Tayland’da İş Arayanlar


Sevgili S.T.D üyeleri değerli dostlarımız
Bu sayfamız S.T.D üyesi olsun yada olmasın birbirinden değerli meslek erbabı arkadaşlarımıza bir nebze olsun yardımcı olmak amacıyla. işverenle emekçi arkadaşlarımızı bu sayfada buluşturmak üzere hazırlanmıştır.
Bu sayfada yorum kabul edilmeyecektir sadece Tayland’da çalışmak isteyen arkadaşlarımız isim ve mesleki tecrübelerini belirtecek karşı tarafta ihtiyacı olan bir işverende ihtiyacı olduğu takdirde bu arkadaşlarımızla irtibata geçerek beraberce çalışmaya ilk adımlarını atmış olacaklardır.
Biz S.T.D olarak bu sayfayı hiç bir menfaat gözetmeksizin sadece hayırlara vesile olmak ve hayır dua almak için açmış bulunmaktayız.
Bizlere verilecek en güzel armağan sadece budur.

Not: Sitemiz iş bulma konusunda garantör değildir sadece Tayland’da çalışmak isteyen emekçi arkadaşlarımızla iş veren arasında ihtiyaç hasıl olduğu takdirde köprü vazifesi görmektedir. İş garantisi verilmemektedir.

Değerli arkadaşlarımız bu sayfayı ziyaret edipte bu konularla alaksı olmayan arkadaşlarımız içinde aşagıda bir link vermiş bulunmaktayız bu link’i tıkladıkları takdirde günlük haberleri birebir takip ederek hoşça vakit geçirebilirler.
Hepinizi saygıyla selamlar ve şansınız, kısmetiniz açık olsun deriz S.T.D 03/03/2012

GÜNLÜK HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

http://www.aktifhaber.com/sondakika/index1.html
<
Mouse'unuzun takipçi ok ucunu en üstteki haber başlığına ait resmin üst tarafına getiriniz. Haberler aşagıdan yukarıya doğru akacaktır.
İstediğiniz haberin üzerine tıklayıp okuyabilirsiniz

1.070 thoughts on “Tayland’da İş Arayanlar

 1. Yeni ithal edeceğimiz gıda ürünleri ile ilgili yatırımcı ortak aramaktayız .
  ilgilenen yatırımcıların +66 800 800 784 nolu telefona veya efendybkk@gmail.com adresine mail yollamaları rica olunur .
  Ayrıca Türkiye de üretici konumunda olup ASEAN pazarına açılmak isteyen zeytinyağı üreticileri ve ürünlerini ihraç etmek isteyenler için de aynı irtibat geçerlidir .
  Saygılarımızla
  Efendy Food & Beverage

  • Tayland ‘da iş yapmak isteyenler için çok cazip bir fiyata Pattaya ‘ da Geniş bir menüye sahip hali hazırda işletilmekte olan Restoran devren Satılıktır,
   Fiyat : 5.500 $ ( 175.000 Thb)
   Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler bilgi için Türkiye’den +66923962522 Tayland’dan 0923962522 nolu telefondan irtibata geçebilirler , Türkiye’den gelmeyi düşünenler Tayland’da ikamet için gerekli tüm destek ve kolaylık sağlanacaktır .
   saygılarımla ;

 2. Sevgili fuat ( fuat avni’misin yoksa :) ) ,
  iyi niyetli mesajlarını okuyor ve sana katılıyorum , eşim taylı vs. gibi tayca konuşabiliyorum diye yardım talebinde bulunup sonra bir kaç kişiyi çarptığını duyduğum olaylara ben de şahit oldum . Ancak Tayland ta küçük veya büyük ölçekli başarılı işadamları ve girişimcilerin de olduğunu unutmayalım. Turizm sektöründe ciddi cirolar yapan 10’a yakın Türk firması var ve sadece bu tur firmaları100 kişinin üzerinde Türk istihdam ediyorlar , sabancı nın kauçuk fabrikası var , koç 100 milyon dolar yatırımla beko nun fabrikasını kuruyor , yine 10’a yakın otel işletmesi var , mücevher ve gümüş sektöründeki Türkler azımsanamaz , bunlar büyük ve profesyonel yatırım diyecekseniz , siemens te, bayer firmasında çalışan mühendislerimiz var , başarılı öğretmenler var . Bülent usta nın pide fırını , meriç beyin döner dükkanı , kamil’in dondurmacısı var gibi bir sürü örnek verebilirim . Yurdum girişimcisi boş durmuyor dünyanın her yerindeler . Dolayısı ile iyi niyetli uyarıları yapar iken insanların umutlarını kırmamak lazım diye düşünüyorum. Memduh bey size sormuş , kimdir bu tamruat diye ben de merak ettim , internetten baktım polis amiri veya generali diye görünüyor . Ayrıca duymadığım Thai atasözleri var sizde , sizin ile tanışmak isterim Bangkok’tamı , pattaya’damı yaşıyorsunuz yoksa burada iş yapıp Tr ye mi döndünüz efendybkk@gmail.com adresine iletişim bilgilerinizi yollar iseniz tanışıp iki lafın belini kırarız.
  2010 yılında 1 USD = 1,5 TL / 1,5 TL = 32,50 THB
  2015 yılında 1 USD = 2,5 TL / 2,5 TL = 32,50 THB
  Askeri darbe ve ruble değer kaybına rağmen durum bu !!
  Rus’lar bu yıl Tr ye de gelmeyecek diyolar , neler olur o zaman bi kaç aya kadar göreceğiz , Antalya biter deniyor bu durumda . Ayrıca artık askerini kullanmayıp piyon kullanmak isteyen Amerika eğit donat programı kapsamında paralı askerleri Türkiye de eğitecek . ÖSO (özgür suriye ordusu , bana göre ter.rist) ve işid militanları Kırşehir de eğitilecek hafta sonu izninde Kapadokya’da japon veya Avrupalı turist yerine cihatçılar ile karşılaşacak esnaf , maalesef tcavüz haberleri ise kaçınılmaz çünkü bu mahluklarda cihad seksi denen şeyler var , konu çok dağıldı ama hepsi biribiri ile bağlantılı aslında .
  ( bkz: http://www.birgun.net/news/view/erdogan-hedef-besar-esad-diyor-ama-egit-donat-antlasmasi-iside-karsi/13861 )
  Bu arada Türkiye ekonomisi 1976 yılında 17. sırada idi ve 2002 yılında da 17. idik şimdi 2014 te ise 19.luğa düştük , iç ve dış borç 2002’de 222 milyar dolar iken 2014’de 581 milyar dolara tırmandı , üstelik satacak bişey de kalmadı şimdi de iş bankasına göz koydular . 2002’de borsada yabancı payı “yüzde 37” idi, 2014’te “yüzde 68” oldu ,2002’de “icradaki dosya sayısı” 10 milyondu, 2014’de 19 milyon oldu , diyeceğim o ki çuvaldızı önce kendimize batıralım. Türkiye nin en modern şehirlerinden izmir de ege ünv.de öldürülen öğrenci için 45 dakikada ambulans gelir iken , ege üniversitesine 15.dk da pizza gelmez ise bedava kampanyaları yapılan ülke haline geldik maalesef . Ben kimin ile konuşsam Tr den korku imparatorluğundan çıkış arıyor , huzur arıyor . Lafı uzattım , dediğim gibi sevgili fuat uyarılarını dikkate almak lazım ancak work permit ve non b vize bilgilerin güncel değil 2015 yılında work permit ile ilgili verdiğin bilgiler değişti . İlk 3 aylık Non b vizesi için Türkiye dahil tüm Tayland elçilikleri Ministry of Labour yani çalışma bakanlığından mektup istiyorlar . İlk 3 aylık non b vizesi alımına müteakip çıkarılan Work permit sonrası extension yani 3 aylık vizenin uzatılması için 17 adet evrak isteniyor ( TM.7 – Sor.Tor.Mor.1 – Por.Ngor.Dor.50 – Sor.Bor.Chor.3 – Form Sor.Por.Sor.1-10 – Por.Por.30 – Por.Por.36 -Sor.Tor.Mor.2 – ) yani Tayland hükümeti sadece burada kalabilmek için şirket kurmanın da önüne geçmiş oluyor . şirkette çalışan elemanların banka maaş dekontlarından , social security ödemelerine varıncaya kadar bir sürü evrak , zaten gerçek bir işletmenin muhasebecisi bu evrakları kolayca hazırlayabiliyor ancak bir şirket kurup burda kalayım mantığında olanlar bu evrakları veremeyeceğinden , uzatma alamıyor yani hayali şirket kurma işi bitti artık . Geçen hafta bizzat Chaeng Wattana Bangkok imigration ofisine busines vize uzatmaya gittiğimden en son güncel bilgi budur . Dileyen olursa istenen evrakların listesini email ile yollayabilirim .
  Saygılarımla
  Haluk

  • Haluk bey Merhaba ben avni mavni değilim  Ben gizli tutamadığımı gizlemem
   Ben Taylandta geldiğimde herkez Tik Shiro dinlerdi , 1 usD = 24 Baht ve döviz bürosu yoktu. BKK a gelir İndra Hotel altında bir Çinliden para bozdururdum, THY yolları bile 1989 Ağustosta ilk ucuşun yapmıştı ,TAXİ METRE yoktu pazarlık yapılırdı ve Pattayada dokuz evet 9 tane Amerikan askerlerine yapılmış Barlar vardı ,Türk konsolosumuz tam Merkezdeydi,PatPong ve KaoSan road yeni yeni gelişiyordu ,Massage salonlarında Turkish Bath yazıyordu, 500 Baht 5 yıldızlı hotelin gecelik fiyatıydı,iki Türk vatandaşı Ceza evinde hayatını kaybetti,rahmetli Barış Manco ve ekibi izinsiz cekim yüzünden karokola götürüldü , Devalasyon oldu darbeler oldu,Tsunami de cok arkadaşımı kaybettim, Turizm patladı ve artık herkez Taylandtı bir umut kapısı gibi görmeye başladı. Gelsinler haklılarda ama yanlış yapmasınlar iyi düşünüp doğru yerde akıllıca karar versinler. .İki ay Taylandta kalan kendini bir şey zannedip ve herkeze akıl vermeye başlıyor ,böyle insanların yüzünden Türkler karalanıyor. Ben ne yabancılar gördüm burada arkasına bakmadan geri gittiler . O yazdıklarım Vize bilgileri bi kac sene önce bir Arkadaşa yardımcı olmuştum,doğrudur vize kuralları değişmiştir ama o kadarda kolay olmadığını bilsinler, zaten her gelen komutan Yabancılar yasasını değiştirir. Ben kimsenin umutlarını kırmak istemem sadece bilgilendirmek isterim, her şey gecicidir kalıcı sadece arkadakilerdir Türkiyede böyle kalıcak değil elbetteki değişicek ayrıca bu site siyasi konuların yeri değil ., TR geldim Nisan sonu dönücem,sizinle tanışırız. saygılarımla FUAT

   • S.Fuat , fuat abi desem daha iyi olacak görünüşe göre en az 50 , 60 yaşındasınız .
    30 yıldır Tayland’a gidip geldiğinize göre iyi bir sebebinizin olması lazım , tatil cenneti olsada !! . Fuat Avni’yi severim de ondan sordum adamın her yazdığı doğru çıkıyor , memleketi soyanlar ile ilgili tweet ler atan bir fenomen. Nisan ayında görüşmek üzere , gelirken ezine peyniri getirin Rakı’da benden . Ayrıca bu Site’nin çizgisi ve duruşu bellidir . Siyaset yapmayan aydınlar , cahiller tarafından yönetilmeye mahkumdur sözünü hatırlatırım . Türkiye Cumhuriyeti 92 yıldır ilk defa bu kadar tehdit altında EKONOMİK , SİYASAL , AHLAKİ .. batmak ve parçalanmak üzere ve biz susalım mı , siyaset yapmayalım mı , burası yeri değilmi ? hadi sizi biraz güldüreyim o zaman ana sayfaya bir video yükleyeceğim , gülerken düşündüren cinsinden ;)

  • Selam ,
   Oturma veya çalışma izni için net (Türkçe ” küçük dip notlar için ” ) bilgileri nereden alabilirim ?
   Not: Tayland a birçok kez geldim ,hem kuzeyi hem güneyinde uzun süreler kaldım , onların mentalitesini ,kültürlerini , gülümsemelerinin ne anlama geldiini biliyorum ( odaklandığım yer ko samui , orada bir ev ve cansıkıntısını önlemek için basit bir iş yeri açmak ( araç kiralama gibi ” asla bar veya restorant değil ”) .Bilgilendirirseniz sevinirim.

 3. ‘’ WORK PERMİT’’ Tayland’da bir çalışma izni alma

  Tayland çalışma izni almak için, size bir işveren gerekir. Bu bir Otel, Dalış Merkezi ya da herhangi bir Tay Şirketi olabilir.
  Bir Şirketin yabancıya WORK PERMİT izni almak için, en az 2 Milyon Baht kayıtlı sermaye ihtiyacı var. Her çalışma izni için 2 milyon baht, yani 2 için 4 milyon , 3 için 6 milyon ve böyle devam eder.İşveren genelde aynı zamanda sizi “Genel Müdür” olarakta işe alabilir.
  Bir çalışma izni başvurusu için ,İmmigration ofisine daha önce almış olduğunuz NON İmmigrant (B) vizesi ile başvurmanız gerekiyor,istenen evraklar arasında : Başvuru formu,Pasaportun tüm sayfaların (giriş cıkışlar) fotokopisi,yapmak istediğin işe ait Eğitim certifikası ve Şirketin yazmış olduğu Dilekcede neden Tay değilde bir Yabancının işe alındığının yazısı.

  Eğer iş başvurusunda (Non immigrant B) vizeniz yoksa,İmmigration ofisi size “WP3″ formu verip Taylandta komşu ülkelerden birine yönlendirir ve (Non immigrant B) vizesi almanıza zorlar. Bu uygulama ile orda size tek girişli 3 aylık Vize verirler (se) ! fakat 3 aydan fazla WORK PERMİT olmaz,böylece 3 ay sonra tekrar aynı işlemleri sıfırdan başlamış olursunuz . Bu konuda en cok dikkat edilmesi gerekende Vizenizin günü dolmadan işlemleri başlatmak. Hepinize kolay gelsin.

 4. Tayland’da Çalışmak veya is yapmak istiyen arkadaşlara bilgi amaçlı yazmak istedim.
  Tayland gelen çok yabancı olduğundan, Tayland hükümeti çalışmak istiyen yabancılar için çok sıkı düzenlemeler koymuş. Bu düzenlemeler Taylandlılar kendilerini ve yabancı işçilere karşı yerel istihdam piyasasını korumak için yapılmış.
  Örneğin, her yabancının Tayland çalışmak için çalışma izni gerekiyor
  (WORK PERMİT) ve bir yabancı tarafından hangi işte çalışabilir konusunda büyük bir liste var.
  Taylandta gelipte tamir dükkanında bir tamirci veya bir ofis,bakkal Fabrika,Matbaa,Boyacı,Mermerci vs. veya öylesine sıradan bir işçi olarak bir Şirkette çalışmayı düşünüyorsan yanılıyorsun. Bu tür işlerde Tay vatandaşı olmak gerekiyor.
  Gelen yabancıya olumlu İş seçeneği Turizm sektörü,Hotel müdürü,iyi bir Müzisyen,Aşçı,Yabancı dil eğitmeni,Kaptan gibi iş imkanları olabiliyor.
  Bu sektörlerdede iyi derecede İnglizce ve az da olsa Tay dilini bilmeniz gerekiyor.
  Başka bir seçenek ise kendi Şirketini kurmak ve yönetmek .
  ( daha sonra bunuda acıklarım)
  Neyse dediğim gibi,Taylandta kalmak ve çalışmayı düşünüyorsanız
  “WORK PERMİT” almak zorundasınız,yoksa verilen cezalara katlanır geldiğin gibi geri gidersin.
  Yani eğer bir iş kurma niyetin varsa önce dilini öğrenin ,Sadece Pattaya değil Tayland’tı iyice tanıyın, geldiğiniz Gün onun bunun lafınada güvenip iş yapmayın.

 5. Bu güzelim Siteyi bozmuyalım arkadaşlar,okudukca Cuma günleri Cami önündekilerini hatırlatıyor.
  Olduğunuz yerde Mutlu olamazsanız buralarda hic olamazsınız ,burda her parlıyan şeyide Altın zannetip hayallere kapılmayın.
  Burda Farang herzaman Farang’dır !
  Onu yaparım bunu bilirim ben evliyim yardımcı olurum diyene inanmayın,onlara sorun bakalım Kız arkadaşının Adı Soyadını biliyormu ??????????????
  Unutmayın Thailand’tı bir Thailandlıdan başka kimse daha iyi bilemez.Herzaman söylüyorum Thailand bir tatil cenneti……………………….. İyi tatiller.

 6. Merhaba Ben ANIL Profosyonel olarak 9 yıldır ses ve ışık sistemleriyle uraşıyorum aynı zamanda profosyonel olarak djlikte yapıyorum tailandta yardımcı olabılecek arkadaşlara sesleniorum…

 7. merhaba ismim coşkun K.MARAŞLIyım 30 yaşındayım. yurt dışı işi arıyorum ne iş olursa yaparım. dönerci ustalıda olsa. tuvalet temizlide olsa evet yeterki alınteri ve güven olsun..pasaportum var. ama hayalim cok inşallah oda olur…gerçekten çalışmaya cok ihtiyacım var gerçekten sabıkam yoktur. kendime güveniyorum neşeli ve güleryüzlü insanlara ve işe ihtiyacım var.. taylandda çalışmak isterim arab ülkesi Bahreyn kuweyt..dubai gerçekten altını çizerek yazıyorum size ömür boyu yaşamım boyunca duacı kalırım. beklentim cok yüksek degil benim ihtiyacımı ve haşlım cıksın yeter .saygılar işiniz hep rast gide ..hoşcakalın email adresim: huzurkent_001@hotmail.com

 8. Selam Tayland’da bulunan, Tayland’da iş arayan ve iş kurmak isteyen arkadaşlar; Bu siteyi referans alarak Tayland’da ikamet eden bir arkadaşa güvendik ve çok sayıda arkaşımız dolandırıldı bende dahil. Sayfa yöneticimizinde muhattap olduğu Fahri AKYILDIZ isimli arkadaş Tayland’dan uygun fiyata elektronik eşya gönderme vaadiyle Halkbank hesabına para göndertmiş olup daha sonra ortadan kaybolmuştur. Sayfanın genel olarak bütün yorumlarını okumuş ve Tayland’a gelen ve gelmek isteyen bütün arkadaşları fırsat bilip dolandırma çabasında olduğunu geç olarak farketmişizdir. Konu hakkında gerekli bütün birimlerle irtibata geçip yasal olarak hakkında ne işlem yapılması gerekiyorsa yapılması için elimizden geldiğince ve başkalarınında dolandırılmaması için ne gerekiyorsa yapılacaktır. En kısa zamanda konsolosluk ile de irtibata geçilecektir. Sayfa yönetiminden ricamız Fahri AKYILDIZ ile irtibata geçip çoluğumuzun çocuğumuzun rıskını geri göndermesi hakkında yardımlarını arz/rica ederiz. Saygılarımla….

  • S. rmzan kz ,
   bu fahri denen vatandaşın yalancı olduğunu , gerçekte devlet dairesinde çalışmadığını yazan arkadaşlar olmuştu , bu yazıları okumadınızmı ? üstelik bu fahri Akyıldız yazı yazmasını beceremez iken nasıl olurda böyle birine güvenirsiniz arkadaş inanmıyorum size yaa , bu vatandaş şimdi Tayland’tamı ? en son yakalanıp deport edilmişti .
   Geçen taner abiyi ziyarete gittiğimde xx isimli biri aradı ve dolandırıldım dedi , dolandıran da eniştesi imiş !!! 14.000 dolarımı aldı diye şikayet ediyor , bu vatandaş ta uygun elektronik vaadi ile parayı almış , elçiliğe gidecem diyor şikayet edicem diyor , elçilik ne yapsın bu durumda sorarım size ? elçilik sizi dinler ve uygun tavsiyeler verir , polise yada mahkemeye git der avukat bulmada yardımcı olur gibi vs.
   Biri 14,000 dolar elektroniğe diğeri 30,000 dolar gümüşe yatırıp dolandırılıyor bu paraları sokaktamı buluyorsunuz arkadaş . Facebook üzerinden tanışıp tur , bilet , rehberlik hizmeti alan , ticaret yapanın aklına şaşmak lazım . Sizde masum değilsiniz bu şahsın ne şirketi var , ne çalışma izni var , ne dili var nesine güvenip para yolladınız ? Bu vatandaş Tayland ta ise siz kendiniz gelip bulacaksınız ve paranızın peşine düşeceksiniz yoksa başkası çocuğunuzun rızkı için başını belaya sokmaz ancak ben yandım siz yanmayın diye tavsiyede bulunursunuz . Yine de geçmiş olsun , bir haber alırsak size iletiriz.
   Haluk

  • Sn rmzn kz arkadasim

   Ben bu sitenin kurucusuyum ve senelerdir bu siteye emegim gecmis ve bir cok arkadasimiza bizzat kendim yardimci olmusumdur.
   Beni taniyanlar zaten beni tanirlar kendimi anlatmama hic gerek bile duymuyorum ama su var ben bu siteye yazi yazan her kisiyi tanimak zorunda degilim ve buna imkan ve ihtimalde yoktur.

   Ben bahsetmis oldugunuz bu Fahri Akyildiz isimli kisiyi ne bir kez gordum, nede telefonda bir sesini dahi duydum o nedenle onunda sizin gibi bu siteye yazi yazan onbinlerce kisiden sadece bir tanesi oldugunu anlamaniz gerekir diye dusunuyorum.

   Siz bana o kisiyle is yapmaya ya da para gondermeye kalkarken bana telefon acip herhengi bir referansmi aldiniz, yoksa ben sitemizde sizlere bu kisi cok iyidir muhakkak onunla is yapin diye bir yazimi yazdim ? Ben o sahisi ne tanirim nede bilirim yazilarinin cogunu okumamisimdir bile.

   O sahis su anda Taylandan sinirdisi edilmis adamin zaten burada kalma vizesi bile yokmus bir dahada buralara gelemez. T.C BUyukelciligi ise sadece burada resmi ikamet eden ve bilgisayarlarinda kaydi bulunan kisiler icin size gerekli yardimlari yapabilir ama bu sahsin ne bir kaydi nede bir adresi var siz boyle bir kisiye nasil para kaptirdiniz ben buna hala inanamiyorum .

   Degerli arkadaslar sitemizde her kendi facebook adresini gonderen ve sizlere yardimci olabilirim diyen hic bir sahisa guvenmeyiniz. Bu site tum vatandaslarimiza aciktir her isteyen bir yazi yazabilir ondan dolayi iyice dusunun ve kimseye inanmayiniz sitemiz olabilecek kotu olaylardan sorumlu degildir ve asla sorumlu tutulamaz.

   Bu arada Kohsamui sehrinde bir vatandasimiz barda silahla vurularak olduruldu ,ben kendisine Allahtan rahmet dilerken boyle uzucu olaylarin bir daha olamamasi icin her arkadasimizin cok dikkatli olmasini hic bir gayri kanuni islere bulasmamasini ve Turk ismini kotuye kullanmamasini temenni ederim. Allaha emanet olunuz saygilarimla S.T.D

   • merhabalar,ben hasan 5 yili askin suredir tayland/bangkok da yasiyorum, 30 yasindayim evliyim ve cok iyi thai dili ve iyi derecede ingilizce biliyorum uygun bir is firsati olursa degerlendirmeyi istiyorum.tel no:084 677 28 74-084 468 14 01 simdiden emegi gecen herkese tesekkurler….

  • Cok gecmiş olsun. Thailandlıların bir atasözü var,binlerce kişi seninle sofraya oturur ama kimse seninle ölmek istemez.

 9. merhaba Alanyadan selamlar,Kambocya veya Tayland a seyahat acentası işi kurmayı düşünüyorum önerileriniz veya tavsiyeleriniz varmı,gidip gelen veya bu bölgelerde kalan arkadaşların muhakkak olumlu olumsuz izlenimleri vardır,ayrıca Bangkoktan Türkiyeye textil ihracı nasıldır,herhangi bir sorun var,ne gerekli,yardımcı bilgi verirseniz sevinirim,selamlar

 10. Merhaba ben Gökay.Ben Tayland da 2 defa bulundum ve çok beğendim.Orada birçok arkadaşım var,hatta eski eşimde Laos lu.Ben 30 yaşındayım ve Taylanda yerleşmek istiyorum ve az bir seymaye ile yapılabilecek bir iş araştırıyorum.Eğer güvenilir birini bulabilirsem ortak işte yapabilirim.2 yıl Avustralya ve Yeni Zelandada yaşadım.İngilizcem fena değil. gokaysuren@hotmail.com

 11. Bangkok ta çalışmak üzere , Tayland ta yaşayan dönerci aranıyor.
  Çalışılacak mekan döner büfesidir (beklentileri yüksek olanlar zahmet etmesinler)
  İletişim için
  lukabangkok@gmail.com

 12. Merhaba, biz Belarus’da okuyan 2 öğrenciyiz, ileri derecede Rusça ve İngilizce biliyoruz, 24 yaşındayız. İyi bir iş imkanı olursa Tayland’da çalışmak istiyoruz. Tecrübemiz otellerde Guest Relation bölümünde çalıştık. Eğer bir imkan varsa geri dönüş yaparsanız memnun oluruz.

 13. taylanda açılacak firmamız için bayilikler verilecektir iş kurmak isteyenler için güzel bir fırsat herhangi bir bayilik ücreti alınmayacaktır detaylı bilgi için 0507 227 81 01 no lu numaradan yada meil : eyfelbilisim@ttmail.com adresinden ulaşabilirler…

  • Sizin Tayland numaranız yokmu ? Tayland da bayilik veriyorsunuz fakat Türkiye’den Kontörlü cep numarası yazmışsınız

   • erdal bey bu benim şirket numaram alo dünya paketim var siz cagrı atın ben ararım sizi kontorlu hat değil tayland numaramız var.ama şuan türkiyeye geldiğim için bu numarayı yazdım.24 aralıkta tekrar taylanda dönecem ilginize teşekkürler.

 14. Slm ben bayan kuaforuyum 20 yillik tecrubem var universite mezunuyum hem okudum hem calistim garsonluk tecrubemde bulunmaktadir taylanda is imkani saglanirsa calismak istiyorum simdiden tesekkurler… tel numaram +996703369327

 15. slm ısmım alı lakabım chıco 10 yıldır truzım le ugrasıyorum turkce ıngılızce ve arapca bılıyorum azda rusca kendıme ıs bakıyorum ılgılenlerın
  00905549702003-05372766944
  hello my name ıs chıco l been work ın marmarıs 10 years l do speak englısh arabıck adn turkısh also russıa ıt bgınıng so lm look same jop for my self
  tlf:00905549702003-00905372766944

 16. bende kaporta ustasıyım 7 yıllık biir deneyiimim vardır onun haricide argon elektirik oksijen kaynak işlerindende anlarım ileri derecede bu tarz işler olursa çalışmak isterim 0543 325 76 54 / 0545 603 73 02 telefonlardan bana ulaşabilirsinixzz

 17. herkese tekrardan selamlar.

  Daha önceki yorumlarımda da belirtmiştim, Tayland’a gidip gelmelerim sonrasında kalıcı olma isteğimiz vardı. 1-2 ay kendimizi test edecektik sürekli kalmaya uygunsa kalacaktık. Bebekle zor olur mu diye diye çok düşünmüştük ama tüm korkularımızın yersiz olduğunu anladık şu 2 ay süresince ve sanırım epey bir süre Tayland’da olacağız… (Daha doğrusu ben Rusya tayland arası mekik dokumaya devam ailem sürekli kalacak)

  Buradaki işleyişler kanunlar ıvır zıvırlarla eşim ve yöneticiliğini yaptığı 5. yıldızlı otelin avukatları ilgileniyorlar sağolsunlar o yüzden benim bu açıdan çok bilgim yok.
  Fakat buradaki ve çevre ülkelerdeki gezilerim sonucu şunu söyleyebilirim sadece Tayland’la sınırlı kalmayın. Çevre ülkeler özellikle Vietnam’a da bakın çok güzel iş fırsatları var daha el değmemiş bakir işler var.
  Özellikle turizm sektöründe çok güzel işler yapılabilir benim gördüğüm.

  Bunun dışında gözüme takılan ve demeden edemeyeceğim bir husus var. Bazı arkadaşlar öyle bir mesaj bırakıyorlarki . Hem tayland’a gelmek istiyor yardım istiyor. Hem de burunlar havalarda mesaj bırakın uygunsa geri dönerim havalarında…. Mütevazilik , görgü kuralları sıfır anlayacağınız.
  Bu tarz insanlara yardım etmek ve belki de bazı işlere girmek ne derece mantıklı o da ayrı konu.

  Herkese kolay gelsin diyorum

  • selamlarbu.sayfadabulunantüm.arkadaşlarımasevgive.hürmetlerimle.bentürkiye.samsundan.degerli.arkadaşlarımben50yaşındayım.emekli.olamadımolmaaküzereyimama.maddiolarakciddibir.sıkıntımvar.size.aanlatayımdurumumu.ben2006da.inşaatfirmsıkurdumveişlerimçokiyiidi.hafriyatve.taahhütişleri.sonzamanlarda.birtakım.ekonomiksıkıntıyaadüşdümvee.2013yılı20.kasınında.saat15.45.debirşimakinamla.biryerde.yanisamsun.ayvacıkilçesinde.oglum.birtekkınalı.kuzum.yavrucugum.bahri.tozmaz.olanevladımı.kaybettim.veçokacıve.kederle.kimsesiz.ve.yanlız.veekonomikgücümolmadıgından.bakkurborcumvar.yatıramıyorum.birazborçluyum.birkızımvar.17.yaşındaeşimvar.hasta.çalışmakiçin.işaraştırdım.yapabilecegimişbulamıyorum.cevrem.var.işpotansiyeli.olarak.bir.işmakinası.almakve.çalışarak.yaşamımıidhametmekistiyorum.benimbuyazılarımı.okuyankardeşlerimde.istegimşudurinanın.banayardımcı.olup.ortaklıkyaparım.maddigücümyok.amatecrübelibir.hafriyatişleri.formenligiyaparım.aynızamanda.birişmakinası.beko.loder.ve.exkavatör.20.tonlukbunlarlapiyasada.hafriyatişleri.yaparım.veya.nasılbirşey.olursa.ben.maddi.durumu.iyi.olan.abilerimden.ve.ablalarımdan.bana.maddi.destektebulunmaları.içinyalvarıyorum.ne.olur.iflasetmeksuçdegil.benbirilerininkurbanı.oldum.benimelimden.tutacak.iyibirinsanların.desteklemeleriniistiyorum.yalvarıyorum.allahım.kimsenindüzenini.bozmasın.diyorum.bunalımdayım.inanın.evde.eşimive.birkızımı.öldürüp.kendicanımadakıymak.istiyorum.başka.kimsemyok.bana.yardımcı.olunuz.hergün.aglamaktayım.gerekirse.böbreklerimisatmak.rahatlamak.istiyorum.beni.busıkıntıdankurtaracak.insana.ömürboyudua.edip.kölesi.olurum.şimdidenhepinize.allahım.bolkazançlarversin.işlerinizrasgelsin.saygılarımla.ve.hürmetlerimle.MÜRSEL.TOZMAZ…00995353286139.05353286139.0506.127.03.27..kurt-goz1@hotmail.com.bana.ulaşırsanız.sevinirim.hoşcakalınız

  • mrb lar ozgur bey bende taylandda veya komsu ulkelerınde ıs kurmak veya calısmak ıstıyorum lutfen bu konu dogrultusunda yardımcı olursanız sevınırım..ıyı gunler dılıyorum

 18. selam beb Yavuz grafik tasarimciyim tayland da reklam sektorunde calismak isteyen veya calisan kisiler benimle iletisime gecebilir.

  alanimda oldukca iyiyim.

  ciddi olan kisiler, mail adresinizi birakirsaniz size geri donus yapacagim.

  • selamlar yavuz bey bende çok iyi bir grafik tasarımcısıyım irtibata geçmek konuşmak isterim

   Saygılarımla

   cafhcas@hotmail.com adresime mail atarsanız hemen dönüş yaparım

  • Selamlar Yavuz bey size ulaşabileceğimiz bir mail adresiniz var mı?

   Teşekkürler…

  • Selamlar ben tayland da yaşamak istiyorum mesleğim fırıncıyım gerekirse iltica etmeyi bile düşünüyorum. Lütfen bana yardım edebilecek kişilerden kıymetli fikirlerinden yararlanmak istiyorum. Teşekkür ederim saygılar

  • YAVUZ BEY ÜÇKAİTÇISINIZ GALİBA HİÇ BİR ŞEKİLDE GERİ DÖNÜŞ YAPMADINZ MADAM BUKADAR İLGİSİZSİNİZ NEDEN ORAYA İLEN BIRAKTINIZ

  • Merhaba Yavuz bey. İsmim Yetkin. Kocaeli üniversitesi beden eğitimi mezunuyum. Daha önce birçok alanda iş tecrübesine sahibim. Uzunca bir zamandır tayland a gitme hatta orda yerleşme çalışma isteğim vardı. Eğer işlerinizde yardımcı olabileceğim herhangi bir pozisyon olursa haber vermenizi isterim. İlginize şimdiden teşekkürler. 0532 563 9232

   • STD limited company restaurant isletmeciligi hali hazirda Pattaya Park faliyette olan is potansiyelini genisletmek ve daha da buyuk bir yerde acilmasi planlanan restaurant isletmeciligi icin, STD company Turk yatirimci ortak aramaktadir.
    Ortaklik konusunda bilgi edinebilmek icin Turkiyeden 066 923962522 Tayland icerisinden 0923962522 nolu telefondan Ozan beyle irtibata gecilmesi rica olunur ortaklik bedeli 7500 US dolardir S.T.D

  • mrb lar yavuz bey ugur.2 yıllık bılgısayar programcısıyım.bana sa ıs konusunda yardımcı olursanız sevınırım.en kısa zaman da gorusmek dılegıyle..

 19. slm ben orhan taylanda iş yapmak istiyorum aslen meslegim seramik ve oldukca yaratıcı iş yapıyorum tayladda bu işle ugrasan arkadaslar veya isletmeci kisiler ile beraber iş yapabiliriz bana email yolu ile veya telefon ile ulasabilirler 05345006501 e-mail:orhanakkurt50@gmail.com Simdiden tsk yardımcı olan arkadaslara

 20. ben timur yurtdısı tecrubem vardır meslegım garson taylandta gonüllü çalısırım ilgilenenler numaram 05312729302

 21. Selam Tayland dostları ,
  çokça sorulan şirket kurulumu hakkında bugün öğrendiğim kadarı ile işler eskisi gibi kolay değil artık. İlk kuruluştaki bir yabancı için gereken sermaye olan 2 milyon bahtın bankada gösterilmesine özellikle dikkat ediliyor. Bir yabancı için aranan 2 milyon baht sermayenin 4 milyona çıkarılması teklif edilmiş ancak kabul edilmemiş. Bir yabancıya karşılık 4 işçi çalıştırma uygulaması her şehirde olmasına rağmen bazı şehirlerde farklı , mesela pattaya’da . Phuket te ise bankada sermaye şartı aranmıyordu . Kişisel banka hesabını kolayca açan bankalar varken şimdi tüm bankalar work permit istiyor . Ayrıca yeni edindiğim bilgiye göre imigration ofisine banka hesabı açmak istiyorum diye yapılan başvurulara verilen mektup ile hesap açmak kolaylaşmış . Pattaya da condo satın almak için kurulan şirketler de var ve muhasebeciler yıllık balance sheet yapıp vergilerini ödüyor , şirket kurup condo satın alanlar yine extra para ödeyip yanında 4 işçi çalıştırmıyorlar . Ancak kanunlar ne derse desin , bazı şeyler paran var ise çözülüyor bir şekilde ;) ve avukatlar farklı çözümler üretiyorlar ( adi suçlar haricinde) . Son olarak avukatıma Bangkok ve Pattaya için şirket kurulumu fiyatını sordum , 2 milyon baht sermayeli Limited company kurulumu için 1000 dolar , 2 milyon baht sermayeli partnership limited için 25,000 baht dedi ayrıca workpermit ve condo alım satımı işlemlerini de yapıyor , bu konuda bilgi edinmek isteyenler bana 0 800 800 784 numaralı telefonumdan ulaşabilir veya Taner bey ile iletişime geçebilir .
  Saygılarımla
  Haluk

 22. iyi gunler,

  ITU Denizcilik Fakultesi, 2000 mezunuyum. Oncesinde Hava Harp Okulunda ucus egitimi aldim. Konteyner ve Kuruyuk gemilerinde, 3.kaptan , 2.kaptan ve 2008 yilindan itibaren Uzakyol Kaptan olarak calistim. 2013 subat ayindan bugune araliksiz olarak Thailand’da yasamaktayim. Bir Thai vatandasiyla ortak olarak islettigimiz, tarim ilac, ekipman, organik-kimyasal gubre satan ISAN bolgesinde bir dukkanimiz bulunmaktadir.

  Mevcut isime ek olarak, meslek bilgimi (denizcilik, yuk miktar-kalite-kontrol, yoneticilik, asistanlik vb) kullanabilecegim bir is yapmak istiyorum.

  Ornegin, duzenli olarak Thailand-Turkiye arasi ticaret yapan firma yada kisiler adina Thailand tarafinda yardimci olmak, yuklerinin kalite ve kontrollerini yapmak vb.

  Iyi derecede Ingilizce, orta duzeyde Rusca (Ukrayna’da 6 yil yasadim) ve baslangic duzeyinde Ispanyolca bilmekteyim.

  Ilgilenen kisiler icin iletisim bilgilerim asagidaki gibidir :

  mail : enderbkk@gmail.com

  facebook : ENDER GOL

  Thailand’da is yapan ve yasayan tum arkadaslara saglik, bol sans ve bol kazanclar dilerim.

 23. Sevgili tayland severler merhaba

  Burdaki yazıların çoğunu okudum yorumlarınızdan dolayı ve sitede emeği geçen herkese öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Geçen sitede ben bir yazı paylaştım ve yorumlarınızı dikkate aldım. Pattaya ya dört seferdir tatil için geliyorum ama artık orda iş kurmayı ve yaşamayı düşünüyorum belirli birkaç iş sormuştum geçen yazımda şimdide başka sorularım olacak eğer yardımcı olursanız ve orada bulunan değerli abilerimiz bize fikirlerini paylaşırsa canı gönülden minnet duyarım. Ben pattayada 2 tane condo studio daire satın alıp kiraya vermek istiyorum ve walkinge yakın bir yerde cafe açmak istiorum. düşündüğüm işleri yapabilirmiyim yardımcı olabilirmisiniz ve sizinde bu işlerle ilgili fikrinizi almak isterim tavsiye ve önerilerinizi. condo alırsam 6 ay oturma izni veriyorlarmış diye duydum. şimdiden herkese sevgiler saygılar…

  • condo alana 6 ay vize hiç duymadım , olsa olsa 1 sene olurda , oda yok. zaten çift girişli vize alırsan , o otomatik 6 ay demek. yeterli sermayeli (2 milyon baht) şirket i kurarsan zaten 1 sene vize var. condo alıp kiraya vermek istiyorsan , nirun condo 500 -600 bin , kiralar 4000-6000, çok saıyda türk dönerci açtı walking streete , bakalım nolacak onlara , gerçi kafe tarzı türk işletmeci yok.

   • Hakan Bey Merhaba;

    Yorum bolumunde bilgili kisilerden ihracat sirketi hakkinda bilgi almak istemistim. Fakat henuz yorum yazan olmadi. O yuzden mumkunse size birkac sey sormak istiyorum;

    Ihracat sirketi bildigim kadari ile direk yabanci adina kuralabiliyor. Yani thaili ortak gerekmiyor sanirim. Benim burda yaklasik 2,5 yildir isyerim var kiz arkadasimin adina. Vize sorunum var. Egerki sadece vize icin ihracat sirketi kurmak istersem ne kadar mantikli olur ? Dezavantajlari nelerdir ? Aylik yillik giderleri ortalama ne kadardir ? gibi sorularin cevabini merak ediyorum. Bildiginiz kadari ile yanit verirseniz cok sevinirim.
    Saygilarimla

  • Sn.kaya , bu yıl bir çok kanun değişti . Dolayısı ile sorulan sorulara cevap vermek istemiyorum , sizi yanıltmak istemem . Mesela mayıs sonrasında bir yabancı için aranan 2milyon şartı 4 e çıkarılmış . Vizem bittiği için business vizemi almak için ankara ya geldim , sağolsunlar evraklarımda tam olduğundan çok yardımcı oldular . Haftaya döndüğümde avukatım ile görüşüp detayları yazarım .

 24. TAYLAND hakkında taş gümüş almak isteyen kardeş amannn türklerden uzak DUR . türk restoranlarında bekleyen kırk yalan lakaplı kişi ve ismini yazmayacağım kişiler 3 kuruş kazanmak için gelenleri dolandırıyorlar . Karım taylı , yıllardır burda iş yapıyom diyenlerden uzak DUR . bEnim canım yandı bunun için benim gibi eşeğe ses verin . pasaportuna bakın vizesine ve çalışma iznine bakın , adına bakın ahmet deyip memet çıkanı var işyeri yoksa zaten ortaklık teklif edecektir AMAN benim gibi sazanlık etmeyin . birde buraya ilan yazanlar türedi bu fahri onlardan biri ne geldiyse başıma ingilizce bilmediğimden geldi aaman diyimm dostlar . Taylandta gümüş işi bitti bibuçuk iki dolara gümüş alacan 2bin dolar masraf edecen ve üstüne dolandırılacan hemide türk tarafından , gözüm açıldı ama param bitti onun için kafanıza göre takılın ticaret bitti türklerlen

  • aynen , türkiye ye hoş geldin diyeceğim , ama burası tayland. kurallar her yerde aynı geçerli. bilmediğin işe bulaşma… tanımadığın insanlara hemen güvenme… vs vs
   neyse geçmiş olsun..
   bu kırk yalan kimiş , bana özelden göndersene :-)

   • Sayın Hakan 65 bey
    Bahsi geçen kırk yalanın kim oldugunu niçin özel den istiyorsunuz , açık açık buraya yazılsın anlatılsın ki bir daha hiçbir türk vatandaşını kandıramasın o ahlaksız , adı , yaşı , nereli oldugu , tipi , ne iş yaptıgını söyledigi ,detayları ile buraya yazılsın anlatılsın lütfen .
    Saygılarımla

  • merhaba yaşar bey bende taylandda iş yapmayı düşünüyorum kardeşim tecrübe en iyi öğretmendir acıda olsa üzüldüm senin adına .. mail adresini yazarsan yada telini yazarsan konuşup fikirlerini önerilerini dinlemek isterim şimdiden çok tşk ederim işin rast gelsin ..

 25. selamlar ben rusyada yasiyorum.rusça ve ingilizce diline hakimim.barmen ve garsonum.baska islerdede çalisabilirim.28 yasinda görunusu düzgün biriyim..ulasmak isteyenler icin facebook adresimi birakiyorum.
  sinbad_g@hotmail.com

 26. Herkese merhabalar, ismim mehmet, fotografçıyım, 4 yıl mısırda çalıştım, şimdi tunusda çalışıyorum ama 15, 20 gün içinde Tayland’da gitmeyi düşünüyorum, ilgilenen arkadaşlar varsa bana yazabilirler , mail adresim grandcherie2@hotmail.com

 27. yaklaşık 10 senedir rusyad çalışıyorum ve rusçam iyidir, insan ilişkilerimde. 35 yaşında görünümü düzgün istanbuld yetişmiş biriyim eğer iş imkanı bulursam taylanda yaşamayı düşünüyorum. İlgilenenler için e mail adresim samsengi79@bk.ru

 28. bererim ben orda yaşamak istiyorum 1 yıl sürer gelmem para ihtiyacım var telofon numaram 05535634783

 29. Merhabalar, İzmir Karşıyaka’dan selamlar. Taner Mete Bey’e site emekleri için çok teşekkür ediyorum. Çok güzel olmuş. Taner Bey size e-mail olarak nasıl ulaiabilirim? Sayg.

 30. Merhaba, thailand vatandaşı bir bayanla evliyim. Eşim taş ve takı sektörü işi ile uğraşmaktadır. Facebook adresimde taşlara ait resimleri görebilirsiniz. Birlikte iş yapmak isteyenler aşağıdaki linkten veya facebook adresinden ulaşabilirler. Teşekkürler.

  bfkilic@yahoo.com.tr

  • Merhaba Kilic bey, Ben Almanyada Ticaretle ugrasiyorum. Bangkokdan 925 Gümüs Taki ithal etmek istiyorum. Modelleri görmek ve ön degerlendirmeyi yapabilmem icin, facebook adresinizi yazarmisiniz. Selamlar. Ali Duman

 31. Merhaba Bangkok dan İstanbula gelicek arkadaş varsa yada devamli gidip gelen arkadaş varsa 2 ad yavru köpek getirtmek istiyorum yolcu kabininde özel çantası içinde olacak hiç bir sakıncası yok bangkok dan teslim alacak tüm evrakları ile birlikte (ücreti mukabilinde) ilgilenen arkadaşlar bana usesli@yandex.com mail adresinden ulaşabilir……..

 32. selam BEN CEMAL tayland gitmem lazım iş için kuaförüm ama oRDA NE İŞ OLURSA YAPARIM ACİL İŞ LAZIM YARDIMCI LURSANIZ SEVİNİRİM NUMARAM 05535634783

 33. Selam Erdal bey Türkiye’den kıvanç usta ben tecrübeli aşçıyım .. ( döner, kebap,ızgara vs.)BahsettiğiniZ rakamlara yani 15.000 ₺ ye pattayada iş yapmak mümkünmü gerçekten. Bu rakamlar yeterli olurmu?? Vereceğiniz cevap için tşklr..

  • kivanc bey benim yapacagim is e yetiyor siz ne is yapacaksiniz onu bilmem 15 dolarlik bir sermaye ile mekan i aciyorum 2 yildir buradayim thai ye 4 sefer dir gidip geliyorum arastirdim benim ihtiyacim olan rakam 15 bin dolar maxsimum 20 bin olabilir belki bundan dolayi ortak ariyorum . zaten telefon numarami yazdim birde mail adresimi yollayacagim ama telefon harici iletisime gecenleri ciddiye almiyorum zaten ciddi bir is yapmak isteyen olursa pattaya dayim arar gorusuruz konusuruz detaylari tesekkurler herkese de isinde basarilar dilerim . 0902458035 gezmeyisevenadam@hotmail.com mail adresim

 34. ciddi is ortakligi dusunen varsa thaide doner isinden anlayan 7 bin yada 8 bin sermayem var ayni sermaye ile 15 bin dolar lik bir mekan acmak gibi niyeti olan olursa pattaya dayim tel numaram 0902458038 bu numaradan ulasin ciddi olan arkadas ve isten anlayan arkadas arasin kucuk sermayeli is yapmak istiyorum mail adresi ile ulasmayin lutfen tel numarami verdim arayin .

 35. ekim ortasında gibi pattaya ya yerleşeceğim , uygun kiralık condo bilen varsa , benimle iletişime geçebilerse , sevinirim. line hkaplan . herkese selamlar

  • merhaba hakan bey
   ben necati izmirde oturuyorum ve arıcılık yapıyorum. araştırmalarıma göre Tayland da arıcılık pek yok. bal çinden geliyor ve kaliteli değil. bağlantı kurabilirsek. bal ihracatı yapalım. ayrıca nisan ayında 15 günlüğüne Tayland a geleceğim. görüşmek üzere. selamlar.

 36. sayın taylant dosları ben antalalya daki satıs yerim icin taylanttan islenmis gumus takı almak ıstıyorum tay fiatları nekadar acaba ve yolcu beraberi getirmemde bir sakınca olurmu bilen arkadas varsa yazarsa memnun olurum simdiden tesekkurler melih

  • Melih Bey merhaba, ben Thailand vatandaşı bir bayan ile evliyim. Eşim taş ve takı sektörü işi yapmaktadr. daha ayrıntılı görüşmek isterseniz e-mail adresim bfkilic@yahoo.com.tr

  • Melih Bey merhaba, Eşim Taş ve takı sektörü ile uğraşmaktadır. Şu an kendisi thailanda ve yakın zamanda geri dönüş yapacaktır. Ne kadarlık bir gümüş aksesuarlardan bahsediyorsunuz? Adet, Kilo ? eşimin sattığı çok güzel taşlar ve aksesuarlar var. ilgilenirseniz facebook adresimden resimleri görebilirsiniz. yada isterseniz e-mail adresinizi bildirmeniz durumunda e-mailinize gönderebilirim.

   E-mail adresim aşağıdadır. Buradan irtibata geçebilirsiniz. Teşekkürler.

 37. merhabalar eskisehir osmangazi universitesi makina muhendisligi mezunuyum 26 yasindayim taylandda muhendislik yapmak istiyorum neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim…

 38. Selam,ben yüksek lisans mezunuyum.mobilya ve dekororasyon ögretmeniyim. mobilya imalatı,tasarımı konusunda uzmanım. 2d ,3d çizim yapabiliyorum.uzun süre mobilya imalatıyla ilgili özel sektörde çalıştım.meslegimin dışında başka bir meslek olsa da olabilir.tayland’da yerleşmek evlenmek çalışmak istiyorum.orta derecede ingilizce biliyorum. Gsm : 531 858 6897

 39. Herkese ii günler ben türkiye izmirden yazıyorum 2-3 ay içinde taylanda gelmek istiyorum ama burada biraz ingilizce ve thaice öğrenmek niyetindeyim garsonlugum barmenliğim var her işi yapabilirim ben orada iş bulabilirmiyim acaba …

 40. selamlar herkese,

  esnaflik gecmisim var ve aslen grafik tasarimciyim.

  tayland da is bulma imkanim nedir veya elemana ihtiyaci olan biri var midir.

  cok hizli ogreniyorum ve titiz calisiyorum.

  tesekkurler.

 41. Gonullu yardim ve tatil Koh phangan CatZ Rasta Hostel takin arkadaslari ariyor.

  Hostelimizde azami bir ay 5 gun 6 saat iki gun tatil olmak uzere
  ingilizce dilinie hakim
  ogrencilere gezginlere
  resepsiyon
  housekkeping
  bahce ve tamirat
  mobilya dogramaci

  Gunluk 100THB ogun odenegi ve hostelde kanaklama verilir.

  http://www.catzrastahostel.com
  facebook:catz hostel

  Saygilar.

  CatZ Rasta Hostel Team

 42. CatZ Rasta Hostel %50 isletme ortagi. ,isimi buyutme ve istegimden dolayi burada yasayabilicek bir ortak ariyorum.
  Isletme 65 yatak 550 metrekare iki kat 10 daire 35 merrekarelik odalar.
  Aylik kirasi 25000 THB.Pazarlamasi OTA acentalardan yapildi ve gonullu calisanlarla hizmet vermekde..Sorgulama yapildiginda CatZ Rasta Hostel 8 reytinglu cok iyi bor hostel yorumlarindadir.ilgili arkadasin mail yasa sayfamizdan ulasabilirler bana.Saygilarimla
  Koray Akcan
  +66921609856

  http://www.catzrastahostel.com
  facebook:catz hostel

 43. Selamlar herkese,
  sahibi oldugum ve 2 senedir calistirdigim pizza , kebap restorantimi yaslilik sebebiyle satmaya karar verdim ,artik hicbir is yapmak istemiyorum .
  Isten biraz anliyan ve elinden bu gibi isler gelen icin karli bir yatirimdir ( pizza , sis kebap ,spagetti gibi ) .
  Satin alacak kimse icin her turlu yardim tarafimdan yapilacaktir ,tecrubelerimiz ,bilgilerimiz kendisine aktarilacak ,sirket kurma ,oturma ve calisma musadesi , kiralik veya satilik ev bulmak , yerlesmek v.s gibi konularda yardimci ve yol gosterici olunacaktir .
  Is yeri , islek bir cadde uzerinde olup ,aylik kirasi 5000 .- baht tir .elektrik , su , internet ,propein gas masraflari ile birlikte aylik gideri 12 000 ile 15 000
  bath arasindadir .Bulundugum kasaba araba ile Pattaya 20 dakika mesafede olup ,her turlu imkana sahip ,deniz kenarinda dir.
  2008 model toyota audit marka otomatik vites araba ile birlikte ,is yerimin son fiyati 53 000 amerikan dolaridir ,araba istenmezse 43 000 dir
  ilgilenenler, gardenstoneovenpizza@gmail.com mail adresimden bana ulasabilirler.

 44. selam arkadaslar taylanddan turkıyeye tımsah derısı satısı yapabılecek canta ayakkabı kemer vs ıngılızcesı ıyı sevıyede olan arkadaslar aramaktayız ılgılenen arkadaslarımızın Sonsen01@yahoo.com adresınden ulasmaları rıca olunur

   • Sn fuat bey gumruk harc bedelı vergı yasal evraklarıyla bırlıkte tarafımızdan odenecek ve gecıs saglanacaktır

 45. Arkadaşlar daha öncede yazmıştım ve tekrar yazıyorum,Thai dilini öğrenmeden iş yapma hayellerini kapılmayın.

  Burası tatil cenneti parası olan tatilini yapsın,beyendiyse tavsiye etsin tekrar tatile gelsin.
  Ama ben şunu yaparım,ben ahçıyım,ben ustayım ortak arıyorum diye boş yere ne zamanın nede parasını harcasın,sonra cok pişman olur geri dönmesi zor olur.

  Kimse burda dürüstlük,güvenilir,yardım sever gibi hayallerle ondan bundan bişeyler beklemesin.
  İş yapmak istiyenlere tekrar söylemek istiyorum,Tayland’ta en iyi İş dostunuz Tamruat olur,oda sizi sıfırı tüketene kadar korur ! Buda Filin önünde hortumunu taşımaya benzer.
  Sonrada,Farang geldiğin gibi Farang gidersin.

  Burda bir ata sözü var, TAVUKLARI YAKALAMADAN ÖNCE SAYMA.

  • bu söze katılıyorum farang gelip farang gidersin ama oraya gidip de başarılı olan türkleride es geçmeyelim.

 46. Merhaba arkadaslar ben taylanda yasiyorum sorusu olan arkadaslara her sekilde yardimci olabilirim.ozellikle LGBT arkadaslara her turlu yardimci olabilirim .maddi degil ancak manevi bakimdan olabildigince destek cikarim mail adresim mind_po11@outlook.com skype adresim de aynidir. Sorusu olan bana bu adrrsten ulasabilir.

 47. merhaba sevgili tayland severlerr. benim bi kaç sorum olacak. ben türkiyede yaşıyorum ve uzun zamandır çalışıyorum güzel bir birikintim var. 4 defa taylandda geldim tatil için ama artık orda yaşamayı bir iş kurmayı düşünüyorum. aklımda olan sektörlerin başında ise walking streete yakın masaj salonu ve walking streette bulunan frogtaki sıra barlar gibi bir bar açmak bu konuda düşüncelerinizi almak isterim. bir sorumda şu şekilde olacak orda şirket kurup çalışma izninzi çıkartıp askerlik işlemlerimi halledebilirmiyim. gerekli iznleri aldıktan sonra kaç yıl sonra oturma izni verecekler ve yabancılara uygulanan dövizli askerlik hizmetinden ne zaman faydalanabilirim. herkese burdan sevgiler selamlar yakında görüşmek üzere…

  • S.Kaya ,
   yapmayı düşündüğünüz işleri tavsiye etmem , neden diye sorarsanız öncelikle eleman daha sonrasında ise buraya yazamayacağım bir sürü olumsuz neden var . Şirket kurup , çalışma izni alabilirsiniz bu işlem her yıl yenilenir , oturum izni diye bişey yok , çalışma izni dediğim gibi yıllık periyotlarla. Dövizle askerlik işlemleri için Büyükelçiliğimizin bilgi notlarında tüm detaylar mevcut . http://bangkok.be.mfa.gov.tr/ShowInfoNotes.aspx?ID=138465

   • Kaya Bey merhaba, Koh Lantada arkadaşlarım dalış eğitmenliği yapmaktadır. Bir kaç dalış okulunun satılacağını söylemişlerdi. Eğer,öyle bir okul alırsanız Arkadaşlarım sizinle çalışabilir. Tatil havasında bir iş sahibi olabilirsiniz. ilgilenirseniz aşağıdaki e-mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.

    bfkilic@yahoo.com.tr

  • Bende taylanda yeni yerleştim eşimde taylandlı bende burada iş yapmak istiyorum ve birikimim var birbirimize yardımcı olabiliriz

  • askerden kaçan,parayla askerlik yapmayı düşünen xxxxxxxx sesleniyorum,ananız sizi doğururken kürdistan veya israil sınırlarındamı doğurdu xxxxxxxxx.

 48. Selam,ben yüksek lisans mezunuyum.mobilya ve dekororasyon ögretmeniyim. mobilya imalatı,tasarımı konusunda uzmanım. 2d ,3d çizim yapabiliyorum.uzun süre mobilya imalatıyla ilgili özel sektörde çalıştım.meslegimin dışında başka bir meslek olsa da olabilir.tayland’da yerleşmek evlenmek çalışmak istiyorum.orta derecede ingilizce biliyorum. Gsm : 531 858 6897

 49. selam arkadaslar taylanddan turkıyeye tımsah derısı ıslenmıs canta ayakkabı ve kemer seklınde yada ıslenmemıs olarak tımsah derısı satabılecek ıngılızcesı ıyı derecede olan arkadaslar aramaktayız ılgılenenler maıl adresınden ulasabılırler sevgılyle kalın

 50. Turk Dili ve edebiyat mezunuyum. Yasim 31 .Orta derecede ingiliz ,bangalce biliyorum. Gunluk konusmalari anlayacak kadar da Arapça ve Farsaça bliyorum. Üç sene Bangladeste çalistim. Taylanda çalişmak istiyorum. Ihtiyaçi olanlar beni arayabilir

 51. merhaba, öncelikle tayland da yaşamak isteyen kardeşlerimin oldukça fazla olduğunu görüyorum. bazı arkadaşlar yazmışlar ne iş olsa yaparım diye, bazılarıda iş kurma hevesi içindeler. benim nacizane fikrim şu ki: eğer tayland da çalışmak için kendi işyeriniz yoksa yada gücünüz yetmiyorsa maddi olarak hiç bulaşmayın. bana göre 50 bin dolar ve üstüne sahip olan bir kişi türkiyedede rahatlıkla iş kurabilir ve para kazanabilir ( eğer amaç para kazanmaksa) . Eğer sizi taylandın gece hayatı ve kızları ilgilendiriyorsa o zaman en güzel şey sadece tatile gitmek eğlenmek güzel bir tatil yapmaktır. ben taylandlı bir kızla evlilik yaptım ama sadece 6 ay dayanabildim. çünkü kültür farklı , din farklı, yaşama amacı farklı , düşünce farklı kesinlikle düzen tutturamazsınız.. Ben sadece türkiye nin ve türk kadının kıymetini bilin diyorum. aksi düşünen arkadaşlarıma saygı duyarım. teşekkürler

  • Emrah görüşlerine hicbirine katılmıyorum.Türk kızlarıyla taylandlıları karşılaştırmam yanlış.Çok taylandlı bayanla evli olan çocuklarıyla mutlu bir şekilde uzun yıllar yaşayan çok insan tanıyorum hem türkiyede olsun hemde taylandta.Mutsuz biten evliğini tüm taylandlı bayanlara karşı tavır alıp genelleme yapmam çok yanlış..Türk kızlarıyla evlenip boşanan çok kişi var.Devir değişti.Kimse eski analarımız gibi dayak yiyip bir köşesinde susup çekilmiyor..Kimse kimsenin kahrını çekmiyor sabır etmiyor.En ufak anlaşmaşlıkta herkes kolaya kaçıyor boşanmak istiyor.Kimse evlenmek için boşanmıyor yada boşanmak için evlenmiyor.Sen istersen 10 tane türk kızıyla evlen hepsinden çocukta yapasan boşanacağın varsa boşanırsın bunu engelleyemezsin..Kaderin önünde kimse duramaz..Farklı kültür farklı , din farklı, yaşama amacı farklı , düşünce farklı kesinlikle düzen tuturamazsın demişsin bu görüşünüde katılmıyorum.Sen hayatındaki başarısızlıkları taylanda gelecek insanlara karşı önyargılarını belirtmen yanlış..O kadar insan tanıyorum ki hiç aklına hayaline bile gelmiyecek dünaynın farklı çoğrafyalarındaki ülkelere gidip yerleşen mutlu hayat süren çok türk var..Türk kadınları kıymetini bilin demişsin buna katılıyorum ama şu şekilde Elin kızına değil bu ancak anne kıymetini bilmelisin. Dünyada hiçbir kadın Annenin yerine geçemez..Hiçbir zaman annen kadar sana kıymet verecek sevecek birisini bulamazsın şu dünyada..Ağlarsa annam ağlar gerisi yalan ağlar..50.000 doların olsa zaten çalışmana gerek sırf aylık faiz yesen yeter sana..Türkiyede faiz % 8-10 Beyaz Rusya % 20.5 yada Arjantin % 22.5 hiç çalışmadan gül gibi yaşayıp gecinirsin

  • iş arayanlar sayfasını yine amacına uygun olmayan yorumlar ile doldurmuşunuz . Yazmayın demiyoruz ama buraya sadece iş ile ilgili ilan yazın lütfen , madem yazdınız banada cevap hakkı düşer
   Sevgili Emrah ve Ümit beyler , yanılmıyor isem ikinizde tay’lı bir bayan ile evlenip ayrıldınız biriniz iyi biriniz kötü diyorsunuz. Ayrıca Türk kızlarını övmüşsünüz , kadın her yerde kadındır no Money, no honey artık dünyanın her yerinde geçerlidir . Türk kızı ” ev’in kiramı , kendinin mi ? maaşın ne kadar ?” gibi başlıca sorulardan sonra boşanmış erkeğe engelli muamelesi yapar hele eski evliliğinden çocuğunda var ise vay haline :)) yani kadının türk’ü , rusu , taylısı yok , İNSAN olsun . Hem evlenirken , siz evlenmeyi teklif ettiniz dimi , zorla evlendirmediler !!
   50 bin dolar yani güncel olarak 108.000 TL ile Tr de çok rahat iş yapılır diyen emrah bey kiralardan haberiniz yok galiba işlek bir yerde küçücük yer minimum 5-10 bin TL den başlar , emlakçı komisyonu , depozitosu , muhasebecisi , vergisi , ssk ‘sı , 50 bin dolara merdiven altında çay ocağı alabilirsiniz anca . Ümit’de 50 bin doların faizi ile gül gibi geçinirim demiş , matematiğin kötü galiba 50,000 usd=108.000TL nin %8 i : 8640 TL yapar yıllık , aylık ise 8640/12= 720 TL yapar ve bu brüt tür , kkdf vs. düştükten sonra aylık 600 TL filan geçer elinize, 600 TL ye anca zemin kat eşyasız 2+1 daire kiralarsınız nasıl gül gibi geçineceksin o gülün dikenli sapı kalır anca elinizde ;)
   Yinede geçmiş olsun ve edindiğiniz tecrübeleri paylaştığınız için teşekkürler .
   Sağlıcakla kalın

 52. merhaba ben ESAT İstanbulda yasıyorum.bir türlü taylandla iş yapan bi şirket bulamadım burada.bir arkadasım taylandlı ve istanbula yerleşecek.uluslararası ilişkiler mezunu ve istanbulda çalışmak istiyor.ingilzcesi yeterli seviyede.eger boyle bir iş imkanı varsa mail atan olursa sevinirim.
  guler_esat@hotmail.com

 53. merhabalar 8sene rusyada yaşadım ve uzun süre alanya antalya bölgelerinde tour deri ve altın satış işleri yaptım ,rusça ve ingilizcem süper iş hayatıma taylandda devam etmek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim, translater_50@hotmail.com

 54. BENİ ZİYARET ETMEK İSTEYEN HERKESE KAPIM SONUNA KADAR AÇIKTIR , HOŞ GELDİNİZ ,ŞEREF VERİRSİNİZ

  İLANIMA GELİNCE ,TİCARİ KONULARDA HİÇ KİMSE GÖRÜŞLERİNİ ULU ORTA ANLATMAZ . DEDİĞİM GİBİ ,TEKLİFİME UYĞUNSANIZ VEDE İLĞİNİZİ ÇEKİYORSA BENİMLE TEMASA GEÇMENİZ HALİNDE DETAYLARI KARŞILIKLI KONUŞUP TARTIŞABİLİRİZ.
  BURADA ANLAŞILMIYACAK BİR ŞEY GÖREMİYORUM

  BİLVESİLE GÖĞSÜNDE TANRI AŞKI ,SEVĞİSİ TAŞIYAN HERKESİN ,2014 YILI RAMAZAN BAYRAMINI CANDAN KUTLAR,
  MUTLULUKLAR GETİRMESİNİ DİLERİM
  SONSUZ SAYĞI VE SEVĞİLERİMLE

 55. Taner Bey’in ak dediğine ben kara diyecek değilim. Konu kapanmıştır. Ben de ABD’de bulunmuş ve yaşamış birisiyim. Sorun yok. Ahmet bey ülkesinden uzak olduğu için Türkçesi bozulmuş olabilir. Bizler bunu bilemez idik. Haluk bey’in de ifade buyurduğu gibi karmaşık bir yazı sebebiyle bendeniz Ahmet bey’i yanlış anlamış bulunmaktayım.

  Filhakika başkaca yorumları okuyunca tek yanlış anlayanın ben olmadığımı da görmekteyim.

  Bir önceki yazım Ahmet bey’in üslubu nazar-ı dikkate alınarak kaleme alınmıştır, pek bendeniz’i yansıtan bir üslup olmamakla beraber cevap niteliği taşımaktadır.
  Ben Türkçeye oldukça fazla ehemmiyet veriyorum , bu da benim ayıbım olsun, tabi eğer ayıpsa.

  Hepinizi içtenlikle öpüyorum. İyi bayramlar dilerim.

 56. Siteyi yıllardır takip ederim , son aylar hariç epey yazmışlığım da var, ancak bu sayfayı ne okurum ne de yazarım.

  Biraz okuyayım dedim dehşete düştüm, hiç gitmedim gidip yerleşeceğim diye nasıl düşünür bir insan hayret, biri İngilizcem yok ama gideceğim demiş , öteki İngilizcen yoksa olmaz demiş ( bunu diyen arkadaşın da Türkçesi yok, Fahri bey, sözüm size ).
  Zat-ı muhteremlerden birisi 100.000 USD getir kar payı vericem gibi işkembe-i kübradan sallamış vs vs.

  Herkes bence bir sakin olsun bir ülkeye gidip yerleşmek bu kadar kolay mı? Torna tesviyeciyim , son ütücüyüm vs . Oradan ne yapacaksın , ne işin var orada , iyice rezil rüsva olup bkk hilton’a düşersin ( meşhur thai zindanlarına faranglar arasında thai Hilton denir ) Allah muhafaza.
  Hayırlı kandiller olsun efendim.

  • SAYIN TAYLANDDOSTU EFENDİ
   YAZDIGIM HERŞEYİN %100 ARKASINDAYIM,YAPAMAYACAĞIM HİÇBİRŞEYİ SÖYLEMEM VE TEKLİF TE ETMEM.
   BENİ BİLMEK İSTİYORSAN BU SİTENİN SAHİBİ TANER METE BEYE SOR , KENDİSİ ÇOK SEVDİĞİM VE HÜRMET ETTİĞİM BİR ARKADAŞIMDIR.
   VEDE LÜTFEN BİLMEDİĞİN TANIMADIĞIN KİMSELER HAKKINDA TERBİYE KURALLARI DIŞINA ÇIKMA. EĞER KARAKTER SAHİBİ BİRİYSEN
   BU SİTEDE ŞAHSIMDAN ÖZÜR DİLEMENİ BEKLİYORUM

   • Sn.Ahmet ,
    Sn.taylanddostu ağır ceza avukatıdır ve düzgün bir abimizdir , açık konuşmak gerekir ise sizin ilanınız çok net değil . Taner abi rayong’da pizza işletmeniz olduğunu söylemişti . Bende ilanınızı tam olarak anlamadım , restoranımı devretmek istiyorsunuz . 100,000 dolar için yıllık 12,000 dolar demişiniz bu rakam aylık %1 e tekabül eder . İlanınızdan tam olarak anlaşılmıyor bu parayı karpayı , faiz vs. gibimi teklif ediyorsunuz yoksa restoranınızı devretme bedelimi ? Sakin olalım :) yakın bir zamanda ziyaretinize gelirim , rakı içeriz bu vesile ile iyi bayramlar

   • Sevgili arkadaşlarım
    Sn Ahmet bey benim yaşça büyüğüm hatta belkide Tayland’da yaşayan Türk arkadaşlarımız arasında en büyüğümüzdür dolayısıyla şahsına hürmetim sonsuzdur.

    Kendisiyle bir görüşmemizde bana bu iş konusundan bahsetmişti ama ben bunu burada açıklayamam bu fikir ve bu hak sadece kendisine aittir ama şu kadarını söyleyebilirim şu anki işi ile hiç bir alakası yoktur.

    Burada yanlış anlaşılan zannedersem Ahmet beyin yazmış olduğu yazı ile kendisini tam olarak ifade edememesinden dolayı kaynaklanmıştır bu da ülkesinden tam 40 sene Amerika’da kalmış ve oranın vatandaşlığını bile almış, aramızda konuşurken bile Türkçe kelimeleri düşünerekten konuşan bir kişi için çok doğaldır diyebilirim.

    Sn Tayland Dostu ise, sevgili arkadaşım Haluk beyinde belirttiği gibi ağır ceza avukatıdır ve hepimizin çok sevdiği bir arkadaşımızdır dolayısıyla ben her iki taraftanda bu olayı unutmalarını ve dostça kalmalarını diler, hepinizin Bayramını kutlar, saygı ve sevgilerimi arz ederim Taner METE

   • Ahmet Efendi,

    Özür beklemişsin
    1.Çok beklersin
    2. Terbiyeyi senden mi öğreneceğim ?
    3.Seni Taner Bey’e sormak mı ? Bu sadece bir vakit kaybı olur benim için.
    4. Meramını anlatacak kadar Türkçe yazmayı öğren ki , yanlış anlaşılma.
    TDK : a. (mera:mı) İstek, amaç, gaye, maksat

 57. Arkadaşlar ben Tayland da yasiyorum pattayada ismim berk oz maddi anlamda de gil ancak manevi anlamda herkese elimden geldgnce yardmci olmak isterim sorusu olup benimle konuşmak isteyenler mail adresinden irtibata geçebilirler mail adresim mind_po11@outlook.com

 58. Yeni Mezun Tekstil Mühendisiyim ,ayrıca aof işletme mezunuyum, iyi derecede ingilizcem var , yazılım , görsel tasarım becerilerine sahibim. maksimum 2yıl süre için yurtdışında çalışmayı düşünüyorum.

 59. Merhaba ben 15 güne kadar phukete geliyorum,aslen gıda mühendisiyim fakat orada 1 aylık ingilizce kursuna katılıp devlet okullarında ya da özel okullarda ingilizce öğretmenliği yapmayı planlıyorum,eğer siz de bana iş bulmam konusunda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 60. merhaba ben Çetin
  2013 işletme – lisans mezunuyum orta derecede ingilizce biliyorum.. Yurtdışında çalışmak her zaman ilgimi çekmiştir. numaram 0541 511 77 74

 61. Merhabalar
  Ben Sevda 8 yıldır ıraqta muhasebe asistanlık olarak çalışmaktayım.
  English Language Department bölümü mezunuyum. Mersinliyim. Tayland ta çalışmak istiyorum. aynı şekilde arkadaşım Melike ile gelmek istiyoruz oda Doktor. bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

  • Tayland Türkler çok azınlıkta kimse kimseye sahip çıkmaz herkes kendi başına birşey yapar bir avrupa ülkesi değil kendinize güvenmiyorsanız belirli bir sermayeniz yoksa bu ülkede barınmanız çok zor..Tayca dışında farklı bir dil yada çok iyi ingilizce bilmeniz hiçbirşeyi ifaede etmez..Tatil yapmak çok güzel tayland ama yaşamak çok zordur.Kraliyet monarşi askeri cuntası yönettiği ekonominin kötü olduğu bir ülkede yaşamak çok zordur..belki ucuz herşey güzel tatil ülkesi ama para kazanmak yaşamak çok zordur bu ülkede..

  • Sevgili sevda hic tavsiye etmem burda is aramanizi cunki burda is kurmak veya calismak o kadar gorundugu gibi kolay deyil bir suru prosudur isteniyor arti is kursan veya sirket yuzde 51 thailinin uzerine yabanciya 49 tabikide thaili istedigi gibi evirip ceviriyor yabanciyi hak burda yok hersey polisin elinde istedigi gibi insanlarla oynuyorlar hak hukuk yok polis hersey yani kisacasi parasi olan zaten burda yatirip yapmaz bence gidin kambucyada yapin orasi yeni yeni yukseliste hukumet herkesi tesvik ediyor is kurmakta yatirimda vize cok kolay ve ucuz thailantta adamin cani cikiyor cambucyada hersey cok ucuz tabiki siam reap sehrinde ben 9 yildir pattayada yasiyorum 1 kizim 1de oglum var hic tavisye etmem kimseye thailandi

 62. selam ben tornacı kaynakcıyım tayland da bana gore iş olurmu numaram 0536
  032 56 12

 63. TAYLANDA DA YASAMAK VE TAYLAND DA ISYERI KURMAK ISTEYEN YATIRIMCILARA ACIK DUYRUDUR:

  100.000.- DOLAR VE YUKARISI NAKIT PARASI OLAN VE PARASINI HICBIR RISKE ATMADAN TAYLANDADA YILLIK EN AZ 12.000.- DOLAR VE USTU( SERMAYENIZE BAGLI OLARAK ) ,GELIR ELDE ETMEK ISTEYENLER BENIMLE E-MAILLE TEMASA GECSINLER LUTFEN.

  PARANIZI TAYLANDA DAHI GETIRMENIZE LUZUM YOKTUR ,TURKIYEDE KI BANKANIZDA TUTABILIRSINIZ.
  TAYLANDDA YILLIK VIZA ALMANIZ ICIN GEREKLI ISLEMLERI GARANTILI OLARAK TEMIN EDEBILIRIZ.
  BEN BU ULKEDE 6 SENEDIR AYNI SEHIRDE VE AYNI SEMTTE YASIYORUM ,ESIM TAYLIDIR VE ASIL BIR AILEYE MENSUPTUR.
  E-MAIL ADRESIM gardenstoneoven@gmail.com DIR.

  BAHSETTIGIM KADAR SERMAYENIZ YOKSA VEDE SOZLERINIZDE ACIK VE SAMIMI DEGILSENIZ ,LUTFEN BENIM ZAMANIMI BOSUNA HARCAMAYINIZ , CUNKI KARSILIKLI ANLASTIGIMIZ HER KONUYU DETAYLI OLARAK YAZILI VE IMZALI HALDE HER IKI TARAF ICINDE YUZDE YUZ GARANTILI HALE GETIRECEGIM .
  BANA INANANLARADA ,INANMAYANLARDA BASARILAR DILERIM

  • Dolandırıcı mısın nesin..Bırak bu işleri aptal zengin bir türk gelsede parasını yesem derdindesin..Bir adamım 100.000 doları olsa hiçbirşey yapmasa bankaya yatırsa faiziyle taylandta zaten güzel bir şekilde yaşar..Sen kimsin ? Tayland kraliyet mensupu musun ? Para karşılığı tanımadığın insanlara yardım etme bahanesiyle buaraya dolandırıcı ilanlar bırakıyorsun..100.000 doları kazanmış bir türk insan kendi başına dünyanın neresine giderse gitsin hangi çoğrafyasında yaşarsa yaşasın kendi başına işyerini kurar tüm izinleri hükümetten yada konsolostan alır zaten senin dolandırıcılara para kaptırmaz..Öğrencilik yıllarımda aklıma geldi bu yazını okuyunca ingilterden öğrenci vizesi almak için sözde eğitim danışmanı benden 1500 ingiliz sterlini çarptı halbuki vizeyide yüzyüze mülakatta konsolusluktan ben aldım..Tanımadığınız güvenmediğiniz insanlara iş yapmayın tayland yüz kızartıcı suç işleyip taylandta kaçak yaşayan çok türk var..

 64. Merhaba,
  Ismım Ozgur, Moskova’da yaşıyorum. Aslen İzmirliyim.
  Ağustos sonu veya en geç Eylül ortası (2014) Tayland’a geliyorum eşim ve çocuğumla.
  Bir süre Taylan’da kalacağız(min. 5 ay). Bu süre içiresinde çalışabileceğim bir iş arıyorum. İş devamlı olursa bizde sürekli kalmayı düşünüyoruz Tayland’da.
  Rusçam, Türkçe gibi ana dil seviyesindedir. İngilizcem upper ileri seviyede. Ayrıca daha önce 3-4 defa Tayland’da bulunduğum için bölgeye alışığım.
  IT , Web Tasarım, SEO desteği vermekteyim. Çeşitli büyük firmalarda iş tecrübem bulunmaktadır.
  iletişim : ozgurtuzunler@gmail.com

  • Ali ozturk.puket herzaman pahali ve turisti az olan bir sehirdir ben size cambucyayi tavsiye ederim orasi yeni ve is kurmak cok ucuz pahali deyil burda cok zor sakinda thaili kizlarla evlenipte hayatinizi karartmayin inan dunyaya geldiginize bin pisman olursunuz size tavsiyem ama siz yinde deneyin gorun kimin ne nasil oldugunu

 65. Sayın site sahibi rica etsem sayfada mesaj tarihleri karışmış düzeltebilir misiniz ? önceden en son yazılan tarihli mesaj en aşağıda oluyordu şimdi karmakarışık..saygılar iyi çalışmalar..

 66. merhaba biz thailanda yerleşmek isteyen bir ciftiz iş arıyoruz. bkk pattaya phuket de iş bakıyoruz ıkımızde uzun yılllar ucuç hostesligi ve turizmle uğraştık şu anda da turizm acentesi işletiyoruz fakat thailanda taşınmak istiyoruz iş bulunca vize konusu nasıl oluyor yardımcı olabılırsenız cok sevınırız.

  • S. Damla ,
   Kararınız hayırlı olsun . Şu anda askerin yönetimi ele almasından sonra ülkede eski iktidarların göz yumduğu ve yaptırımı olmayan durum değişiyor . Kaçak çalışan 2 milyon kişi uygun vize almaz ise sınır dışı edilip ülkeye giriş yasağı konacak . Eğer iş bulur iseniz , size işi verecek firma antetli kağıda sizin bilgilerinizi yazıp , Ankara Thai konsolosluğuna hitaben mektup yollayacak. Mektuba şirket ruhsatı , direktörü ve kimlik bilgileri eklenecek , buraya Non Business vizenizi alıp gelmenizi öneririm veya buraya turist olarak vize almadan gelirsiniz , işvereniniz işlemlerinizi halleder. Geçen yıl İstanbul fahri konsolosluğu Tayland’a çalışmak veya iş kurmak istiyorum diye başvuranlara 3 aylık vize veriyordu ve Tayland’ta bir yıl uzatılıyor idi ancak şimdi vermiyorlar . Ankara’nın verip vermediğini ise bilmiyor ve merak ediyoruz. Ankaraya evrağınız olmadan başvurup çalışmak veya iş kurmak istiyorum dediğinizde vize veriyorlarmı acaba ? aslında siz sorup , cevaplarını burada bizim ile paylaşır iseniz çok iyi olur .

 67. Sevgili Serdar ,
  “Thailand’da evlilik prosüdürlerini öğrendim ,fakat Thailand’da işyeri kurma,hangi işyerine göre kaç Thai ortak gerektiği ve işyeri kurduğumuzda oturum izni alabilme olasılığı hakkında. Yardımcı olursanız sevinirim” demişsin .
  Genel olarak Tayland’ta şirket kurulumu 1.000 – 2.000 dolar arasında bir fiyata avukatlar tarafınca yapılır . Ucuz olan Partnership için bir taylı , Limited company için iki taylı gerekmektedir ( 2 milyon baht sermayenin bankadan gösterilmesi gerekiyor ancak bunada avukatlar çözümler üretebiliyor) . Bu şirketlerdeki yabancı hissesi %49 u geçemez. Partnership te yabancının imza yetkisi olmayıp ( yeni öğrendim ) , Ltd.Company’de yabancı direktör atanıp imza yetkili olabilir . Tayland ta şirketinin olması sana oturma izni sağlamaz . Tayland’ta kalabilmek için , ne amaçla burda isen ona uygun vize almalısın , evlilik , busines , eğitim gibi vizelere başvurup evraklarını verip yıllık vizeni alırsın (1 yıllık non b vize 150- 200 dolar civarındadır) . Vizeni aldıktan sonra resmi olarak çalışacak isen work permit başvurusunda bulunmalısın yıllık 500 dolar civarı . Her bir yabancı için 4 adet taylı çalışan göstermen ve onların sigortalarını yatırman gerekli 4 kişi aylık toplam 100 dolar civarı ve muhasebeci ücretide aylık 100 dolar civarıdır. Bütün bu yazdıklarıma ilaveten her şehirde farklı uygulamalar ve çözümler olduğunu gördüm . Paran var ise her kapı açılır Tayland’ta , en son 1 milyon bahta Tayland vatandaşlığı sattıklarını duydum , hoş bizim ülkemizde de durum aynı rıza sarrafın İranlılara para ile TC vatandaşlığı aldığını medyada okuduk. Bir taylı ile evlenir isen ve işyerini onun adına açar isen , eş durumundan o işyerinde work permitsiz çalışılabildiğini duydum ama bu konuyu tam olarak bilmiyorum , eş durumundan çalışma hakkında bir avukattan bilgi almanda fayda var . Daha evvelde yazmıştım Google arama çubuğuna 1000 thb yazıp enterladığınızda hemen güncel olarak TL karşılığını veriyor , rakamı yazıp baht değil thb diye yazacaksınız. Başarılar dilerim

  • Teşekkür ederim Haluk bey,umuyorum kısa zamanda bir işyeri kuracağım,şimdilik sermayeyi tamamlamaya çalışıyorum.Taylanda tekrar geldiğimde görüşmek isterim.

  • Oncelikle merhabalar arkadaşım la beraber yaklaşık 100000 dolar kadar yatırım yaparak tayland da iş yapmak ve yaşamak istiyoruz onun kizarkadasi kuaför öncelikle bu işle başlayıp yani önce bir salon açmak daha sonra diğer is imkanları nı görmek istiyoruz değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür düşündüğüm bölge phuket

   • S.Ali Öztürk , kararınız hayırlı olsun .
    Phuket’te , kuaför/güzellik salonu profesyonel olarak yapılır ise lokasyona bağlı olarak iyi iş yapar ayrıca phuket’e orta ve üst sınıf turistin gitmesi açısından doğru bir seçim . 12 ağustos sonrasında Tayland’ta yaşayan 2 milyon civarındaki vizesiz yabancı işçi ve işveren için yeni standartlar geliyor. İşinizi sağlam yapın yeni yönetim bildiğiniz üzere askeri yönetim ve şakaları yok . Gelme amacınıza uygun vizenizi alın ve gelirken yatırımınızı beyan edin veya banka yolu ile transfer edin . Komşu ülkelere visarun’lar kalkıyor , uygun vizesi olmayanlar deport edilip ülkeye giriş yasağı konuyor . Sormak istediklerinizi buraya yazar iseniz size doğru cevapları ve tavsiyeleri veririz . Kolay gelsin

 68. uzun zamandır takip ediyorum lakin kusura bakmayın ama hiçkimse faydalı yada doğru bir bilgilendirme yapmıyor. şirket açma prosüdüründe herkes birşeyler atmış,evlilik psosüdüründe yine aynısı. eğer Tayland da yaşıyorsanız, oturum izniniz varsa yada evliyseniz,yada işyeri sahibiyseniz,nasıl?Adam akıllı anlatacak kimse yok mu ?

  • Sevgili Serdar ,
   herkes atıyor demişsin !!
   öncelikle sorunu adam akıllı sorar isen sana mutlaka adam akıllı cevap veririz.
   Buraya yazılan kişisel yorumlarda vatandaş 5 – 10 senedir Tayland ta yaşıyorum , şu kadar para kazanıyorum , falanca yerde çalışıyorum , Kralın sol yardımcısıyım vs. gibi yorumlar yaptığında , ne diyelim yorum sahibini bağlar . Ancak soru soran yorumculara verilen cevaplar içinde hatalı yorumlar var ise müdahale ederiz , düzeltiriz , formata uygun değilse sileriz. Bir örnek vereyim , ismi lazım değil bir vatandaşımız 5 yıldan fazla bir süredir Tayland’ta yaşıyor , Facebook resimlerine baktığında golf oynayan ve her gün alemde resimler , sorduğunda üretici veya fabrikatörüm diyen bu eski hükümlü vatandaşın daha work permiti bile yok yani kaçak işçi , Tayland ta evliyim diyor fakat Tr de karısı ve çocukları var !! . Günde 10,000 baht kazanıyorum diyor fakat Tayland hükümetine daha 1 kuruş vergi vermemiş ve Tr,de ailesini görmeye gidecek parası yok ama bizi ilgilendirmez , kişisel konular , yani atıp tutanlardan bize ne , biliyor isek cevap veririz yoksa bilmiyoruz deriz.
   Öğrenmek istediğin PROSEDÜR ne ise onu sor , sana adam akıllı cevap verelim.

   • Haluk bey,atıp tutuyorlar kelimesini kullanıyorum çünkü bir konu hakkında net bir cevap veremiyorlar, mesela evlilik prosüdürleri hakkında,iş kurma hakkında v.s v.s ,ben daha önce evlilik prosüdürü hakkında bilgi almak istemiştim fakat sadece okuduğum 400.000 bahtla evlenebilirsin. Demek istediğim hiçkimse detaylı bir şekilde yardımcı olmuyor.ve konulara yorumlara baktığımda aynen devam ediyor.

  • size nasil faydam olabilir buyrun Forumda yeniyim Tailandda 5 aydir yasiyorum ama oncelikle burada bir isletmem var ve turkiyeden buraya yatirim yaptim.size Cevap yazan arkadasada katiliyorum haluk beye.Buyrun baslatin suallerinizi benimde sizin gibi bilgiye ihtiyacim var..

   wwww.catzrastahostel.com

   Koray Akcan

   • Thailand’da evlilik prosüdürlerini öğrendim,fakat Thailand’da işyeri kurma,hangi işyerine göre kaç Thai ortak gerektiği ve işyeri kurduğumuzda oturum izni alabilme olasılığı hakkında. Yardımcı olursanız sevinirim.

   • koray abi banada uygun bir iş buylma ımkanın varmı 1983 doğumluyum daha once kozmetık işiyle ilgikenıyodum amam şimdi hotel club restoran tarzı işletmeciliğini yaptığın bır yer sevınırım

 69. Fahri Bey, yaklasik 3 yildir bu siteyi takip ederim, ama sizin ne is yaptiginizi anlamis degilim, bir ara telefon dukkaniniz vardi bi ara bilgisayar dukkani simdide resmi bir dairede calisiyorsunuz.. Bir yabanci tayland’da resmi bir kurumda nasil calisabilir ? Ben 3 yildir burda yasiyorum boyle resmi bir kurumda calisan bir yabanci ne duydum ne gordum.

  • arkadaşı savunmak gibi olmasın ama resmi dairelerde gönüllü olarak çalışan birsürü arkadaşım var oturma vizesi almak için böyle bi uygulama var taylandda

   • tansu bey aramizda sadece konusma anlasmazligi oldu beyefendiyle dun aksam 2 saat muhabbet ettik sorunumuz yok kendim gonullu olarak calismiyorum resmi dairede bilgi islem olarak gorev yapmakdayim hane inanmayan demek gibi olamsin ama tanimak isdeyenler buyursun gelsin nakhon sawan bir zat gorusebiliriz saygilarimla tansu bey sizede tsk ederim

  • serkan bey merhabalar.. 3 yıldır yaşadığınızı yazmışssınız, oturma izni alarakmı yoksa kaçakmı yaşıyorsunuz bir turist giriş çıkış yapmadan orda sürekli kalabilirmi, bazıları iş açtım diyor buna müsaade kolay yoldan herkeze veriyorlarmı, kusura bakmayın bilmediğim için soruyorum.. saygılar

   • Merhabalar Ege Bey; Ben business vize ile burda kalmaktayim.

 70. merhaba ben 25 yaşında 7 yıldır demir çelik sektöründe çalışıyorum kaynakçı olarak veya demir çelik montaj işlerinde çalışmak istiyorum… yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

 71. merhabalar ismim mehmet 28 yasindayim.rusca ve ingilizce biliyorum, fotografciyim ve tayland da is bakiyorum, 11 yildir turizmde calisiyorum, 4 yil misirda calistim ve simdi tunus da bir otelde calisiyorum , otel fotografcisiyim, eger tayland daki otellerde fotografciya ihtiyac varsa lutfen bana mesaj atin, simdiden tesekkurler,, mail: grandcherie2@hotmail.com

 72. merhabalar , ilgili ve gerçekten thailant phuket bolgesinde yatırım yapmak isteyenlere yardıncı olabilirim uzun zaman o bolgede restaurant işlettim şu anda türkiyedeyim orada yaşayan thailantli tanıdıklarım var

 73. Merhaba.Ben NDT uzmanıyım.Avrupa normlarına göre sertifikalarım mevcut.Acaba konstrüksiyon işleri yoğun mudur?Bu meslek arayışı var mıdır?

 74. TAYLAND’DA IS YAPMAK ISTEYENLERE ;

  550.000 baht ile ayda 60.000 ile 100.000 baht arasinda kazanmak istiyorsaniz bu imkani kacirmayin !

  Turkiyeden getirtip ozenle avm icine kurdugumuz 1 yildir faaliyetine devam eden 7D SINEMA SIMULATOR MAKINAMIZ satliktir. Bize maliyeti 1.200.000 baht olmustur. 550.000 bahta kabinide dahil olarak satiyoruz.

  Aylik gelir orani kurulan sehrin nufusuna gore kurulan yere gore degisiklik gosterebilir. Suan sistemin kurulu oldugu sehir Nakhon Si Thammarat Robinson Ocean AVM icindedir. Buranin nufusu ortalama 90 bin olmasina ragmen ve bilet fiyatinin 79 baht olmasina ragmen, ilk 6 ayda 500.000 baht curo yapmistir. 90 bin degilde 200.000 – 300.000 nufuslu bir sehre kurulmasi halinde bu gelir kat be kat artacaktir. Bunu satis taktigi olarak belirtmiyorum. Kac kisinin bindigini ne kadar gelir getirdigini gosteren belgeleri mevcuttur. Inanmayan arkadaslara bizzat kanitlarim. Aylik giderler ise KIRA + ELEKTRIK : 18.000 baht PERSONEL MAASI : 7.500 baht’tir.

  Tayland’da 550.000 bahta yani ortalama 16-17.000 dolara dogru durust bir is yapamazsiniz. 3 yildir Tayland’da yasayan biri olarak soyluyorum bunu. Ufak tefek islerle varinizi yogunuzu bitirip tekrar geri donus yapmak zorunda kalirsiniz. Bunun bircok ornegini gordugum bildigim icin soyluyorum.

  Egerki Tayland’da gercekten saglam bir is yaparak burda yasamak istiyorsaniz bu imkani kacirmayin derim. Madem bu kadar iyi bir geliri var neden satiyorsun diyenler icinde belirteyim, benim burda esimle beraber baska bir isimiz mevcut olup , hem bu isle ilgilenemiyor olmam , hemde baska projelerim oldugu icin satiyorum.

  Daha detayli bilgi icin Sinemanin Facebook Sayfasina linke tiklayarak : https://www.facebook.com/pages/7D-Cinema-NST/316758965116628 bakabilir ve e-mail adresime : seiko35@windowslive.com mail atarak bana ulasabilir ogrenmek istediginiz tum detaylari sorabilirsiniz…

  SAYGILARIMLA

 75. cümleten merhabalar arkladaşlar,ingilizcem yok normalde muhasebeciyim üniversite mezunuyum,inşaat malzemeleri üzerinede pazarlama müdürüyüm ankarada bir fabrikada,aynı zamanda balık pişirme balık ekmak balık üzerine bir çok konuda bilgi sahibiyim,istanbuldada balık restorantıomız var ailecek,döner kesmektende iyi anlarım,bana iş imkanı sunacak sevgili büyüklerim yada iş verenlerden ricam bana iş imkanı kazandırmaları,bulaşık yada,ayak işleri,vs bi iş imkanı sağlamaları,bu konuda sizlerden destek bekliyorum 0552 996 96 96 telefon numaram watshapp danda yazabılırsınız,Türkün Türk den başka dostu yoktur lütfen ricam bana destek olmanız

  • Burhan KELES bey iyi gunler kusura bakmayin ama yazilarinizi okudum sadece bir fikir veriyorum ingilizceniz olmadi halde burada nasil calismayi dusunuyorsunuz ki thailand ingilizceden yoksun bir ulke cok nadir konusan insanlari var zaten yazmissiniz restorantimiz var diye bende burayi sadece tatil amacli dusunun derim sizin icin daha karli olucakdir

 76. Selam tüm yazımı okuyan herkeze 22 yaşındayım pattayada yaşıyorum ve iş arıyorum yardımcı ola bilecek arkadaşlarımın abilerimin yardımını bekliyorum …

  Thai numaram : 0948796617

 77. benımle yurt dısında iş yapacak dürüst saglam ve disiplinli arkadaşlarla iş yapmak isterim ne iş lursa yeterki sağlıklı ve durust olsun ortak işe %50 %50 bıracagız mehmet sari izmir

 78. sayın efe rakı yetkılısı ben orda bu işi yapmak istiyorum şu an izmirde yaşıyorum kedime ait işim var yurt dışınada acılmak istiyorum cevabınızı beklıyorum mehmet sari 05324037614 tşk ederiö ilginiz için

  • Sayın Mehmet Sarı , ilginize teşekkürler.
   Talebiniz ile ilgili mail yollanmıştır.
   Saygılarımızla

 79. Efe Rakı Distribütörü , Efendy Import & Export Tayland , Kamboçya , Singapur ve Endonezya için bayilik verecektir . Ülke ve şehir bazında bayimiz olmak için lütfen iletişime geçiniz. Tayland içi Bangkok , Phuket , Pattaya ve Chiang Mai’de yerel bayilikler verilecek olup gerekli resmi işlemler için ( şirket+alkol satış lisansı vb.) ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecektir +66 800 800 784 efendybkk@gmail.com
  Saygılarımızla

 80. Ahmet Bey çoğu fikirine katılıyorum paylaşım tecrübeleri için çok teşekkür ederim. Sadece bazı düşüncülerinize katılmıyorum.’Türkiyede erkekler serbest istediği bayanla birlikte oluyor evlenme mecburiyetinde değil yasal olarak. Türkiyede Çoğu kadın kürtaj oluyor .Tayland’ta kürtaj yasak ve günah budizm dininde.

 81. Selam arkadaşlar. Geçen ay pattayadaydım. fazla güzel bir şehir olmasada hayatımı yaşayabilecegim on numaralı resepsyonist birisyle tanıstım ve hayatım değişti. tamamen gidip oraya yerleşecegim. Muz ve mantar ekecegim. eger gitmek isteyen iş kurmak isteyen arkadaslar varsa irtibata geçsin benimle…. amerikayı yeniden kesfetmeye gerek yok gidip düzgün bir hayat kuracagım
  cemalcaglarmete@hotmail.com

  • selam ben erdal ben hiç gitmedim ama bende gitmeyi düşünyom orda kalmayı ve bida geri gelmemeyi orda ne iş yapabilrm nasl iş bulabilrm nerde kalırm nasıl yaparm yardmcı olursan sevinrm.

 82. s.a herkese tayland a 3 defa gittim phuket bangkok pattaya ve koh chang ta kaldım iş yapmak istiyorum. iş kabiliyeti olan bir ortak arıyorum yiyecek üzerine bir mekan açmak istiyorum 6 yada 7bin dolar sermayem var ortağımda aynı rakamı eklerse bir mekan açabiliriz diye düşünüyorum 05374678717 ciddi iş yada mekan açmak isteyen varsa numaradan görüşebiliriz lütfen şartları bilen thailand ta daha önce bulunmuş kişi yada arkadaşlar arasın ciddiyetsiz yada boş muhabbet için boşuna yorulmayın aramayın

 83. Merhaba Adım Mesut Eken Tayland ‘ da iş bakıyorum denizciyim özel yatlarda çalıştım Gemici olarak Türkiyede 25 Yaşındayım sigara ve alkol kullanmıyorum tertipli ve disiplinliyimdir elim her işe yatkındır her hangi iş bakıyorum bana yardımcı olursanız sevirim ulaşmak isterseniz facbook tan veya mail adresiyle ulşa bilirsiniz facbook ve mail adresim mst_eken@hotmail.com ilgilenirseniz sevinirim saygılarımla

 84. merhaba .bangkoktan istanbula gondermem gereken bir valizim var…yardim etmek istiyen olursa sewinirim…

 85. Merhaba, adım Faruk 40 yaşında istanbulda yaşıyorum ve yaklaşık 16 yıldır tekstil imalatı ve ihracatında müşteri temsilciliği – planlama – üretim genel koordinatörlüğü görevlerininde bulundum. almancam ve ingilizcem oldukça iyidir. taylandlı kız arkadaşım var ve oraya giderek yerleşmek – yaşamak istiyorum. taylandda oturma ve çalışma izni nasıl alabilirim neler yapmam gerekir, nasıl ve hangi sektörlerde iş bulabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz. mail adresim sezeryildiz@gmail.com

  • diliniz var tek ihtiyaciniz olan kendine guveniniz almanca ve ingilizceyle ilgili gelmeden amerikan kulturun ogretmenlik diplomasi egitimleri var bir kac ay burda ogretmen olabilirsiniz.Saygilar

 86. Merhaba.. İyi çalışmalar Adım cem 24 yaşındayım bekarım Kocaelide yaşıyorum Mermer Montaj kaplama Döşeme Ustasıyım.. Extradan Gemici ehliyetim var Tayland da Hem dilimi geliştirme hemde kültürümü geliştirme açısından çalışmak isterim Eger kısmet olursa .. İyi çalışmalar cem_ksq@hotmail.com

 87. Sayin okurlar,
  Bazi arkadaslarin Tayland hakkinda gorus ve tecrubelerini burada okudum ve bende Tayland hakkindaki goruslerimi ihtiyaci olan arkadaslara aktarmakta faydali olacagimi dusundum.
  * Dunyanin neresine giderseniz gidin kadinlar hep aynidir,paran ve gelirin yoksa havani alirsin ,ingilizcede meshur bir soz vardir ” no money , no honey ” bu yaptirim buradada gecerlidir,ancak diger ulkelerden farki burada kadin ve erkekler sex bakimindan serbesttirler ve bir kadinla iliski kurdugunuz zaman arkasindan herhangi bir akrabasi cikipta size hesap soramaz ,tehdit edemez.
  Bu bakimdan resmen evlenmeyede mecbur degillerdir,kanunlarda mudahale etmez ,mudahale etmeye kalkanda polisi karsisinda bulur,yani alan memnun satan memnunsa kimse karisamaz.
  * Bazi arkadaslar bu sitede Taylandli kadinlarin orospu ve kalles oldugundan yakinmislar , bu durum NEREDE ve NE ARADIGINIZA bagli olarak heryerde oldugu gibi buradada aynidir.Pattaya sokakalarinda ve barlarinda kadin ararasaniz elbette bulacaginiz odur.Bu memlekette durust ,namuslu ,esine bagli hayat suren binlerce aile vardir ,is sahibi , universite tahsilli , haytinda barlar sokagindan dahi gecmemis milyonlarca kimse var bu ulkede , kendin yanlis yaptin diye butun tay kadinlarini ayni katagoriye sokmak cok yanlistir , ayrica Taylandin 3 te biri muslumandir ve her yerde camii ler vardir
  * Lisan meselesi en onemli faktorlerden biridir burada , genel lisan taycadir ,ikinci lisanda ingilizcedir , ingiliz ve amerikali larin ilk yaptiklari sey tay lisanini ogrenmektir veya iyi ingilizce bilenle tanismaya calisirlar.
  * Oturma musadesi 3 sekilde alinir ;
  1- Bankada 800 000 baht para gostermekle bir yillik vize verirler
  2- Emekli maasi aylik 2000 dolar ve ustu olanlara yillik vize verirler
  3- Pattayada sizin adiniza bankaya 800 000 baht parayi yatirip size yillik vize alan kuruluslar vardir , size 12 000 ile 16 000 baht a mal olur bu hizmet
  4- Sirket ve is kurup veya satin alip kendinize oturma ve calisma musadesi alabilirsiniz
  5- Bazilarinin yaptigi gibi her iki ayda ulkeye giris cikis yaparak birer aylik vize ile yasayanlar var .
  Is kurma ve para kazanma konusuna gelince:
  * Bilmediginiz , tecrubenizin olmadigi bir is yapmayiniz
  *Kanunun gerektirdigi yaptirimlari mutlaka yerine getirin ,yoksa eninde sonunda basiniza is acacaktir
  *Sigara , icki , esrar kullaniyorsaniz , sabah erkenden sakin kafa ile isinizin basinda olamiyorsaniz ,hicbir ise girmeyin,buradada para sokakta savrulmuyor.
  * Cebinizde 50 000 dolardan asagi sermayeniz varsa burada is kurmaniz cok zordur, 30 000 bini ise yatirmak icin 20 000 binide yedek te tutmak icin gereklidir .Veya yemek konusunda cok iyi iseniz ,lezzetli yemekler yapabiliyorsaniz daha az bir sermaye ile para kazanmaniz mumkundur ,cunki burada yerli ve yabanci halkin yuzde 90 sani disaridan yemek yer.
  Yardimci olabildimmi bilmiyorum ama samimiyetle yazdigimdan emin olabilirsizin , ben 6 senedir burada yasiyorum ve de cok memnunum.
  Saygilarimla

   • Ahmet Bey yazınız için Teşekkürler. Benim bir konuda sorum olacaktı ? 6 yıldır yaşadığınızı belirtmişsiniz. Çalışıyormusunuz? yoksa Türkiyede Emekli olduktan sonra mı yerleştiniz.

  • Slm Ahmet Bey;

   Bankada 800.000 baht gosterip vize alan kuruluslar var demissiniz,, Peki bu darbeden sonra bu kuruluslar hala varmi ? Varsa bana iletisim adreslerini verebilirmisiniz ? Ayrica benim yasadigim sehirde hicbir banka benim adima hesap acmadi.. Work Permitin varsa acariz dediler, yoksa imkani yok dediler ? Saygilar

 88. merhaba adım emrah, ben 15 yıldır reklam sektöründeyim. her türlü grafik , tasarım , animasyon, led tabela, kayan yazı tabela yapabilitim. ben taylandda reklam ve tasarım konusunda bir işletme açabilirmiyim yada başka bir işletmede çalışabilirmiyim. bu konuda bilgisi olanl arkadaşlardan ve sayın admin sizden yardım bekliyorum. saygılar.

  • Dunyanin Her Yerinde istedigini acabilirsin islem hep ayni Sermayeniz burada 50 000 dolar arkadas soyledi ve yazdi 30 is yteri acmak 20 000 yedek akce.Saygilar

 89. merhabalar beyler ben serdar titiz 30 yaşındayım daha once taylanda 3 kez gıttım gezmek amaclı ve su an orda yasamak ıstıyorum elımden her iş gelır asten amasyalıyım istanbul doğuluyn ılkgılenlerın maillerını beklıyorum saygılarla

 90. MERHABA TAYLAND DOSTLARI;

  Taylandda is yapmak isteyen tum arkadaslara duyrulur :

  1.300.000 baht yatirarak acmis oldugum 7D sinemamizi Turkiyeye donus yapacagimdan dolayi 400.000 baht’a satmayi dusunuyorum. 60.000 nufuslu bu sehirde 10 ayda 600 – 700.000 baht ciro yapmisitr. Bu sistemi daha kalabalik bir sehire kurmaniz halinde en gec 3-4 ayda vermis oldugunuz 400.000 bahti amorti ederek bu kadar kisa bir surede sizi kara gecirecektir. Bu fiyat Nisan ayina kadar gecerlidir. Satilmadigi takdirde sistemi Turkiyeye goturecegim. Bu fiyata bu kadar dolu full bir sistemi hic bir yerde bulamazsiniz.

  Sistem icerigi ve diger tum detaylar icin mail atabilir , facebook sayfasindan da sistemi gorebilirsiniz.

  E-mail : seiko35@windowslive.com
  Facebook : 7D Cinema NST
  Telefon : 08 791 864 71

  Saygilarimizla

 91. 12 yildir dj lik yapiyorum 3 yil ingiltere de yasadim oradada dj lik yaptim tailand party lerin sinir siz oldugunu duydum nette de takip ediyorum.su an calistigim 1 yer var ama ben tailand tada tecrube sahibi olmak istiyorum…simdiden yardimlariniz icin cok tesekurler

 92. selam oncelikle biyle bir firsat sagladiginiz icin Allah razi olsun.Ben 3 yildir taylandta yasiyorum esim ve 7 aylik bir oglum var daha once cesitli islerde calistim orta duzeyde tayca ve ingilizcem var is ariyorum acil olarak. yardimci olursaniz sevinirim Allaha emanet olun. 085 334 84 72

 93. selam ben istanbuldan ekrem size teşekkürler böyle imkanı sağladınız için ben KLİMA konusunda deneyimli bir ustayım klima sektörü hakkında sizden bilgi almak isterim hem çalışma iş yeri açma konusunda yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

  • Merhabalar, Şirket devrinde, bankaya yatrırılmış olan (kuruluş asamasında bankaya yaklaşık 2.000.000 baht) para ile ilgili bir talepleri var mı acaba devredenlerin. Devri alacak kişi yüzde kaçlık hisseye sahip olacaktır.?

 94. Arkadaşlar benden size tavsiye , önce buranın dilini öğrenin sonra İş yapmayı planlayın ! Daha dün buraya gelenlerden Akıl almayın . Thailand’ta her parlıyan şey Altın değildir ,burda Farang herzaman Farang.

 95. slm ben chico işim animasyon ingilizcem ve arapcam var kendıme iş bakyorum yardımcı ola bilcek abikleri min aramasını beklıyorum
  05372766944
  hi my name is chico l been work 10 years ın marmaris animator so lm lookıng for my self jop if same one help about it l ill wait for the call thıs my number
  00905372766944

 96. selam ben taylanda çalışmak için gitmek istiyorum elimden kasiyerlik garson luk belboyluk fotoromanlık ayriyetten inşaat işi gelir haberinizi bekliyorum

 97. Daha önce Tayland’a gitmiştim. Bangkok’da mütevazi bir dönerci dükkanı açmak istiyorum. Çalışmak isteyen dönerci ustaları ararlarsa görüşmek isterim. Cem 0535 384 27 07
  MAIL: cagdasdrama@gmail.com

 98. http://www.gardenstoneovenpizza.com
  is yerimize sulu ev yemekleri (etli bamya ,karniyarik , biber dolmasi ,patlican dolmasi ,yaprak – lahana sarma …….gibi) ile izgara et izgara tavuk ve balik, yapmasini cok iyi bilen “ASCI” ,maasla veya kar ortagi veya sirket ortagi olarak aranmaktadir.Restorantin yeri cok islek cadde uzerinde olup musteri potansiyeli yuksektir.Yukaridaki vasfa haiz olmayanlarin muracaat etmemeleri ozellikle rica olunur .
  Email : gardenstoneovenpizza@gmail.com

 99. 0946831772 daha once verdigim numaram degisti ve bircok arayan oldu sacma sapan mesaj atan dostlar arkadaslar var beyler zevk icin bir mekan kiraladim koh chang ta para kazanmak icin degil 1 yillik pesin odeme yaptim dukkan icin 120 bin baht yillik kirasi ve 50 bin baht icine harcama yaptim + masraf restorasyon icin fakat dukkani calistiracak isletmeyi alacak bir kisi ariyorum ben ugrasmak istemiyorum zaten kiz arkadasim icin tutmustum onunla aramiz bozuldu simdi mekan bekliyor isletmeyi iisteyen arkadas varsa para onemli degil buyursun gelsin tanisalim yada tayland a gelecek olan var ise bir is yapmak dusuncesinde olan telefon yada mesaj yolu ile irtibat saglayabilir , mekan 30 metre kare gayet guzel ve iyi bir cadde de —- taner abi sana da selam lar pattaya ya geldigimde yanina ugrayacagim gecen sefer gorusemedik abi

  • Erdal,Hüseyin abin ben.Mail,ini bana yazarmısın veya face,den mesaj at,görüşelim.Sağlık sorunum bitti.Selamlar kendine iyi bak..

  • abi inşalla mekanı istedgın gibi satarsın bu arada bende kendıme iş bakınyorum bır yardım cı olursan sevınır ingilizce arapcam var işim garson ve anımasyon uzerıne dır haberın olsun abılık yaparsan sevınırım yoksada salık olsun tel no:00905372766944

 100. merhaba..23 yıllık duvardan duvara halı..laminat parke..pvc döşeme ustasıyım..orada döşeme işi yapabilirmiyim.uzun süreli kalmak istemem.işimi yapıp dönmek isterim..bu konuda yardımcı olabilirmisiniz..hatta iş üzerinden siz komisyon dahi alabilirsiniz.bir tür ortaklık yani.en son rass all khaimah (BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ) da rixos otelin halı döşeme işini yaptım.05-01-2014 de döndüm 2 ay da 40.000 m2 lik işi bitirdim.beraber çalışabiliksek memnun olurum saygılar…

 101. herkese selam lar daha once vermis oldugum ilan da koh chang ta senelik bir mekan kiraladigimi ve bu mekan da doner kebap fast food ve salata cesitleri gibi turistlere hitap eden yiyecekler sunmak ve bir mekan acmak istegindeyim fakat mekanin icine harcanacak aletleri alacak malesef param kalmadi ciddi bir ortak ariyorum turist potansiyeli guzel ve is yapacak bir cadde su an faaliyette mekan izni aldim mekani kiz arkadasim masaj salonu olarak kullaniyor fakat gunluk kazanc cok dusuk masaj salonunda kiz arkadasim ve onun kiz arkadasi beraber isletiyorlar mekani ama yiyecek iznine cevirebiliyor ve hic bir zorlugu yok eger aletleri alacak 4 bin tl yada 5 tl parasi olan burada sifirdan para kazanmaya baslayacak bir arkadasim varsa beni arasin yada mesaj atsin arkadaslar caddede doner kebap fast foot ise yapan bir bufe mekan seklinde dukkan yok aklimizdaki proje bufe resturant fast food doner vb. urunler yapacagiz mekan 30 metrekare 1 senelik kirasi odendi yerleri kalebodur gayet temiz ve guzel dukkan ve gayet islek guzel cadde ciddi arkadaslar varsa burada sifirdan bir ise baslamak isteyen kontrat ve izinler dahil hersey in evraklari mevcut hersey yasal 4-5 bin tl icin yalan konusacak degilim zaten thai de bir mekan isletmek ve baslangic icin iyi bir yer ve dukkan boyle dusunen bir arkadasim varsa benim gibi arasin yada mesaj atsin kalacak yer ve diger bilgiler icin mail: gezmeyisevenadam@hotmail.com 0856659004 erdal +66856659004

  • kardeş eğer istersensen birlikte işletebiliriz. ben sizi arayacağım detaylı bilgi için

 102. 20 yılık aşcıyım sıcak soguk ve kebap ızgara ceşıtlerım var yurt dışında sadece sudiarabistan maceram oldu 2 yıl kadar aşcılık yaptım şimdi takradan yurt dışına cıkmak isterim tlf no 05342211534

 103. merhaba ben doğan thaıland’da bir süredir iş imkanklarına bakıorum eğer bu konuada yardım edecek biri olursa sevinirim hemde çoook.Ben izmirde yaşıyorum bu güne kadar çoçuklara tiyatro dersi,ayakkabı yapımı,garsonluk ve birçok halkla iç içe işlerde çalıştım saymak ıstemedım ınsanlarla iletişimim iyidir.hem ingilizce mi geliştirmek hem birazda olsa hayatımın düzenli gitmesini istiyorum teşekkur ederım yardımlarınız için şimdiden iyi günler…

 104. öncelikle böle bi site açıp insanlara her konuda yardımı amaçlayan herkeze teşekkür ederim, döner,fast food.ızgara azda fırın işinden anlamaktayım okudugum yorumlardan ve giden arkadaşlarım vasıtasıyla orda çalışıp yaşamak istiyorum

 105. öncelikle sitenin oluşumunda başta admin olmak üzere , emeği geçen herkese teşekkür ederim…… Tayland la tanışma hikayem 2 yıl önceye dayalı bu süre zarfında da sıkça gidip geldim , dünyaya bakışlarındaki rahatlık ve yüzlerindeki gülümsemeler bu ülkeyi bana iyice sevdirdi ,,, iyi yada kötü insanlar ,elalem neder ? düşüncesinin ötesinde kendi hayatlarını karşılıklı saygıyla yaşamaya çalışıyorlar ,,,,,,,,,Uzun lafın kısası bu ülkede yaşamak istiyorum ,MİMAR ım 7 senelik iş tecrübem var ,3d çizim programları ve 2 boyutlu çizim programlarına hakimim ,İngilizcem iyi ,,illa kendi alanımda olması şart değil mesleğime paralel dallarda da çalışabilirim ,,,,,,yardımcı olursanız sevinirim.

  • hakan bey siz iş bulursanız benide yanınıza alabilirsiniz bilgisayar destekli tasarımcıyım 2b 3b allplan atuocad ve cinema4d kullanıorum beraber çalışmak isterim

 106. Sn.Atilla ,
  aramıza hoşgeldiniz . Bir çok kişinin hayali olan 7 eleven açma fikriniz hakkında en detaylı bilgiyi bu linkten edinebilirsiniz.
  http://franchise.7-eleven.com/contact-7-eleven/
  Taylandtaki 7 eleven’ların operasyonel tüm franchise yönetimi CP grubunun elindedir , silomdaki CP Tower’dan gerekli bilgileride alabilirsiniz . 2011 yılında yaklaşık 100,000 usd olan franchise bedelinin güncel durumunu bilmiyorum ayrıca bu rakama turnkey business dahil değildir . Bu franchise ile 7 eleven’ın sahibi olmuyorsunuz sadece belirtilen süre için markayı kiralamış oluyorsunuz. Ayrıca bazı seminer ve eğitimlerden sonra açma teklifiniz kabul edilip , açacağınız lokasyonun seçimi size kalmıştır , yani 30 m2 bir büfede yapabilirsiniz 300 m2 lik bir mağazadada yapabilirsiniz . Tabiki satınalma ve standartlar hakkında kişisel bir müdahale hakkınız kesinlikle olamaz , aynı şekilde satınalmada size bağlı değil .
  Bir örnek vereyim , benim CE ve ISO sertifikalı Türkiye üretimi gebelik testlerimi 7 bahttan satın almıyorlar , çin malı sertifikasız ve kalite standardı olamayan ürünü 5 bahttan satın alıp ,75 baht a satıyorlar !! aradaki fark kesinlikle franchiseye yansıtılmıyor , bayiye belirlenen kar marjı ne ise tahminimce %5 ila %15 arası kar veriliyor dolayısı ile mantar gibi türeyen bu zincir marketlerde iyi bir yer bulsanız bile 100 metre civarınıza başkasıda gelip bir 7eleven açabilir yada hemen bitişiğinize Familymart yada Tesco açılabilir . Demek istediğim çok güzel bir yer buldunuz ve yüksek cirolar yapıyorsunuz , yüksek cironuzu şirkete yakın ( CP ) taylılar öğrenip sağınıza solunuza 100 mt mesafe ile başka mağaza açabilirler ama bir yabancıya asla şubelerin cirolarını vermezler . İnternette biraz araştırma yaparsanız yabancılara kesinlikle tavsiye edilmediğini görürsünüz örnek bir forum : http://teakdoor.com/living-in-thailand-forum/34976-anyone-own-a-7-11-franchise.html ( avusturalyada yaşıyor iseniz İngilizceniz fena değildir , gerçi ben onların aksanını sevmiyorum cümlelerin yarısını yutuyorlar :) ).
  Tayland destinasyonunu tercih eden turistler arasında Avusturalya ilk 3 sırada yer almaktadır , buraya odaklanabilirsiniz . Ayrıca aklıma gelen alternatif işlerden , kiraz mesela burada kilosu 1000 baht civarında satılıyor yani 65 TL , oysa bizde 1.sınıf ihracatlık kirazı toptan 5 liraya çok rahat alınabilir ama nakliye ve diğer detaylarını bilmiyorum , limon yine çok pahalı , zeytinyağı ve makarnada Türk firmalar yavaş yavaş pazara girmeye çalışıyorlar aklıma gelenlerden bazıları bunlar . Ayrıca alternatif iş önerisi olan arkadaşlarında paylaşmasını rica ediyorum .
  Saygılarımla

  • Sayin Haluk K, vermis oldugunuz bilgiler icin size cok tesekkur ederim, onumuzdeki Eylul ayinda Tayland’ta tekrar gelmek istiyorum,yuzyuze gorusme imkanimiz olursa cok sevinirim, Bangkok ve Pattayada 3-4 hafta kalmak istiyorum, Tekrar tesekkurler,sagolun.

 107. merhaba yaşım 18 gaz altı kaynak ve makıne montaj ustasıyım ilk yurt dışı deneyimim olacak taylandda çalışmayı çok isterim mesajımı cevaplarsanız telefondan görüşebiliriz.

 108. selam arkadaslar…yillardir celik sektorunde calisiyorum yurt disi santiye tecrubelerim vardir…agir ve hafif celik imalat montaj kaynak dis cephe montalama boru hatti islerinde yillardir calismaktayim…yer yer taseronlukta yaptim…su an bakude calismaktayim…ilgilenen arkadaslar iletisime gecsin lutfen…baku numaram +994 55 719 35 45 turkiye hattim +90 507 385 01 00…su anda baku hattini kullanmaktayim 29 yasindayim ismim caglar…tesekkurler…

 109. ben yakın bir zamanda gelmek istiyorum bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 110. Öncelik Taner Mete beye bu siteyi kurduğu için çok tık ederim arkadaşlar 8 Ay önce Bu siteye giriş yaptım ve kimseden yArdım istemedim sadece Taner Mete beye nasıl gelirim ve vize hakkında bilgi aldım ve kendisine çok tık ederim ki beni çok iyi şekilde bilgilendirdi şuanda nakhon sawan da kıZ arkadaşımla yaşamaktayım 8 aydır Allah izin verirse 3-4 ay sonra evleneceğim nakhon sawan da big c süper market arka sokağında bir bilgisayar dükkanım var ve hayatım şükür olsun ki çok iyi bunları neden yazıyorum söyliim buraya gelecek akadaşlar burada yaşamak güzel ve thailand halkı çok iyi buraya gelmek için tabiki biraz elinizi cebinize atıcaksınız masraflı biraz ama değecek dir emin olun sözüm konusu buraya gelecek aradaşlara sadece bilgi verebilirim bulunduğum yer halkında nasıl dükkan açtığım hakkında prosedürleri anlata bilirim tık ederim Taner MEtE bey ve arkadaşlarına. Taner bey nakhon sawan yolunuz düşerse inşallah beklerim herkese bol şanslar arkadaşlar Allah yar ve yardımcımız olsun Fahri_akyildiz@hotmail.com

  • Seni tanımıyorum ama yazını okudum senin adına sevindim kardeşim.Allah seni sevdiklerinden hiç ayırmasın Şimdiden Allah mesut etsin kardeşim ömür boyu mutluluklar dilerim kardeşim kızarkadaşınla umarım en yakın zamanda evlenir güzel çocuklarınız olur..Ömür boyu saadet mutluluk içinde yaşarsınız..Yasam boyu birbirinizi daima sevmeniz ve hep nece içinde, huzurlu bir hayat sürmeniz dileğimle.Saygılarımla

  • huseyin bey sizi taniyorum sizle gorustuk telefonda bir kac defa mekan actim koh chang ta sizi aradim ulasamadim ugrasmakta istemiyorum zaten pek fazla , mekan ile cunku pek anlayamadim sirket kurma islerini ve kurallarini bundan dolayi sirketi olan yada sirket kurmak isteyen varsa hazir bir mekan sunuyorum gelsin isletsin cok kucuk rakamlar ile alinacak esyalar var icerisi icin onuda yazdim zaten 2 dolar tutar maksumum belki tutmaz bile benim masrafim kira ic dis masraf dahil 150 baht 5 dolar ben para talep etmiyorum tam sezon dayiz simdi isteyen buyursun gelsin basimin ustunde yeri var mekani gorsun baksin isine geliri varsa isletmeyi alsin herkese saygilarimi sunuyorum ve ayrica selamlar (birde huseyin bey rahatsizlanmissiniz haberim yoktu siteden yeni gordum gecmis olsun tane abiye de selam ayrica galata koprusunde da yazin bira icelim taner abi yine )

 111. koh chang adasinda kai bae street de senelik kirasi ve tum ic ve dis tadilati yapili bir mekan actim fakat param yetmedi kendi sirketimi acmak ve calisma izni almak icin . mekan acma ve calistirma izni alan bir ortak ariyorum yada tayland ta yasayan cafe yada doner fast food gibi islerde daha once sirketi olan calistirma ve mekan acma izni olan varsa sadece masa sandalye doner makinasi izgara vs. gibi aletler alanacak cok ciddi bir rakam degil belki 3yada 4 bin tl ye bunlarin hepsi yapilabilir yada arastirip bakilabilir taner abi istersen sende ortak olabilirsin istanbul dan erdal beni tanirsin devamli gorusuyoruz sende bana yardimci olabilirsin taner abi cevren genistir dukkan hazir bir yillik kirasi ve ic tadilati dis tadilati dahil hepsini yaptirdim fakat dusundugumden fazla maliyetli oldu bana su anda param kalmadi isteyen olursa mekan koh chang adasinda kai bae de su an sezondayiz ve yeni basladi sezon . hotmail adresimi yazmayi unutmusum mail den ulasabilirsiniz ciddi olarak ortak olmak isteyen olursa resimleride yollarim mekan cok guzel yerler dahil tum restarasyonu bitti gezmeyisevenadam@hotmail.com mail adresim telefon 0856659004 erdal

 112. Sevgili okan , ümitkartal sayesinde burayı meşgul ediyoruz aslında ama olsun .
  Ben Ümit’in hikayesinin nereye varacağını merak ediyorum.
  Yaklaşık 25 gün önce 15/11 de şöyle yazmıştı
  “Eşim Taylandlı 2,5-3 yıldır evliyim.Bir yıldan fazladır ayrı yaşıyoruz..Kendisi kayıp interpol polisi tarafından sarı bültenle aranıyor.Samsunda Yapıkredi bankası çağrı merkezinde yeterli kriterde eleman bulunmadığı için eğitim için istanbula gidemedik beklemektedeyim.Ailesiyle maddi sorunlar yüzünden benimle beraber yaşayamadı türkiye döndük.
  5 gün öce ise şöyle yazmış
  “Bangkoka yerleşmek isteyenler yaşamak isteyenler iş planları olanlar taylandlı eşi yada kızarkadaşı olanlar ,tayland sevenler yeni dostluklar arkadaşlıklar tanışmak için burdayım” demiş ,
  bizim aynı ümit 2 gün öce “Taylanda gitmek isteyen yaşamak isteyen arkadaşlar varsa benimle iletişime geçsin oda arkadaşı arıyorum ” diye ilan yazdı .
  Dünkü ilanında ise 400.000 tıklanması ve bayağı bir takipçisi olan ve ümitin durumunu bilen ve merak eden Tayland dostlarına özel hayatıma karışmayın dedi :) Ben bir tuhaflık olduğunu sezdim üstelik bilgisayar mühendisi ve maddi durumu iyi! Böyle olmaz tabiki beni ve Tayland dostlarını merakta bırakmamalı ümit kardeş. bilgisayar mühendisi olduğunu söyleyince ve Londrada eğitim aldığınıda yazınca daha çok merak uyandırmaya başladı . Yazımı bile iyice okuyup anlamadan hemen UK ve US deki yaşam standardından örnekler vermiş. Ben buraya yaşamak için gelen bir kişinin İLK AY (sadece ilk ay , sonraki aylar değil) 5-6 bin TL parasının gideceğini yazdım , burada 1 ay yaşamak için 1000 dolar + 1 yıllık vize için 1000 dolar (şirket vs.) + uçak bileti içinde 1000 dolar ile 5-6 bin gider dedim , ümit ise her ay bu para harcanır anlamış . Biz şimdi merak ediyoruz eşini bulur ise İnterpol ne yapacak , gelmek istemez ise bu durumda ne olur ? Sarı bülten demişsin nedir bu ? kırmızı bülteni duymuştum büyük suçlular için kullanılıyor , sarı bültende hafif suçlumu oluyor ?
  7 aralık ilanında Tayland’ta oda arkadaşı arayıp , 8 aralık tarihli yazında , yapı kredide işe başlamışsın !!! takip edemiyoruz valla :) . Dünyada iki insanın ne yapacağı belli olmazmış , biri deli diğeride aşık. Bizim oğlan aşık olmalı :)
  Her neyse olur böyle diyerekten ,sevgili ümitkartal ben Bangkok’ta , Taner abin ise pattaya’da yaşıyor. Geldiğinde yardıma ihtiyacın olur ise bizimle iletişime geç lütfen (manevi yardım, maddi değil ). İş ilanı haricindeki tartışmalarımızı yorumlar bölümünde yapalım ve iş arayanlar sayfasını daha fazla meşgul etmeyelimki yorunmlarımız silinmesin ;)
  Kalın sağlıcakla

  • Size yorum yazmiyacam . 7 ay önceki yazilarimi kopyalayip duruyorsun.Uslubumu korumaya çalışıyorum ama insaninda bir sabri var çok fazla zorlamayin lutfen.Benim bos kaybedecek zamanim yok malesef.Adminden tum yazilarimin ve bana yazilan yazilarin silinmesini rica ediyorum.Saygilarimla

 113. koh chang adasinda kai bae street de senelik kirasi ve tum ic ve dis tadilati yapili bir mekan actim fakat param yetmedi kendi sirketimi acmak ve calisma izni almak icin . mekan acma ve calistirma izni alan bir ortak ariyorum yada tayland ta yasayan cafe yada doner fast food gibi islerde daha once sirketi olan calistirma ve mekan acma izni olan varsa sadece masa sandalye doner makinasi izgara vs. gibi aletler alanacak cok ciddi bir rakam degil belki 3yada 4 bin tl ye bunlarin hepsi yapilabilir yada arastirip bakilabilir taner abi istersen sende ortak olabilirsin istanbul dan erdal beni tanirsin devamli gorusuyoruz sende bana yardimci olabilirsin taner abi cevren genistir dukkan hazir bir yillik kirasi ve ic tadilati dis tadilati dahil hepsini yaptirdim fakat dusundugumden fazla maliyetli oldu bana su anda param kalmadi isteyen olursa mekan koh chang adasinda kai bae de su an sezondayiz ve yeni basladi sezon .

 114. Sevgili ümit ,
  15/11 tarihli yazında işsiz olduğunu ve bunalımda olduğunu yazmışsın . Tayland hakkında yol arkadaşı veya paydaşlarmı arıyorsun? Öncelikle anladığım kadarı ile eşinin ayrılma nedeni , (bana göre kaçmış senden) senin para kazanamıyor olman veya kazandığının ona yetmemesi . Öncelikle seni sevse idi zaten böyle bişey yapmaz idi , gitti ise bırak peşini hem onun ailesinin yanındada yapamamışsınız. Senin onu hala çok seviyor olman ve bulur ise sana dönmesi ümidi cebindeki para ile alakalı . Belki evlenmiştir bile , bilemiyoruz . Senin yaşadığın bu olumsuzluklar belki bir çok kişiye ışık tutacaktır .Durumunu net olarak yazman sana daha çok yardımcı olacaktır. Buraya yazdığın ilan üzerine ne arıyorsun ? paran var ve iş yapmak için ortakmı arıyorsun ” biraraya gelelim ve birbirimize destek olalım derken” yoksa paran yok iş yapacak ve yol yordam bilmeyen birini bulup onun parası ile birşeylermi yapmak istiyorsun yada 3-5 kuruş toplarım parası az olanlar biraraya gelelim 5/10 kişi bir büfe/cafe açalım modundamısın .Elinde Tayland’ta yapabileceğin ne gibi bir mesleğin var . Dolayısı ile sitemiz üzerinden her ilan veren , her ortak arayan kişinin ilanı ve bu ilanın tarafımızca onaylandığı ve kişinin güvenilir olduğu ve sorgulanmaması gerektiği anlamını gelmez. Tayland artık eskisi gibi değil burada yaşamak için minimum aylık 1000 usd + uçak bilet 1,000 usd + vize 1000 usd (bir yıllık) yani ilk bir ay için bile 5 – 6,000 tl ye ihtiyacın var sonrasında yapmayı düşündüğün iş ile ilgili sermayeye tabiki . Durumunu NET olarak yazmanı rica edeceğimki sana yardımcı olalım , yoksa bir müddet sonra burası duygu sömürüsü yapanlar ile dolu bir yer olmasın . İlanların site formatına uygun değil ancak örnek teşkil etmesi adına samimiyetine güveniyorum .
  Selamlar

  • Tanımadığın görmediğin bilmediğin insanların özel hayatlarıyla yorum yapman yanlış.Özel hayatlarıyla tavsiye bulunmamda yanlış.Eğer birgün asyalı bir bayanla çok sevip ülkesini gidip yaşayıp uzun beraberliğin olup evlenip çocuk sahibi olursan eşinden ayrı yaşamak zorunda kalırsan o zaman kendin eşini boşarsın. kimsenien özel hayatıyla akla yoruma tavsiye ihiyacı yok.Eşim ayrı kalmamı sebebi bütün yabancı uzakdoğulu asyalı bayanın yaşadığı adaptasyon sorunu türkiyede.Tayland-Türk evliğinde ayrılık yaşamayan yok hemen herkes bunu yaşıyor.Sonuçta Ne Eşini Taylandtan tamamen koparabilirsin Nede Sen Türkiyeden kopabilirsin.Senin mantığınla ayrı yaşamak zorunda kalan herkes evli bütün tayland-türk çitfler boşanmalı.Özel hayat kişiyi ingilendirir başkasını ilgilendirmez.Ben özel hayatımı konuşmak için burda değilim.Seninle beraber olan bayanlar paran için birlikte olmuş hayatın boyunca kimseyi sevmemişsin sevilmemişsin. herşeyi para olarak görüyorsun insanlar arasındaki ilişkileri para üzerine kurmuşsun bütün hayatını yazılarından bunu anlıyorum.Mesleğimi soruyorsan.Bilgisiyar mühendisiyim..Eğitimi İngiltere londra’da tamamladım.Turizm ve Gayrimenkul sektöründe çalıştım.Koçbilgi grubu çalışanaydım. Vodafone Callus çağrı merkezinden ingilizce müşteri temsilciydim.Şimdi Yapıkredi bankasına geçtim çalışıyorum.Ayrıyetten zengin müthaait bir babamın arkadaşının dubleks lüks dairlerini emlak satışıyle ilgileniyorum.Ben kimsenin parasına ihtiyacım yok şu yaşıma kadar kimsenin parasını yemedim..Ben insanların parasına değil arkadaşlığına dostuğuna ihtiyacım var…Ben burda birlik olalım birbirimizi destek olalım derken herşeyi sen gibi maddi düsündüğün için zengin bir türk gelsede parasını nasıl alırım dolandırırım iş yapmayan işyerimi nasıl devrederim yada iş kurma vaadiyle başkaların parasını nasıl yerim dolandırırım derdindesin diye düşünmüyorum yanlıyorda olabilirim bende bu iznelim bırakıyorsun.Benim kimsenin parasında malında gözüm yok zaten ben herşeyi görmüş yaşamış insanım.Ben insanların dostluklarına arkadaşlıklarına ihtiyacım var.Çünkü taylandta yaşayan türk sayısı yok denecek kadar az..Dünyanın en pahallı ingiltere londra şehrinde yaşadım senin söylediği gibi kimse 6000 tl harcamadım ayda.Bir ingiliz bile bu kadar para harcamıyor ayda.Bir studio daire kirası londrada 600- 800 ingiliz poundu=2000-2600 TL Bangkok’ta 10.000 -5000 thai bath =400 -600 TL Aynı kalite Bir studio daire..Vize 3 aylık Bangkok 80 usd =160 TL Benim gibi tay vatandaşı ile evliysen ancak alabilirsin bir yıllık için 200 usd=400 TL ..6 aylık için turist vize ingiltere 132 usd=260 TL dir.Evlilik vize ilk gelişte ingiltere 6 aylık 132 usd =260 TL dir..2 yıllık ingiltere evlilik vizesi = 460 usd =930 TL yıllık 465 TL gelir.Uçak biletleri British Airways İstanbul-Londra dönüşlü 350 usd = 710 TL Türk havayolları ise 520 TL civarı dönüşlü .Malezya havayolları İstanbul-Kuala lumpur-Bangkok Dönüşlü 810 usd =1640 TL Tek Gidiş 820 TL geliyor Türk havayollarında tavsiye etmem fahiş fiyat veriyor..Benim eşim büyük bir ithaalat holdingte dış ticaret uzmanıydı 14500 thai bath =910 TL kazanıyordu ama taylandta hayat standartlarına göre yaşam için çok iyi kazanıyordu.Türkiyede pahallı bir ülke taylanda göre 800 TL asgari ücrete aile geçindiren insanlar var ülkemde. 6000 TL her ay Newyorktaki bir amerikalı yada ingilterede yaşayan bir ingiliz harcamıyor.Senin söylediğin 6000-7500 TLye ancak polis memuru ingiliz yada amerikalı kazanır çocukları büyükse üniversite okuyorsa ancak harcar ..Bizim türkler kebab salonda sabah akşama kadar döner kesiyor döner kebab ustası 350 ingiliz pound haftalık ayda 1400 ingiliz pound kazanır = 4.650 TL kazanır senin mantığınla bu adamda geçinemez ingilterede.. Pattaya gidip paraları kadınlarla gece aleminde yediysen bilmem.Bilip bilmden insanlara yalan bilgiler paylaşmayalım lütfen.Tayland dünya şartlarına çok ucuz ve yaşanbilir en güzel ülkelerden biri.Ben burda birlik olalım birbirimizi destek olalım derken zengin bir türk gelsede parasını nasıl alırım dolandırırım iş yapmayan işyerimi nasıl devrederim yada iş kurma vaadiyle başkaların parasını nasıl yerim dolandırırım derdinde değilim.Ben burda yeni dostluklar arkadaşlıklar için burdayım.Benim için önce samimiyet arkadaşlık daha maneviyat daha önemlidir.Para herzaman kazanırsın ama insanları para ile arkadaşlıklarını kalplerini dostluklarını kazanamazsın.Benim para için taylandta arkadaş olacak adam hiç olmasın benim için pattayada çalışan bir hayat kadından bir farkı yok malesef..

   • Sevgili ümit ,
    sen özel hayatın ile ilgili detayları burada paylaşır isen ben ve diğer yorumcularda sana yardımcı olmak adına tavsiyede veya yorum yapma hakkını elde etmiş oluruz . Ben özel hayatım ile ilgili yorum yapmadığımdan ve beni tanımadığından sadece tahmin yürütebilirsin doğru veya yanlış . Samimiyetinden şüphem yok ve eleştirilerini gülümseyerek okudum . Sevgili ümit ne parana , ne ortaklığına ihtiyacım var bu platformdaki bir çok kişi gönüllülük ve doğru insanlarla dayanışma ve yardımlaşma adına burdalar , bende bunlardan biriyim . Canın yanmış , üzülmüşsün ve gençsin umarım kısa sürede sorunlarını halledersin . Güzel haberlerini okumak üzere hoşça kal :)

   • Sayın Haluk dostum, yukarılara bakarsanız benimde ümit beyle tıpatıp aynı tartışmayı yaşadığımı görürsünüz, :) yanlız bir farkımız var siz çok daha sakin ve olgun karşılamışsınız ben biraz sinirlendim açıkçası, yani sizin iyi niyetli olduğunuzu ben anladım emin olun, umarım o da anlamıştır iyi niyetimizi….saygılar..

   • Bu arada ümit bey Tayland hakkında bilgiler için teşekkür ederim, bu Tayland konusunda kafam çok karıştı malesef, bakıyorum Almanya’da yaşayan Türk bile burada yaşam çok zor diyor, yani inandırıcı değil çünkü Türkiye’de yaşam daha zor ama unutmuş oluyor bu kişiler, o yüzden kime güveneceğimizide şaşırdık, Bir bayan Japonyaya gitmiş part time öğretmenlik yapıyor ve geçinebiliyor, ama başkası Japonyayı kötüleyip duruyor, Fransaya uzaktan bir arkadaşım gitti geride gelmedi, yani tahsili bile yok ama nasıl gidebiliyor bunlar anlamıyorum, ben kafamda gerekli gereksiz analiz yaparken adam yorgan döşek bastı gitti yahu, :) yanş en modern ülkelere bir şekilde nasıl gidiyor bu vasıfsız arkadaşlar ? neyse sonra biri kolombiyaya gitti işçilik yapıyor o fakir ülkede nasıl geçiniyor ? yani bazı şeyleri ülkemiz üzerinden hesaplamakta hataya sebebiyet verebiliyor….Taylandı seçme nedenim yaşanılabilir bir ülke olduğu yönünde duyumlar aldım, yaşabılabilir demeyi çok insan para sanıyor, ama değil Türkiye’den daha az kazanayım ama sevdiğim bir kültürde yaşayayım diyenlerde çok var, bence kolombiyadaki kişi o yüzden geri gelmedi, yoksa o ülke Türkiye’den daha güvenli ve şartları daha iyi bir ülke asla değil zaten….Ülkemi çok seviyor olsamda bazı kültürleride seviyorum ve yaşamak istiyorum, çoğu gibi asli amacım para falan değil kesinlikle…..

 115. Taylanda gitmek isteyen yaşamak isteyen arkadaşlar varsa benimle iletişime geçsin oda arkadaşı arıyorum saygılarımla email:kartalonline@hotmail.com

  • Bende ingilterde yasiyorum su an kiz arkadasim var oraya yessmeyi dusunuyorum data once 2 defa geldim thailanda

 116. Nereye yazacağımı bilemedim .Adminden özür dilerim ..Biraz Bilgi vereyim diğer taylanda yaşayan toplumlar hakkında. En büyük etnik grup çinliler 9.5 milyon. tay halkın % 40 atasının çin bağı var tahmini sayı 26 milyon kişinin atası çinli gerçek verilere göre..Malezyalı 3,35 milyon Daha sonra Khmer halkı kamboçyalı sayısı 1.2 milyon .Deniz Aşırı ülkelede yaşayan en büyük halk hindistanlılar hindu halkı 65 bin Sonra japonlar onların sayısıda 46 bin taylandta.Japonyada yaşayan türk sayısı bile 10.000 Japonya yaşayan türk sayısından bizden fazlalar taylandta..Wikipedia.com Alıntı yapılmıştır

 117. Bangkoka yerleşmek isteyenler yaşamak isteyenler iş planları olanlar taylandlı eşi yada kızarkadaşı olanlar ,tayland sevenler yeni dostluklar arkadaşlıklar tanışmak için burdayım..Gelin sıfırdan başlayalım.Birlikten kuvvet doğar .Benim için paradadan önce insanların dostlukları samiyetleri arkadaşlıkları daha önemli…Zaten taylandta yaşayan türk sayısı çok azınlıkta tahminen 1000-2000 kişi yok aynı şekilde türkiye durum böyle.Herkes bireysel olarak yaşayıp kendi çabalarıyle birşey yapmakta..Yada zengin bir türk gelsede parasını nasıl alırım dolandırırım iş yapmayan işyerimi nasıl devrederim yada iş kurma vaadiyle başkaların parasını nasıl yerim dolandırırım derdinde..Bu konuşmaları şahsi olarak konuşmuyorum kimse üzerine alınmasın.Genel itaberiyle bir dayınışma beraberlik yok malesef..Saygılarımla

 118. Taner Bey kolay gelsin öncelikle böyle bir site açtığınız için teşekkür ederim . Adım Cihan 27 yaşındayım uzun zamandır gönüllük programlarıyla ilgileniyorum International Humanity Foundation gönüllük programı var Changai Mai’de öncelikle burası nasıl i yerdir bangkokla kıyaslarsanız sitede belirtilen görevler fakir çocuklara ingilizce öğretmek ve ingilizce ile ilgiliünyadüm danizasyonlar düzenlemek görevim bu olacak tüm dünyadan gönüllü kabul ettiklerini belirtiyor kalacak yer, yemek ihtiyacı ve haftalık 150 dolar ücret veriliyor bu para tayland gibi bir ülke için yeterli midir? Çalışma ve oturma vizesini oraya gittiğim zaman mı almam gerekiyor yoksa burdan mı şimdiden çok teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın

  • Sn Cihan bey S.T.D ailesi arasına hoş geldiniz.

   Ölümün kol gezdiği savaşlarla dolu olan, gözümüzde çok büyüttüğümüz ama aslıkna küçücük olan Dünyamızda sizin gibi insanların varolması bizlere Dünyamıza daha çok sahip çıkma arzusu ve barış için mücadele azmi veriyor.

   Değerli arkadaşım haftalık 150 dolar gibi bir para ( ayda 18 000 baht ) Tayland için iyi bir gelir kaynagı ama sözü geçen bu ücretin ne kadar doğru yada yanıltıcı bir rakam olduğu hakkında bir şey söyleyemiyorım.

   Chiang Mai hakkında sorduğunuz bu gönüllülük programı hakkında size içimizde en doğru bilgiyi verebilecek arkadaşımız degerli kardeşim ve can yoldaşım Haluk beydir.

   Siz sorunuzu TAYLAND YORUMLARI 9 sayfamızda birde kendisine sorarsanız inanıyorumk sizi aydınlatıcı bir cevap verecektir.

   Aramıza katılımınıza tüm S.T.D adına çok teşekkür eder saygılarımı arz ederim Taner METE.

 119. selam kıvanç ben.. tecrübeli aşçıyım ( döner ızgara kebap ve tencere yemekleri) e posta adresim kvncglr@ hotmail.com görüşürüz..

  • Pattaya’da merkezde % 50 hissesi ortaktan satılık kiralık market Türkiye’ye kesin dönüş nedeniyle
   Tayland’da iş yapmak isteyenlere iş fırsatı.
   İletişim S.T.D .
   Türkiyeden +66 88 219 33 19

   • Pattaya’da Walking Street’e 5 dakika mesafede beş sene kira kontrat garantisi 11 yatak odalı otel alt salon restaurant ve internet cafe .
    Tayland’da yatırım yapmak isteyenlere fırsat İletişim S.T.D Türkiyeden +66 88 219 33 19

 120. chon buri merkezde yer alan dukkani satiyoz .. satilik olan ev arazi kiralik. on cephe 14 metre , uzunluk 30 metre . ana caddde uzerinde gayet islek bi yerdir. fiyat 480 bin bath . 2.5 sene daha kontrat var arazi sahibi uzatmak niyetinde ve oyle pattayadaki gibi key money falan yok . burda hersey yapiir ister pizzaci yap ister bar yap canli muzikli vs… parasi olanlar mail atsin lutfen bedavadan yazismak istemiyorum . suanda bir thaili almak istiyor ama istedigim rakama gelemedi. spa salonu acmak istiyor . maillerinizi bekliyorum gorusuruz :)

  turhaniyianlar@hotmail.com

 121. MERHABALAR !!!
  Ben 17 yildir turkiyede ve yurtdisinda turizmde rehberlik yapiyorum ; daha once tailand;a birkac kez geldim ( bangkok,phuket,hadyai, ) buralarda bulunma amacim oncelikle bu ulkenin disardan anlatildigi kadar gercekten ucuzmu ve yasanilabilir bir ulke mi oldugu ogrenmek nihayetinde bulundugum sure icerisinde kucuk aksiliklerin disinda bu ulkeden memnun kaldim ve burda calismaya karar verdim dil sorunum yok cunku 8 yil ingiltere,de yasadim ayrica 5 yil da rusyada yasadim meslegim geregi turizm yaptim ve yaptigim arastima sonucunda pattaya,da uygun kosullarin olustugu taktirde ve beni gercekten durustce yonlendirecek bir TURK arkadasin yardimiyla is buldugum taktirde orada calismak istiyorum turizm konusunda bir is bulabilirsem cok daha kisa surede isime odaklanabilirim
  .acikcasi endise tasimiyorum,sadece dogru insanla orada karsilasip ,ve beni dogru bir sekilde yonlendirmesini umuyorum;

  DEGERLI ARKADASLAR !!!!

  Su anda bangkokta bulunuyorum bir sure burada kalacagim bu konuda beni yonlendirecek turk dostlarla tanisip fikir alisverisinde bulunmak istiyorum

  ON BILGILERIM:

  AD-SOYAD : ABDULLAH GULER
  MESLEK : TURIZM ISLETME VE REHBERLIGI MEZUNU
  YAS : 42
  IRTIBAT NO: 0943751070 bu namarayi kullaniyorum
  MAIL : Yilmazasker72@hotmail.com

  not : pattaya.cha mai;bangkok calismayi dusundugum sehirlerdir !!
  yardimlarinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum
  saygilar ……

 122. in 1999, I started the animation business in Club Zigana.
  I have attended various seminars of animation.
  I have learnt some organizations like gala nights, Turkish nights, beach parties, the white night party, after shows, night shows, musicals, comedy shows, playback shows,Ladies night, dance shows, competitions, daytime pool games, trips, bingo lotteries, active organization, decorations, costumes.
  I have showed to the otel managements that I am successful.Generally, tourists writes that I am successful on the hotel notebook.I have a big archives on animation.
  My current goal is to become successful as director of entertainment.
  i am waiting answer for job in thailand and pkease help me.
  Tel:+90507 940 16 46
  Email : animationkiki07@hotmail.com

 123. merhaba herkese bol şans
  7 yıldır antalyada genelde otellerde dj lik yapıyorum ve bu sene thaıland adını çok duymaya başladım ve bi şansımı denemek isterim sektörde tecrübeliyim gerçekten çalışmak istiyorum kotu aliskanliklarim yoktur ve izmir karsiyakaliyim
  type_53@hotmail.com

 124. Esim taylandli..3 aydir pattayada yim.ciddi is fikirleri olan arkadaslarla fikir alis verisinde bulunmak istiyorum.
  Bu gerekli ve aydinlatici site icin, site yonetimine tesekurlerimi sunuyorum.

 125. KİMSE size yardım etmez dostlarım bunu artık aklınıza sokun, bazı şeyleri kendiniz başarmak zorundasınız, hadi 40 yılda biri yardım etti diyelim 1000 tane adamsınız hanginize yardım edecek ? dikkat ediyorum hepiniz bana iş verin,elaman lazımsa ben varım abi vs diyorsunuz…ben hayatımda bu şekilde giden birine rastlamadım..Gidenlerin çoğu ya samimi arkaşına akrabasına yardım eder ki o bile az oluyor, bireysel çabalarla gidiyor insanlar zorluklara kültürel farklılıklara, dile vs göğüs geriyor sonra ondan yardım isteyelim oda etsin…:) Site sahibi beyefendi sağolsun burada bir sürü Tayland severi bir araya getirdi elinden geleni yapıyor, artık gerisi aramızda birleşmek, toplanmak yüz yüze muhabbet etmek, artı ve eksilerini değelendirip birlikte mücadele etmek ve destek olmaktır……yoksa biri bana yardım etsin diye beklerseniz daha çoook beklersiniz kardeşlerim benden söylemesi….

  • ümit kartal kardeşim, lafımı alıntılamışsın bu yazı benim :) iyi birine benziyorsun, bence sen o Tayland’lı kızı bırak hocam neden ısrar ediyorsun ki gitmiş bırakmış seni, belki kötüde değildir, ülkemizde eğer akdeniz veya zengin modern semptlerde değilse eviniz , bir Tayland’lının yaşaması bence de çok kolay değil, insanlarımız uzaylı gibi bakıyorlar asyalılara bu bir gerçek maalesef, rahatsız olması normal, hadi Rus falan olur ilgi çeker öylede değil ki çok garip bakıyorlar küçümseme gibi ama lafa geldi mi çekik gözlü atalarımızın resimlerini kitaplardan eksik etmiyoruz övünüyoruz ama çok yabancı bakıyoruz Asyalılara……………………………..kısacası dostum tavsiyem bırak o kızı ayrıca uzun süredir uğraşıyorsun burada biri insanlık namına sana yardım etsin ne olur yani çok mu zor ? parayı görünce mi sadece harekete geçiyoruz, nerede Türk kardeşliği nerede müslümanlık, artık insanoğluna güvenimide yitiriyorum gerçekten böyle olmamalı diye düşünüyorum, herkes diyor ki yurt dışında dolandırılırsan seni gene Türk dolandırır öyle bir ünümüz var demek ki, tam tersi olması kendi vatandaşımıza daha çok güvenmemiz gerekmiyor mu, yurt dışında zavallı bir türkü dolandıran varsa boğazından nasıl geçiyor o lokma ? ……Neyse konuya geleyim; tavsiyem kızı bırak yoksa daha çok acı çekersin ne olacak geri gelse zorla mı tutacaksın Türkiye’de ? he hayatından endişe ediyorsan o zaman ayrı konu merak etmekte çok haklısın, Allah yardımcın olsun umarım mutlu olursun üzüldüm ama elimden gelen hiçbir şey yok….

   • Doğrudur Senin sözlerini katıldığım için paylaştım.Bilip bilmeden Okan benim özel hayatım ilgili birşey yazmışsın.Hiç kimsenin kimseye özel hayatı ilgili tavsiye yada akılına ihtiyacı yok arkadaşım.Belki kötü niyetinden yazdığına inanmıyorum ama yazdıkların hoş değil.Tanımadığın görmediğin bilmediğin insanların özel hayatlarıyla genelleme yorum yapman yanlış.Özel hayatlarıyla tavsiye bulunmamda yanlış.Eğer birgün asyalı bir bayanla evlenir çocuk sahibi olursan eşinden ayrı yaşamak zorunda kalırsan o zaman kendin eşini boşarsın.Burada Eşimlede görüşüyorum .Taylandlılar bana her konuda yardımcı oluyor..Tayland-Türk evliğinde ayrılık yaşamayan yok hemen herkes bunu yaşıyor.Sonuçta Ne Eşini Taylandtan tamamen koparabilirsin Nede Sen Türkiyeden kopabilirsin.Senin mantığınla ayrı yaşamak zorunda kalan herkes boşanmalı.Özel hayat kişiyi ingilendirir başkasını ilgilendirmez.Ben özel hayatımı konuşmak için burda değilim.Ben burda tayland sevenleri ,tayland gitmek isteyen,uzun yaşamak isteyenlerle yeni dostluklar ve arkadaşlıklar için burdayım. ”Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin. Ernesto Che Guevara”

  • hocam ben varım , fakat kimseden ses çıkmıyor, yaş oldu 24 ne yapacağım bilmiyorum,adam akıllı meslek sahibi değiliz, iş yok güç yok, ne yapacağımı bilmiyorum…

  • Arkadaşım ne garip insansın yahu, gelmiş özel hayatını buraya yazan sensin hemde detayıyla yazmışsın, üzerine konuşulmamasını istiyorsan neden yazıyorsun ? Allahın kulu da seni dikkate alıp cevap yazmamış, ben üzüldüm insanlık namına tamamen iyi niyetimle yazı yazdım teşekkür edeceğine, verdiğin cevaba bak, gerçekten tutarsız birisisin…Senin özel hayatın elbette bizi ilgilendirmez ama bu şekilde sert bir çıkışı hakettiğimi düşünmüyorum, çünkü yazımı okuyan herkes iyi niyetimi anlar zaten…..sadece dostuluk ve Taylandta yaşamak amacıyla yazıyorsan neden o kadar özel hayatı detayını yazdın o da garip…..bende sana bir çıkış yapayım o halde neden benim yazımı kendi yazın gibi kopyalıyorsun ? neden altına ismimi belirtmiyorsun ?……..Garip birisin bu gayet açık…..neyse ben gene özrümü dileyeyim madem yanlış yapmışın özür dilerim, en iyisi hiç cevap yazmamak umursamamak demek ki, Allah yardımcın olsun umarım mutlu olursun iyi şanslar…..gereksiz tartışmayla burayı meşgul etmeyelim insanlar iş arıyor…herkese bol şans..

   • Önemli değil.Ben burda dürüst bir insanım kendimden bahsettim çünkü benim gizleyecek saklanacak bir hayatim yok.Neysem oyum.Yalan konuşmam. Tanisacagim is yapacağım insanlarin en samiyetle dürüst olmasini isterim.Ben herkes ile görüşüyorum.is yapacağım insanlarin parasından ziyade benim icin dostluğu samiyeti insanlığı daha önemlidir.Ben senin yazini alinti yaptim çünkü yazdiklarina katıldığım için ismini belirtmedim ondan Özür dilerim.Iyi dileklerin düşüncelerin icinde teşekkür ederim Allah seninde yolunu acik etsin.Sanada bol Sanslar

   • Sevgili arkadaşlarım Sn Ümit Kartal ve Sn Okan
    Sayfanın başındada belirttiğim gibi bu sayfa tartışma değil sadece iş arama ve ilan verme sayfasıdır.
    Her şeye ragmen gördüğüm kadarıyla her ikinizde, tartışırken o kadar güzel bir uslüp ve o kadar medeni bir şekilde yazışmışsınızki sizin bu yazılarınızı silmeye elim bir türlü varmıyor.

    İnşallah bir gün karşı karşıya gelir ve çok çok iyi bir dostluk kurarsınız zira ben bu kadar seviyeli ve kibar bir tartışmaya inanınki ülkemizin tüm tartışma sitelerinin arşivlerine baksam bir örnegine rastlayamam.
    Her ikinizide kibarca tartışma tarzınızdan dolayı çok sevdim inşallah her ikinizde daima aramızda kalır ve bizlerle birlikte beraber olusunuz
    tüm S.T.D adına saygılarımla Taner METE.

   • Taner METE bey, çok haklısınız, yapıcı üslübunuz için teşekkür ederim, kendi adıma özür dilerim ümit beyden, hassas halini anlamadan konuştum sanırım…. iş arayan insanların mesajlarına mani olmayayım…..Bu zengin içerikli site içinde teşekkür ederim, bu sitede Tayland hakkında çok şey öğrendim,…teşekkür ederim herkese bol şanslar dilerim..

 126. selam ben ihsan usta döner iskender ustasıyım oldukca deneyımlı ve pratık işini severek yapan bır ustayım titizlıkle dönerı kalem şekilde takmaktayım istanbulda iskendercilerde yetıştım oldukca dürüst ve işini seven bırıyım dürüst insanlarla çalışmak kaznmak kazndırmak amacım helalı haramı dürüst insanlarla çalışmak isterım yaşım 28 bekarım acil iş aramaktayım yardımcı olursanız sevınırım şimdi den teşekür ederım 05384275791

 127. HERKESE MERHABA ARKADASLAR;

  Isletmekte oldugumuz 7D sinema simulasyon makinemiz maliyetinin neredeyse yari fiyatina satliktir. Kabininden reklamina posterlerine kadar herseyi eksiksizdir. Isteyen alip yasadigi yada baska bir sehre kurabilir isteyen gelip oldugu yerde devam edebilir.

  Su an sistemin bulundugu yer 60 bin nufuslu kucuk bir sehir ve ekonomik olarak dusuk bir sehir olmasina ragmen aylik cirosu 70 – 100 bin baht arasindadir. Daha islek ve ekonomisinin daha iyi oldugu sehirlere kurulmasi halinde bu ciro yerine gore 2-3 kat daha fazlasina cikabilir. Suan kurulu oldugu yerdeki olculeri En : 350 cm – Boy : 550 cm – Yukseklik : 300 cm dir.

  Baska projelerimiz oldugundan dolayi burayla ilgilenemeyecegimizden dolayi almak isteyen kisi olursa cok uygun bir fiyata vermeyi dusunmekteyiz.

  Sistem icerigi :

  – 6 kisilik ozel hareketli led isikli koruklu platform
  – Isikli merdiven
  – Servolu( 2.6 kw lik 3000 devir ) 8 eksenli sistem ( sag – sol – on – arka – her capraz kose )
  – Ozel toplanmis Elektrik Panosu
  – 1 adet masa ustu ozel toplanmis bilgisayar
  – 2 adet banko
  – 2 adet koltuk
  – 2 adet 82 ekran LED TV ( 1 tanesi tanitim filmleri icin – digeride icerdeki musterilerin goruntusu icin )
  – 2 adet guvenlik kamerasi + dvr (1 tb harddisk)
  – 1 adet dvd + tanitim cd leri
  – 4 kisilik bekleme koltugu
  – 1 adet 3d optama projeksiyon
  – 8 adet active shutter 3d gozluk
  – 1 adet 3d icin ozel silver screen ( 310 cm * 240 cm )
  – Ozel Ses Sistemi ( anfi + 4500 w * 2 hoparlor )
  – 1 adet 50 lt.lik kompresor
  – 20 adet bilgisayara yuklu ozel 3d film ( Afisleri ile birlikte )
  – 1 adet hava perdesi ( ruzgar efekti icin )
  – Simsek efekti
  – Yagmur efekti
  – Kar efekti
  – Sis efekti
  – Baloncuk efekti
  – Dokunma efekti
  – Isik efekti
  – 7D isikli reklam tabelasi
  – Ozel ses izalosyonlu ve posterli kabin

  7D SINEMA : 3D YANI 3 BOYUTLU GOZLUKLE 3D FILM IZLERKEN FILME GORE HAREKET EDEN KOLTUKLAR VE FILMDEKI SAHNEYE GORE EFEKTLER DEVREYE GIRER. ( ornegin filmde yagmur yagiyorsa yagmur efekti devreye giriyor; ruzgar esiyorsa ruzgar efekti devreye giriyor vs..gibi , filmi daha gercekci hale getiriyor)

  Sistem Turkiye’den gelmis olup 7 aydir sorunsuz calismaktadir. Sistemin garantisi devam etmektedir. Isteyen facebook sayfamizdan sistemi gorebilir. ( fb : 7D Cinema NST ) Isyeri Robinson Ocean Nakhon Si Thammarat’ tadir. 1 yillik kira sozlesmesi yapilmis olup devam etmektedir. Aylik kira bedeli : 18.000 baht tir.

  Daha detayli bilgi icin e-mail yada telefon ile iletisime gecebilir yada gelip yerinde gorebillirsiniz.

  E-mail : seiko35@windowslive.com

  Tel : 0 87 918 64 71 – Akin

 128. Merhabalar.Ben Veysi Budak-Kahramanmaraşlıyım ve 28 yaşındayım.Rusca İngilizce Almanca dillerini çok iyi konuşabiliyorum ve eglence sektöründe yıllardır çalışıyorum.Turizm mezunuyum ve halkla ilişkiler dalınca profesyonelim..seyahat sorunum yok çalışabileceğim ve güvenebilecegim yurtdaşlarımından iş imkanı bekliyorum..saglılar sunarım..
  veysibudak46@hotmail.com 0090 507 139 23 69

 129. Merhabalar İsmim Ümit Kartal 27 yaşındayım.Eşim Taylandlı 2,5-3 yıldır evliyim.Bir yıldan fazladır ayrı yaşıyoruz..Kendisi kayıp interpol polisi tarafından sarı bültenle aranıyor..Kendim Türkiyede Koç Bilgi Grubu Callus Çağrı merkezinde Vadofone’da İngilizce Müşteri Temsilciyim.Yapıkredi Bankasında çalışmak için işten çıktım..Samsunda Yapıkredi bankası çağrı merkezinde yeterli kriterde eleman bulunmadığı için eğitim için istanbula gidemedik beklemektedeyim…İşsizim eşimden dolayı çok bunalımdayım.Daha önceleri Tayland Bangkok Samutprakanda yaşadım eşimin ailesiyle..Ailesiyle maddi sorunlar yüzünden benimle beraber yaşayamadı türkiye döndük.. kendisi türkiye adaptosyon sorunu yaşadı benden habersiz evi terkederek bangkoka geri döndü.Kendisi Thy hostes ve kabin memuru işe kabul edildi fakat sonra pişman olup dönmek istedi bu seferde ben istemedim daha sonraları izini kaybettim hayatta olduğundan bile şüphem var…Şuan yeniden passport çıkartım Eşimi bulup yeniden bir hayatta başlamak istiyorum..Daha önceleri turizm,gayrimenkul sektöründe çalıştım…Tayland istanbul Konsolosu bana 1 yıl oturum vizesi verecek..Eşimle bulup barışmadan dönmek istemiyorum..Herşeye sıfırdan başlayalım yeni dostlar ve arkadaşlıklar için burdayım tanışalım.Birlikten kuvvet doğar. Saygılarımla … mail:kartalonline@hotmail.com Cep:00905462353333

 130. herkese iyi günler, ismim burak . türkiyede lojistik bölümünü bitirdim ön lisans mezunuyum ve yurt dışında çalışmak istemekteyim. yaşım 22 ilgilenen olursa çok sevinirim herkese bol şans telefon numaram 531 700 20 16

 131. HERKESE MERHABA

  Ben 2 yildir Thailand da yasamaktayim. 1 yil once kendi isyerimi actim ve actigimdan beri yaptigim is sadece aksamlari gidip hasilati toplamak. Yaptigim is sadece bu. 2 tane calisanim mevcuttur.

  Surekli bu siteyi takip ederim. Burada yasamak isteyen arkadaslar hep bir isyerinde calismak yada kendi mesleginde bir isyeri acmak istiyor. Arkadaslar dost aci soyler hesabi; burasi Turkiye degil, burda isyeri acinca gelen musterilerle hangi dili konusarak anlasmayi dusunuyorsunuz ? Ingilizcem super sorun yok demeyin, burda turistlik sehirler haricinde hickimse dogru durust ingilizce bilmiyor. Ayrca normal bir isyerinde calismakta hicte kolay degil. Daha dogrusu hicbir isyeri neredeyse bedavaya calisacak onca thaili varken sizi ise almaz. O kadar evrakla prosedurle de ugrasmaz sizin icin. Ve cogu arkadasta restourant acalim kuafor salonu acalim vs.. Ben hicbise demiyorum gelin kendiniz gorun derim.

  Ben 1 yilimi sadece ne is yapsam diye arastirmakla gecirdim. ve en sonunda suanki yaptigim ise karar verdim Allah’ima sukur islerim guzel. Ne isi diye sorarsaniz hareketli sinema (xd cinema) isindeyim.

  4-5 aydir yeni bir sistem projesi yaptim. Bu sistem dunyada bir lik olacaktir. Nasip olursa, bu yeni sistemi birkac ay icerisinde baska bir sehire acacagim. Suan tum parcalari gemi ile gelmektedir. Geldigi zaman montajini yapip kurulumunu yapacagim avm ye. Bu sistem normal xd cinemaya gore cok daha ucuz ve en son teknoloji olacagi icin, simdiki kazandigimin 3-4 katini kazanacagindan eminim.

  Ayrica bu sistemin satisinida yapiyorum. 2-3 ay sonra Turkiye yede satisini yapacagim. Oyuzden bunlari yaziyorum. Bu sistemde kabin , reklam , poster vs.. hicbirsey olmayacagi icin maliyet dusecektir. Ben xd cinema icin sadece kabin reklam poster iscilik vs.. ortalama 250 bin baht para odedim. Ayrica makineye verdigim para ise bunun 4 kati..

  Bu satisini yapacagim sistemin satis fiyati sadece 462 bin bahttir. (29.900 tl ) Eger burada yasayip is kurmak isteyen yada Turkiye den gelip buraya yerlesip is yapmak isteyen arkadaslar varsa ve boyle farkli isler dusunuyor ise benimle e mail yolu ile iletisim kurabilir. Daha detayli bilgiyi o zaman verebilirim.

  Ayrica sunu belirtmek isterim; Benim 2 yildir birlikte oldugum ve daha oncede 2 yil konustugum 4 yillik kiz arkadasimin yardimlariyla bu isi yapmaktayim. Eger ki saglam guvendiginiz bir kiz arkadasiniz var ise isyerini onun adina gosterirseniz hicbir zorluk cikmaz karsiniza is yapmak icin. Sirket kurup is yapan arkadaslari bilmiyorum aylik sirket giderleri vergileri ne kadardir ama benim kira ve calisan maasindan baska hicbir giderim yoktur. Aylik 150 bin bahtin altinda geliri olan thai vatandaslari vergiden muaftirlar. Benim gelirim aylik en az 70 ile 100 bin baht arasindadir. Sehrin en islek AVM si olmasina ragmen kira ve 2 calisan icin odedigim miktar 30 bin bahttir.

  Ozellikle de sunu belirtmek isterim ki; kesinlikle dolandirici uckagitci kisiler benden uzak dursun, Bu siteye bir cogunun dadandigini biliyorum. Kiz arkadasimin babasi emniyet mudurudur burda. Eger ki gercekten is kurmak istiyorsaniz e mail yoluyla ulasabilir , isteyen olursada gelip isyerimi yerimi yurdumu gorebilir.

  Lafi cok uzatmadan ozetle : 5d 6d 7d vs. dedigimiz sinemanin daha teknolojik halde 50 adet film ile calisir vaziyette satis fiyati 462 bin bahttir ( 29.900 tl )

  Dusunen arkadaslarin e mail lerini beklerim. Herkese Saygilarimla

  e-mail : seiko35@windowslive.com

  • * başarılar celal , kuaförün kesime başlamadan önce müşterisi ile ilk önce konuşarak iletişim kurması lazım , taycan ne durumda ? umarım güzel meyiller alırsın :)
   ** iş arayanlar için bir link vereyim belki faydası olur http://job.bangkokpost.com/
   öğretmenden şöföre işçi arayanların ilanları mevcut .
   Öğretmen demişken Tayland’ta , ODTÜ mezunu olup öğretmenlik yapanda var , bırakın yabancı ülkeleri bizim ülkemizde bile öğretmenlik yapayamayacak ama burada bu işi yapan öğretmenlerde var hepsine eyvallah ama yurdum insanı sahte diploma ve TOEFL degree ile öğretmen olarak işe başlamış :) , ne diyim bilemedim . Khaosan Road’ta isterseniz Oxford diploması isterseniz FBI kimlik kartı yapıyolar , yolda hemde alenen :))

   • meyil :)

    Hocam Tayca zor bir dilmidir ? ingilizce bilme oranı yüksek midir ?

 132. MERHABALAR !!!
  Ben 17 yildir turkiyede ve yurtdisinda turizmde rehberlik yapiyorum ; daha once tailand;a birkac kez geldim ( bangkok,phuket,hadyai, ) buralarda bulunma amacim oncelikle bu ulkenin disardan anlatildigi kadar gercekten ucuzmu ve yasanilabilir bir ulke mi oldugu ogrenmek nihayetinde bulundugum sure icerisinde kucuk aksiliklerin disinda bu ulkeden memnun kaldim ve burda calismaya karar verdim dil sorunum yok cunku 8 yil ingiltere,de yasadim ayrica 5 yil da rusyada yasadim meslegim geregi turizm yaptim ve yaptigim arastima sonucunda pattaya,da uygun kosullarin olustugu taktirde ve beni gercekten durustce yonlendirecek bir TURK arkadasin yardimiyla is buldugum taktirde orada calismak istiyorum turizm konusunda bir is bulabilirsem cok daha kisa surede isime odaklanabilirim suanda moskova,da bulunuyorum ve kisa sureli calisiyorum;bu yazimi yazdigim tarihten 3 hafta sonra pattaya,ya gidecegim.acikcasi ensi tasimiyorum,sadece dogru insanla orada karsilasip ,ve beni dogru bir sekilde yonlendirmesini umuyorum;

  ON BILGILERIM:

  AD-SOYAD : ABDULLAH GULER
  MESLEK : TURIZM ISLETME VE REHBERLIGI MEZUNU
  YAS : 42
  IRTIBAT NO: +79261616271 ( 1 ay sonra kullanim disi olacaktir )
  MAIL : Yilmazasker72@hotmail.com

  not : pattaya.cha mai;bangkok calismayi dusundugum sehirlerdir !!
  yardimlarinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum
  saygilar ……

  • Abdullah Bey Merhaba, Size Öncelikle Başarılar Dilerim. İngilizce ve Rusça bilmeniz büyük avantaj olacaktır. Özellikle son 2-3 senede Pattaya ya yoğun bir rus akını olduğunu düşünürsek özellikle rusça kilidi açar. Ancak Size tavsiyem Moskova dan Pattaya ya geçmeden Rusyadan Tayland a turist gönderen büyük tur operatörleri ile mutlaka görüşmeli ve işinizi onlar vasıtası ile ayarlamanız çok daha doğru olacaktır. Örneğin Pegas Tez Tour gibi tur şirketleri Tayland ın ilk sırada gelen rus turist getiren önemli şirketleridir. Tayland da çalışmanız için şartlar çok zorlu olabilir özellikle yabancı birisi karşılığında 4 thaili çalıştırma zorunluluğu Sizi tercih etmelerinin önündeki en büyük engel olabilir. Türkiyede iseniz Taylanda gitmeden görüşmelerinizi yapmanız işinizi kolaylaştırır.Saygılarımla, Murka

 133. merhabalar,
  ben 32 yaşında türkiyede 10 yıldır reklam sektöründe çalışan bir tasarımcıyım. taylandda bir defa bulundum ve ardından taylandda yaşamaya karar verdim. yine reklam sektöründe bir reklam ajansında çalışmak istiyorum. Taylanddaki reklamcılık durumunu bilen ve türkiye ile farklılıkları görmüş arkadaşlar varsa biraz bilgi almak isterim. Bir art director’un türkiyede aldığı maaşı az çok biliyoruz. Peki taylandda fark nedir? yaşam koşulları reklam ajanslarındaki iş koşulları nedir? mesela Türkiyede bir ırgatlık durumu var mesai konusunda. taylandda durum çok farklı değil mi? amacım network global ajanslardan birinde çalışmak. yaşamış ve tecrübe etmiş arkadaşlar varsa bilgi ve birikimlerini paylaşabilirlerse çok sevinirim.

 134. Ben bayan kuaförüyüm uzak doguya yerlesmek istiyorum orda bi is yapmak istiyorum bu kuaförlükte olur baska iste ortak bise yapmak isteyenlere acigim

 135. Selamlar

  Ben son iki yılda çeşitli sürelerde 6 sefer Tayland’da bulundum ve orda yaşamaya karar verdim. 40 yaşında turizm ve otelcilik mezunu İngilizce bilen bangkok , pattaya, phuket hatta chang Adası’na kadar coğrafyayı ve yaşamı bilen turist rehberliği yapmak isteyen birisiyim . Durumum ile alakalı bilgi ve tecrübe ve iş detaylarını paylaşmak isteyenler ile görülebilirim. Saygılarımla
  Oğuz Avkan

 136. mrb arkadaşlar cok değerli olan yorumlarınızı okudum ben thailand da 3 defa gittim ancak iş kurmak gibi bir düşüncem olmadı .çünkü kurduğunuz işi oranın hayatına kapılıp cok kısa bir sürede batırabilirsiniz , siz siz olun Tayland sadece ve sadece eğlence merkezidir , emin olun ki turkıyede iyi bir işde daha cok para kazanırsınız .

 137. KİMSE size yardım etmez dostlarım bunu artık aklınıza sokun, bazı şeyleri kendiniz başarmak zorundasınız, hadi 40 yılda biri yardım etti diyelim 1000 tane adamsınız hanginize yardım edecek ? dikkat ediyorum hepiniz bana iş verin,elaman lazımsa ben varım abi vs diyorsunuz…ben hayatımda bu şekilde giden birine rastlamadım..Gidenlerin çoğu ya samimi arkaşına akrabasına yardım eder ki o bile az oluyor, bireysel çabalarla gidiyor insanlar zorluklara kültürel farklılıklara, dile vs göğüs geriyor sonra ondan yardım isteyelim oda etsin…:) Site sahibi beyefendi sağolsun burada bir sürü Tayland severi bir araya getirdi elinden geleni yapıyor, artık gerisi aramızda birleşmek, toplanmak yüz yüze muhabbet etmek, artı ve eksilerini değelendirip birlikte mücadele etmek ve destek olmaktır……yoksa biri bana yardım etsin diye beklerseniz daha çoook beklersiniz kardeşlerim benden söylemesi….

 138. merhaba bende taylanda 2 kez gittim cok sevdim phuket adasına orda calısmak vede yasamak ısterım turkiyede kimsem kalmadı eşimden ayrıldım artık türkiyede kalmak istemiyorum eğer eleman arayan olursa bana yazarsanız sevinirim herkese selamlar

 139. Beyler KOMPLE yurt dışına çıkıyorum yaşamak için yeni umutlar diyelim, ve CAN yoldaşı arkadaşlar arıyorum, emailini zi yazın kendinizi tanıtın, sonra buluşup çay içerken birbirimizi tanır, anlaşıp anlaşamayacağımıza karar veririz,, bu konuyu bazı sitelere de açacağım, kimseden medet ummayın dostlarım sırt sırta verip cefayıda beraber çekeriz, kendimiz yapmalıyız bazı şeyleri işin gerçeği budur..görüşmek dileğiyle, hiçbirimiz zengin değiliz zorlukta çekeceğiz gerekirse ancak malesef bazıları umut tacirliği yapabiliyor fakat berabar mücadele edecek ve çalışacağız gerçek budur..macera aramıyorum kararım ciddidir gideceğim,, ve gelecek olanda olgun ve ciddi olsun lütfen gidipte 1 ay sonra gelecekse gelmesin….sadece tayland değil 4-5 ülke daha var değerlendirme yapıp birisine gideriz….Önce ülkeyi tanımak için kalırız ileride ortak işte kurarız fakat önce zorluk çekeceğiz ama Türkiye’dekinden iyi olacağı kesin, kim Yırt dışına çıkmışta 1 yıl sonra başaramayıp dönmüş ? Özgür ülkelere yelken açalım dostlarım…

   • bende hayatinda herseyi kaybetmis bir insanim , yasim 24, ben varim belki orada sans yuzumuze guler, email adresim ugurrkutuk@gmail.com sadece uzaklara gitmek istiyorum cok uzaklara… mail bekliyorum sizden

   • Arkadaşlar özür dilerim bu yazıyı yazıp sonra kimse ilgilenmedi sanmıştım, lütfen emaillerinizi yazın mutlaka ulaşağım, tanışır konuşuruz hedeflerimize bakarız, benim emailim ismimi içerdiği için buraya yazamam ancak siz yazarsanız size ulaşağım söz, kontrol edeceğim bu sayfayı……..kafa yapısı olarak uyuşursak kardeşliğimizi kurarız, hayat mücadelemizi ederiz birbirimize destek oluruz….

 140. Merhaba, Ben Tayland da Çalışmayı ve Yaşamayı Çok İstiyorum İngilizcem Çok İyi Daha önce ÇİN ve FiİLİPİNLER de Bulundum ama Turizm Amaçlı…
  Ücret Hiç Önemli Değil…Arşiv Ve Dökümantasyon Konusunda Uzmanım Ayrıca 3 Yıl Online Satış Mağazalarına Adminlik Yaptım Baştada Belirttiğim Gibi İngilizcem Çok İyi..Ayrıca Ticaret Meslek Lisesi Çıkışlı Olmam Sebebi İle Ticaret Ve Gelir Gider Hesapları konusunda deneyime sahibim Eğer Benim İçin Uygun Herhangi Bir İş İmkanı OLursa Lütfen Bana yazın.
  Hiç Bir Seyahat Engelim Yok….
  baranyelegen1@gmail.com yada baranyelegen@hotmail.com
  adreslerinden bana ulaşabilirsiniz.
  Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

 141. Herkese selam
  Ismim Turhan, 27 yasindayim , yaklasik 7 senedir taylandda yasamaktayim. 3 seneye yakin bangkok ta assumption university de okudum bitirmeden biraktim. Fena sayilmayacak, kendi dil bilgim dahilinde gun icinde konustukca gelistirebilecrgim bir thaicem var. Yazi yok denilecek kadar az. Ingilizcem iyi . 12 yasimdan beri esnaf dukkanindayim. Taylandda gecimimi sagliyacak bir is aramaktayim. Saglicakla kalin

 142. İyi akşamlar arkadaşlar
  Uzun zamandır tayland hakkında bilgi topluyordum ortalama bir hesapla en köü şartlara kendimi hiçbir iş bulamadım ve oralarda kaldım ne kadar ne tutar hesabını cıkardım ortalama olarak düzgün bir şekilde yemek içmek kalıcak yer vs gibi 10000-15000baht para lazım aylık buda 900tlye tekamul ediyor en kötü şartla 6ay iş bulamadın istediğin gibi olmadı 5000-6000tl para yanımda olması yeterli gibi uçak haric giden arkadaşlar bence bunu göze alıp gitsinler sonra el memleketde dımdızlak kalmak bize yakışmaz :)

  Benim açıkcası türkiyeden beklentim kalmadı ocak 2014de aksilik olmazsa gidecem bana orda ihtiyacı olabilecek arkadaşlara iş sahiplerine sesleniyorum burdan

  UYDU-TV-BILGISAYAR-IPTV konusunda kesinlikle uzmanım 8 yaşımdan beri bu işlerin içindeyim 28 yaşındayım ve bekarım gerekirse evlenebilirimde sıkıntım yok hiçbirşey yapamazsam ordaki turklere televizyon izlemelerinde yardımcı olabilirim tum altyapım kurulu hazır düzen ingilizcem bir yabancıyla anlaşabilecek seviyede yeterli ama illada bu işi yapacam diye şartlamadım bir yerde çalışıp garson vs gibi boş zamanlarımdada bu işlerle uğraşabilirimde bana yardımcı olabilecek arkadaşlarımız varsa bana ulaşabilrse sevinirim

  MERT YILMAZ
  0532 403 26 11

 143. Uzun zamandır bu blog sayfayı takip ediyorum fakat tayland yaşayan türkler ve gitmek isteyen arkadaşlarımızın arasında bir dayanışma malesef yok herkes kendi başlarına birşeyler yapıyor.Yardımcı olurum diye zengin parası olan biri gelirde onu nasıl yollarım dolandırım derdinde..Yada çaresiz belki birşey olur umutuyla buaraya yazı yazan boş ümitsizse bekleyen çaresizçe iş arayan arkadaşlarımız mevcut..Ben ingiltere’de okudum tayland’tan evlendim..Avrupada ve asyada yaşadım..Yurtdışında yaşayan türklerimizi çok iyi tanıyorum..Özelikle tayland yaşayan türk vatandaşlarımız çok azınlıkta belki 1000-2000 kişi yoktur..Türkiyede yaşayan taylandlı sayısı 1000-2000 kişi yoktur..Aslında bir dernek kurulsa fon oluşturulsa tayland yaşamak isteyen yerleşmek okumak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olunsa bunlara maddi ve manevi destek verilse fena olmaz..Bunun örnekleri var avrupada faliyet gösteren türk dernekleri var.Örneğin kendimden örnek vereyim Geçen sene büyük amcam vefat etti hollandada kendisinin bütün cenazi masraflarını dernek karşıladı eşinin uçak milleti dahil 1000 euroda yardım için eşine para verildi.Bizde bu şekilde faaliyet gösteren dernekler sayısı çok az yurtdışında yabancı milletlere oranla..Yabancıler birbirlerine çok fazla tutuyor..Biz türkü görsek selam versek bu adam benden birşey ister mi diye görmezden geliyoruz ne yazıkki…

 144. Merhabalar, ben 7 yıl Senegal’de yasadım{2005-2012} 7 yıllık Afrika tecrübem ve yabancı dillerim var{Fransızca, İngilizce}. Su anda da Kahramanmaras’ta Paslanmaz Çelik Mutfak Eşyaları alanında bir şirkette ihracat departmanında Fransızca konuşan ülkelerin sorumlusuyum. Guinée Conakry, Guinée Bissau, Gambia, Burkina Faso, Fas, Tus, Cezayir ülkelerine iş ve seyahat gezilerinde bulundum. yurtdışındaki şirketlerin ilgili departmanlarında görev almak istiyorum. abrahamyabaci344@hotmail.com tel: 0543 648 72 23

 145. Selam ben kuaförum erkek kuaföru taylantda calismak istiyorum bana yardimci olurmusunuz?

 146. mrb arkadaşlar ben 25 yıllık pide ve lahmacun ustasıyım ben daha önce yurtdışında çalışmadım ama çalışmakisterim düzgün güzel ve devamlı bir iş olursa ve masrafları karşılarsanız çalışmak isterim tl.05355103163 tşkler

 147. 17 yıldır turizm sektöründeyim 7 yıl isveçde yaşadım isveçce vew norveçce biliyorum ve yeterince ingilizce otel rehberliği yaptım ve iyi bir info satışısıyım isveçlilerin norveçlilerin türklerin gittiği taylandda restaurantda iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim tel.05380674175..kombis@mynet.com teşekürler şimdiden yaşım 37 alanyadayım şuan

  • Sn. Özgün Mutlu ,
   sorunuzun cevabı tabiki lokasyon ve işletmecilik ile alakalı . Burada divers satış daha çok dolayısılı ile ingilizce konuşabilen eczacılar turistik lokasyonlarda açıyorlar. Ciro ve karlılık ise bizdeki gibi , ist.da aylık 20,000 ciro yapanda var 200,000tl ciro yapanda var .

 148. Merhabalar İsmim Ümit Kartal 27 yaşındayım.Eşim Taylandlı 2,5-3 yıldır evliyim.Bir yıldan fazladır ayrı yaşıyoruz..Kendisi kayıp interpol polisi tarafından sarı bültenle aranıyor..Kendim Türkiyede Koç Bilgi Grubu Callus Çağrı merkezinde Vadofone’da İngilizce Müşteri Temsilciyim.Yapıkredi Bankasında çalışmak için işten çıktım..Samsunda Yapıkredi bankası çağrı merkezinde yeterli kriterde eleman bulunmadığı için eğitim için istanbula gidemedik beklemektedeyim…İşsizim eşimden dolayı çok bunalımdayım.Daha önceleri Tayland Bangkok Samutprakanda yaşadım eşimin ailesiyle..Ailesiyle maddi sorunlar yüzünden benimle beraber yaşayamadı türkiye döndük.. kendisi türkiye adaptosyon sorunu yaşadı benden habersiz evi terkederek bangkoka geri döndü.Kendisi Thy hostes ve kabin memuru işe kabul edildi fakat sonra pişman olup dönmek istedi bu seferde ben istemedim daha sonraları izini kaybettim hayatta olduğundan bile şüphem var…Şuan yeniden passport çıkartım Eşimi bulup yeniden bir hayatta başlamak istiyorum..Daha önceleri turizm,gayrimenkul sektöründe çalıştım..Ne iş olursa çalşırım ayırt etmeden..İngiltere Londra’da öğrenciyken türk resturantlarında komilik bile yaptım..Tayland istanbul Konsolosu bana 1 yıl oturum vizesi verecek..Eşimle bulup barışmadan dönmek istemiyorum..Başımıza ne geldiyse sevmekten geldi. ..Eğer elemana ihtiyaç olursanız her işte çalşırım…Yakında Taylanda gelicem ..İş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim Saygılarımla … mail:kartalonline@hotmail.com Cep:00905462353333

  • hacı madem esşin kacmıs gitmişs daha ne arıyorsun zincirle mi baglayacaksın.Zaten sevse kacmazdı.bosver onune bak allah buyuktur

 149. merhaba ben mücevher tasarımcısıyım. 3d matrix kullanıyorum. 15 yıl kuyumculuk yaptım . yaşım 28

 150. merhabalar ben daha once tatıl maksatlı 3 defa taylanda gıttım pattaya ya su an ıstanbulda yasıyorum burda bır sırkettım vardı dolandırıldım ve artık bu ulkede yasamak ıstemıyorum ne iş oılursa yaparım akıllıyımdır tıcaret konusunda 30 yasındayım ist doğumluyum aslen amasyalıyım saygılarla sedo.serdar34@hotmail.com burdan ulasırsanız sevınırım

 151. ismim ibrahim elektronik teknikerligi meslek yüksek okulunda okudum iş arıyorum ilgilenenlere sevinirim 0539 836 00 97

 152. Türkiye^den ilgilenen arkadasların dikkatine,!!!!

  (Sadece Türkiye den ve referans verebilecekler ile )

  İşimi buyutmek adına is ortağı aramaktayım. Türkiye’den tayland a
  gelip is kurmak ve yerlesmek isteyen kültürlü ,ciddi bir kisiyle birlik olabilirim.(Bizzat calısması kaydı ile )
  Soley Geusthouse adında 12 odalı 24 yataklı butik otel, ile,
  Phrommathepsiri Travel adında da bir turizm sirketim var iki yatırımımda
  Phuket-patong dadır. ( Ayrı ayrı 2 sırketim var )

  TEL ; + 66 093 779 8968 Gsm
  TEL ; + 66 076 680 738 ofis
  E-Mail ; Kunilevent66@outlook.com

  Saygılar,

  • slm ben sadece çalışmak istiyen elamnım marmaris blue bay 2000 kışılık hotel de anımasyon seflıgı yaptım ıngılızce arapcam var musterı dıyaloum ıyı ve suanda kendıme iş bakyorum eyer düşünürseniz numara 00905372766944
   referas olarak ta hotelin internet sayfasından yorum şarı göere bilirsinız ismim chıco

 153. merhaba 12 yıl truzim fotografcılıgı yaptım suan taylanda tasınmak ıstıyorum ve ıyı derecede rusca ,ingilizce,almanca biliyorum fotografcılık da dahil alternatif lere acıgım ilgilenenler için +905385427025 cep numaram

 154. Tayland da yasiyorum evliyim USA den unv. mezunuyum rehberlik hizmeti verebilirim Telefon Numaram: +66 87 8765713

 155. Türkiye^den ilgilenen arkadasların dikkatine,!!!!

  İşimi buyutmek adına is ortağı aramaktayım. Türkiye’den tayland a
  gelip is kurmak ve yerlesmek isteyen kültürlü ,ciddi bir kisiyle birlik olabilirim.
  Soley Geusthouse adında 12 odalı 24 yataklı butik otel, ile,
  Phrommathepsiri Travel adında da bir turizm sirketim var iki yatırımımda
  Phuket-patong dadır. ( Ayrı ayrı 2 sırketim var )
  TEL ; + 66 093 779 8968 Gsm
  TEL ; + 66 076 680 738 ofis
  E-Mail ; Kunilevent66@outlook.com

  Saygılar,

 156. Merhaba adım mehmet emin 11 yılık turızm fotografcılıgı tecrubem var
  cok iyi derecede rusca ve inglizce konusmaktayim .. taylanda truzim fotografcılıgı dalında iş ve ya otel aramaktayım ılgililere duyrulur …
  +90 553 4945 87 88

 157. taner abi basta olmak uzere herkese selamlar pattaya da yasiyorum ortak ariyorum is ortagi 5 kisilik uzman spa ve masaj ekibim var iyi bir caddede bir dukkan bulduk 5bin dolarlik yatirim yapacak ortak ariyorum detaylari telefonda aciklarim ve ayrica kalacak yer problemi yok dukkan 2 katli ust kati daire ciddi yatirim yapmayi dusunen olursa is + ekibim + caddeislek + minumum yatirim ile iyi para kazanabilecegimiz bir is ve uzman ekibim yuzde ile calisiyor boylece tum riskler sifira yakin pattaya da bulunan mail yolu ile telefon numarami gonderecegim yada pattaya ya gelip benimle is yapmak isteyen olursa da oncelikli olarak mail yolu sonrasinda telefon ve sonrasinda gorusme saglanacaktir dip not ( is yapmaya ac yada her cebinde parasi olan kisi ile is yapacagimi dusunen arkadas varsa aramasin bu kadar arastirma birikim ve ekibimi harcayacak birisi degilim ) mailim asilasil1982@hotmail.com

 158. Merhabalar kasım ayında taylanda çalışmaya gitmeyi düşünüyorum
  yaklaşık 15 senedir kuşadasında truzim ile ugrasıyorum(tezgahtar)yaşım 32 ayrıca fotografçılıktanda anlıyorum ingilizcem var.
  bana 0 538 213 85 14 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
  veya isa2711@gmail.com
  tercihen phuket koh samui olabilir.
  iş bulmama yardımcı olabilecek arkadaşlar temasa gecerse sevinirim.

 159. Selam,
  42 yaşındayım 13 yıl almanyada yaşadım daha evvel. Almanca ve ingilizce çok iyi derecede biliyorum.Mesleğim Turizm otelcilik .Ayrıca çokda iyi bir Ahçıyım. Tayland da çalışmak istiyorum.Bana uygun bir iş varsa lütfen bana ulaşın. tel: 0533-0303807 email:ersinhayaloglu@gmail.com

 160. merhabalar ben turkmenistan vatandashim taylanda gitmek istiyorum ve orda fotografcilik yapmak istiyorum bana yardim edebilirmisiniz shimdiden teshekurler

 161. Merhabalar arkadaşlar,

  Tayland ın phuket adasında Seyahat Acentam var.

  a) Türkiye’den, benimle birlikte çalışacabilecek, Acentalarla işbirliği,
  ve
  b) İşimi büyütmek adına Tayland’da iş yapmak isteyenlerle işbirliği,
  ( Ortaklık olabilir, şirket birleşimi olabilir, yeni yer kiralama olabilir vb. )

  yapmak istiyorum

  ” PHROMMATHEPSIRI TOUR ”
  ofis Tel / Fax ; 076- 680738
  cep Tel ; +66 0 937 798 968
  şirket e-maili ; Apinya66@ymail.com
  sahsi e-mail ; kunilevent66@outlook.com

  Saygılar,

 162. Merhabalar ;

  Taylanda birşeyler yapabilmek için geldim sınırlı bir paraya sahibim . benim gibi az parası olan biri ile phuket te birşeyler yapmak istiyorum.(Küçük bir otel ve altında dükkanı olan bizim şartlarımıza göre elbette )
  sıfırdan başlayalım başaralım. !!!!!
  Kendi halinde hayatta daha iyi olabilmek için çabalayanlardanım. Tayland ı ve sistemi iyi bildiğimi sanıyorum. Bu konularda sorunum yok İngilizce biliyorum.
  e-mail adresim ; hakcan2013@outlook.com

 163. selemunaleykum ben baklavacıyım yurt dışında çalışmak istiyorum 24 yaşındayım 9 senelik bu meslekte çalışmışlığım var mesleğimde her hangi bi sıkıntı yok bi çoğu ünlü firmalarda çalıştım.daekrem1934@hotmail.com 05393800685 selametle

 164. Taylandda çalışmak isteyen arkadaşlar sadece geciminiz kadar para arzu edenler fazlasını istemeyen ve kendi şartları ile gelebilecek askerliğini yapmış arkadaşlar email adresime telefon bırakmak şartı ile aranacak iletişim kurulacaktır.adalim06@hotmail.com

  • sayin adalim06 size mail den de mesaj attim , is ile alakali hic bilgi yazmamissiniz ve nasil calisma arkadaslari ariyorsunuz ? sizin ihtiyaciniz olan calisma arkadaslari ve isiniz hakkinda biraz bilgi verirseniz yorum sitesine daha dogru sonuc alirsiniz, tabi ciddi iseniz ! bu arada bende kambocya da yasiyorum adim musa yasim 27 , ve is ariyorum burada bulunan ve sayfa da calisma arkadasi arayan herkese kendimi tanitmak isterim garsonluk ve mutfak asci yamagi olarak calsma hayatina basladim daha sonra bir donem doner salonunda calistim ustadan doner takmayi ve kesmeyi ogrendim sicak soguk meze , special sandvic cesitleri ve servis benim calisma alanim oncelikli olarak bir is ariyorum ciddi bir muessese ve calisabilecegim bir is bana ulasmak icin taylandasik@hotmail.com

  • Thailand phuket,pattaya Çorba ev yemekleri yaparım..emekliyim.iş arıyorum acil…birde thailanda gelince emekli vizesi için orada başvuruda bulunabiliyormuyum…..

   • Sn Erdal bey sorunuzun cevabını TAYLAND YORUMLARI 9 sayfamızada yazmış bulunmaktayım saygılarmla Taner METE

 165. herkese slm tecrübeli aşçıyım yurtdişında (singapur , Kıbrıs ) gibi ülkelerde aşçılık yaptım alacart ustasıyım hertürlü döner İskender kebap Adana Urfa Beyti vs soğuk ve sıcak ustasıyım dünya mutfağı konusunda tecrübelerim bulunuyor. ilgilenen arkadaşlara duyurulur selamlar kıvanç GÜLER

 166. Merhaba bende tayland da iş fırsatı arıyorum.
  32 yaşındayım. Aof halkla ilişkiler öğrencisiyim
  Ulusal hiper market sektöründe 13 yıllık tecrübem var.
  Halen Türkiye’ye ulusal bir firmada yöneticilik yapıyorum.
  Yabancı dil bilmiyorum.
  Tayland’a bana uygun iş fırsatı bulursam oraya yerleşmek istiyorum

 167. Arkadaslar,samimi olmiyan mesajlari tariyan bir sistem maalesef yok.
  Is yaparken lutfen dikkat ediniz…

 168. selam arkadaslar tayland bangkok sehrinde ingilizce dil kursu (dershane) acmayi planliyorum ve kendime saglam durust ingilizce bilen partner (ortak) ariyorum yaklasik 2 yili askin suredir taylandda yasamaktayim ilgilenen arkadaslarin hk_sonsen@hotmail.com adresinden yada 0877425008 telefondan ulasmalari mumkundur sevgi ve saglicakla kalin

 169. yazılarınızı takip etmekten zevk duyuyorum teşekkürler böyle bir site kurdugunuz için.patong dan döndüm 2 gün önce .orda yaşamak hayatımı orda sürdürmek çok istiyorum. dikkatimi çeken pek türk e rastlayamamam dı.biz türkleri temsilen bir tane dükkan görebıldım bangloroad girişinde sadece.elimde şuan 2.000.000 baht var .patong beach te veya banglo road caddesinde dükkan alabilirmiyim veya bu paraya orda simit sarayı baklava tatlı ürünleri gibi veya corba döner gibi bir işyeri acabılırmıyım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Merhaba Tayfun bey,

   Patong da iş yeri sahibiyim. yazınızı okuyunca sasırdım.
   elinizde 2.000.000 baht varsa ki bu yaklaşık 63.000 usdlr ediyor bununla çok rahat ( hatta 2 adet ) dükkan açabilirsiniz.(dükkan kiralık olmak kaydı ile diyorum )
   Sanıyorum iyi etüt etmemissiniz.?
   öğrenmek istediklerinizi lütfen e-mail adresimden sorabilirsiniz !!
   kunilevent66@outlook.com

   PHROMMATHEPSİRİ TRAVEL- PATONG
   093- 779 8968 gsm telefonum
   076 – 680 738 ofis telefonu

 170. ARKADAŞLAR,

  Ben burada elimdeki az bir para ile birşeyler yapmaya çalışacağım benimle birlik olabilecek az parası olan birisini arıyorum.
  sıfırdan başlıyorum.Kimseye muhtaç olmadan kendimiz belki birseyler
  yapabiliriz. (Dolandırıcı filanda değilim. bunu yazmakda moda oldu mecburen ;)) )
  hakcan2013@outlook.com

 171. İŞ ;
  Türkiye’den iş yapmak isteyenlere diye başlayan 9.8.2013 tarihli
  ilanım ; malesef ümit kartal beyin haksız bulduğum ve herkezi üçkağıtcılıkla suçladığı yorumuna kuban gitti. !!!
  Yeniden düzenleyerek burada temiz ve dürüstlükle yayınlamak istiyorum ;

  TÜRKİYE’DEN İŞ YAPMAK İSTEYENLERE ;

  TAYLAND DA 12 ODALI AYLIK KİRASI 2.300 USDLR. 3 AYLIK KİRA PEŞİN , 3 YIL KONTRATLI ALTINDA KÜÇÜK BİR AÇIK BARI ŞEHRİN MERKEZİ YERİNDE OLAN OTELİ KİRALAMAK .
  YADA
  16 ODALI YENİ BİTMİŞ SADECE 2 AYLIK KİRA ÖDEYEREK İÇERİ GİREBİLECEĞİMİZ ALTINDA DÜKKANI OLAN KİRALIK OTELi KİRALAMAK İSTİYORUM,BU OTEL EŞYASIZDIR. AYLIK KİRASI 4.000 USDLR.DIR ASANSÖRLÜDÜR. 3+3=6 YIL KONTRATLIDIR.(EŞYALARINI YAVAŞ YAVASDA ALABİLİRİZ.)
  BENİM 15.000 USDLRIM. VAR , BANA 10 YADA 15.000 USDLR EKLEYEREK ORTAK OLABİLECEK VARMI ?
  KESİNLİKLE TÜRKİYE DEN GELECEK TALEPLERİ SADECE DEĞERLENDİRECEĞİM. !!!
  CİDDİ OLANLAR İLE E-MAİLLESEREK DETAY VEREBİLİRİM.
  ŞİRKETİ KURDUM. ORTAK OLACAK KİŞİYE TAYLAND DA GELMEDEN ÖNCE İSTERSE ”NOUN VİZE ” ALMASI İÇİN YAZI GÖNDERECEĞİM. İŞLEMLER BİTMEDEN , ORTAKLIK BEDELİ TALEBİM YOKTUR.

  atakankeskintayland@yahoo.com
  ATAKAN

 172. Sayın dostlar,

  Taylanda birşeyler yapabilmek için geldim çok param yok. benim gibi az parası olan biri ile phuket te birşeyler yapmak istiyorum. sıfırdan başlayalım başaralım.Yorumlarda bahsedilen üçkağıtcılardan,biri değilim
  kendi halinde hayatta daha iyi olabilmek için çabalayanlardanım. Tayland ı ve sistemi iyi bildiğimi sanıyorum. Bu konularda sorunum yok İngilizce biliyorum.
  e-mail adresim ; hakcan2013@outlook.com

  Not; Tayland’ın başka bir bölgesinde birsey yapmak istemiyorum.

 173. Merhaba aşçı yim mesleği me 1999 yilinda basladim bölge birinciligim ustalik belgem gibi belgelerim mevcuttur pastahane we Alacart ustasiyim en son calistigim is yeri club la costa world’s ilgileriniz için teşekkür ederim. Hedefim yurtdisinda meslegimi daha ii gelistirmek we uzun sure calismak bekarim askerlik yaptım. 05326724620

 174. Merhaba 1999dan beri calismaktayim asci olarak 2003 de bolge birincisi oldum lise mezunuyum branşım pastahane chef i we Alacart restaurant club la costa world’s de calistim chef olarak ustalik belgem wardir amacim daha genis kapsamli meslegimi ilerletmek we yurtdisinda calismak. 1895 doğumluyum bekarim askerlik durumum .terhis tir.ilgileriniz için teşekkür ederim.

 175. MERHABALAR ,BEN 26 YAŞINDAYIM GEMİ İNŞAAT VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİNDEN MEZUN OLDUM BU YIL , TAYLAND VE SİNGAPURDA 3-4 YIL YAŞAMAK BENİM EN BÜYÜK HAYALLERİMDEN BİRİ ŞUAN İSTANBULDA İŞSİZİM, EĞER BENİMDE BİR ŞANSIM OLURSA TAYLANDA GİTMEYİ ÇOK İSTİYORUM VE ORDA ÇALIŞIP YAŞAMAYI ,

  • Mahmut kardeşim,
   Bende eski bir denizci olarak sana abi tavsiyem Türkiye de iş bulup o güzel mesleğini devam ettirmen. Tayland ta mesleğin ile ilgili bir iş bulman hemen hemen hayal !!
   Daha doğrusu bu formda iş arayan dostların çoğu iş bulamaz çünkü yabancı maliyetli ve prosedür sorunu var.
   bulanlar da genellikle dönerci ustası ve kebapcılar !!

   • can bey emin olun 3 aydır iş bakıyorum tuzlada ve makina ve gemi sektörünün hepsine baş vurdum bir şirket bile dönmedi hal böyle iken nasıl türkiyede iş bakarım? bir tane iş görüşmesine bile gidemedim. taylanda belki makina sektöründe iş bulurum diye düşündüm. krizden sonra türkiyede gemi sektörü öldü.yinede cevap için çok teşekkürler

  • Mahmut bey,

   Anladığım kadarı ile ille buraya yerleşmek ve calısmak istiyorsun ısrarla, Aslında haklısın burada iyi bir işin olursa güzel br ülke, Birde bazı kisilerden uzak durursan !!!!!
   Bana e-mailden ulaş senin buraya yerlesmene ve calısmana yardımcı olmaya calışayım !! ( Kesinlikle is teklifi yapmıyorum !! )
   cancoltd16@gmail.com

 176. selam taylant dostları.ben pattayada bulunan alaturca restorantın eski işletme md.rüyüm 3 sene önce thaili eşimle beraber tr.ye dönüş yaptık. gereken şartlar olursa taylantta geri dönmeyi düşünüyoruz eşimle beraber iş bakıyoruz ilgilenenler olursa detaylı konusabiliriz herşey gönlünüzce olsun.

  v

 177. selam taylant dostları.ben pattayada bulunan alaturca restorantın eski işletme md.rüyüm 3 sene önce thaili eşimle beraber tr.ye dönüş yaptık. gereken şartlar olursa taylantta geri dönmeyi düşünüyoruz eşimle beraber iş bakıyoruz ilgilenenler olursa detaylı konusabiliriz herşey gönlünüzce olsun.

 178. slm lar ben türkiyede gümüş,altın,bakır ve molibten tesislerinde elektrik veotomasyon formeni olarak görec yaptım. taylanda benim iş yapabileceğim bir maden arıyorum bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor

 179. TÜRKİYE’DEN İŞ YAPMAK İSTEYENLERE ;

  TAYLAND DA 12 ODALI AYLIK KİRASI 2.300 USDLR. 3 AYLIK KİRA PEŞİN ,6 YIL KONTRATLI ALTINDA KÜÇÜK BİR AÇIK BARI ŞEHRİN MERKEZİ YERİNDE OLAN OTELİ KİRALAMAK İSTİYORUM. BENİM 15.000 USDLRIM. VAR , BANA 15.000 USDLR EKLEYEREK ORTAK OLABİLECEK VARMI ? KESİNLİKLE TÜRKİYE DEN GELECEK TALEPLERİ SADECE DEĞERLENDİRECEĞİM. !!!
  CİDDİ OLANLAR İLE E-MAİLLESEREK DETAY VEREBİLİRİM.
  ŞİRKET KURUMUNA BAŞLADIM 4.000.000 BAHT LIK. ORTAK OLACAK KİŞİYE TAYLAND DA GELMEDEN ÖNCE ”NOUN VİZE ” ALMASI İÇİN YAZI GÖNDERECEĞİM. İŞLEMLER BİTMEDEN , OTELİ GÖRMEDEN,
  ORTAKLIK BEDELİ TALEBİM YOKTUR.
  atakankeskintayland@yahoo.com
  ATAKAN

 180. Merhaba arkadaşlar. Kamboçya hakkında detaylı bilgiye sahip olan varmı aranızda (iş ve yatırım şartları konusunda)

 181. merhaba ben mustafa yurt dışında çalışmak istiyorum mobilya imalat ustasıyım dekorasyon otel hertürlü tecrübem var ihtiyaç olduğu takdirde lütfen bana ulaşın 05342691163

 182. Merhaba arkadaşlar ben Antalya da turizm işiyle uğraşıyorum. 23 Yaşındayım 2007 yılından bu yana turizmde çalışıyorum. Lise ve üniversiteyi turizm üzerine okudum. İyi derecede ingilizcem var. Tayland da çalışmak istiyorum. Bana uygun bir iş olursa seve seve çalışmaya gitmeye hazırım. eğer bana göre bir olursa +90 537 727 85 91 no lu telefondan ulaşırsanız sevinirim.

  Teşekkürler.

  • Sevgili S.T.D üyeleri, degerli arkadaşlarım

   Bu konuyu bu sayfada hem giriş yazımda hemde ara yazımda daha evvel belirtmiştim.

   Bu sayfa sadece Tayland’da iş arayan arkadaşlarımızın kendilerini tanıtmaları yada iş yapmak isteyen yatırımcı müteşebbüs arkadaşlarımızın kendilerine ortak bir partner bulabilmeleri için hazırlanmış bir sayfadır.

   Bu sayfa aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin kendilerine gerekli çalışmak isteyen yetenekli arkadaşlarımızı bulabilmeleri için hazırlanmış bir sayfadır.

   Karşılıklı yorum ve yazışmalarınızı Tayland yorumları 9 sayfamızda yazmanız hem sitemiz hemde sitemizi takip edenler tarafından daha olumlu olacagı kanısındayım.

   Bu nedendirki verilen ilanlar haricindeki yazılarınızı silmek zorunda kaldıgımı üzülerek bldirir beni anlayışla karşılayacağınızı umarım saygılarımla Taner METE

   • Sayın Taner bey,
    Bu sayfa içeriği hakkında söylediklerinizi
    burada pek uygulamadığınızı görmekteyim.!
    Akın yapının yorumu, yada eşi interpol tarafından aranan Ümit kartal ‘ın ( 17.7 13 tarihli yazısı )
    yeni yorumu Tayland 9 da olması gerekir.!
    İnanın bu ve benzeri yorumları okuyunca Tayland ı tanıyamaz hale geldim ne kadar kötü ve iş yapılamaz bir ülke imajı çiziliyor . Aslında nedeni belli başarısız ve hiçbir işde dikiş tutturamamış
    kişilerin ve firmaların bu ülkede parasız iş yapmak istemelerinden kaynaklanıyor butun bunlar.
    Tayland da iyi avukatlar ve muhasebeciler çok fazla bunlarla çalışan hiçbir yatırımcının sorunu olacağı görüşünde değilim. Kişisel yapılan hatalar bir ülkeye ‘yi kötü yapmaz.
    Ortak arama çünkü dolandırıcı !! şirket kurma çünkü hileli kurumlar var !! söyleniyor ,ama ne iş olursa yaparım lütfen bana iş verirmisiniz diyenler acaba kimlerden iş talep ediyorlar hiç düşündülermi ?
    Taner bey bu sayfanın özünün kaybolmaması adına size, belki gözünüzden kaçmıştır diye hatırlatma yaptım.
    Saygılarımla,

 183. Merhabalar, İyi derecede ingilizce biliyorum, İstanbulda önemli bir üniversitede mühendislik öğrencisiyim ve okulumu bir süreliğine dondurdum. 2 yıllık barmenlik, 1 yıl kasiyerlik, 2 yıllık da marketing tecrübem var. Şu an pattaya bölgesindeyim. İş arıyorum. Saygılar.

 184. THAILAND,DA RESTOURANT ACACAK ARKADASLARIN DIKKATINE…
  Turk ve Uluslararasi Mutfak menunuz ,itina ile,Turkce ve Ingilizce olarak hazirlanir.Arzuya gore kisa egitim verilir.
  1.OSMANLI MUTFAGI
  2.YENI TURK MUTFAGI.
  3.TURK VE ULUSLARARASI ALA,CARTE MUTFAK.
  4.DENIZ URUNLERI.
  5.KEBAP MENULERI.
  6.PIZZA VE PIDELER.
  7.DONER KONSEPTI.
  Ben Dogan Usta,8 yil Almanya,12 yil Italya,4 yil Fransa,10 yil ABD.
  Ve,son 10 yil,da Turkiyede,Mutfak Sefi olarak gorev yaptim.Son isyerim
  Sultanahmet MOZAIK RESTOURANT.
  Yine ayni bolgede SALTANAT Restourantinda eski isletmecisiydim.
  Su an emekliyim ve Thailand,da yasiyorum.Bilgi ve tecrubelerimle sizlere faydali olmak,beni mutlu eder.

 185. TEKRAR HERKEZE MERHABA,

  14.7.2013 de verdiğim ilan sayesinde bir ortak dost buldum şu anda
  iki kişiyiz ve toplam sermayemiz 50.000 usdlr oldu. bize bir 25.000
  usdlr’ sermaye koyabilecek son ortak gerekli düşünürseniz ararmısınız rica etsem.? yatırımımız otel ve restaurant dır.
  Saygılar
  EMRE emaydinli2000@gmail.com

 186. Selam iyi derecede İngilizce biliyorum gönüllü Yada öğretmenlik yapabileceğim bir iş arıyorum bu konuda bilgisi olan Yada bana yardımcı olacak bir arkadaş varmı ?

 187. Merhaba adim Serkan BILIR.
  Birkackez mail attim fakat ilgilenen olmadi ya da mailim gorulmedi.
  Ben 2 defa taylanta geldim ve 7 ay kadar kiz arkadasimla yaadik vizem ve param bittigi icin geri dondum suan turkiye deyim ama taylanta donmek ve calismak istiyorum ben profosyonel tasarimciyim plastik ve metal uzerine bilgim var CNC CAD CAM bilyorum 3 boyutlu resim konusunda 15 yil tecrubem var. Benim yaptigim meslek zor ve eleman bulmak zor eger ilgilenen varsa ya da taylantta bu isi yapmak isteyen yada yapan yardimci olursaniz sevinirim. Taylantta sanayi Ayuttaya ve Samut Prakan bilinen yerler. Sadece burada yasamak ve calismak istiyorum. Simdiden tesekkurler.

 188. Herkese selam pattaya Soi Bua Khao caddesinde dükkan kiraları ne kadar bilgisi olan varmı ? Ve ortak iş yapmak isteyen varmı ? Pattaya da küçük sermayeli işler olabilir , çok iyi caddelerde uygun fiyatlı dükkanlar olduğunu öğrenmiştim , daha önceleri , bu konuda bilgisi olan ve küçük ölçekli işyeri açma gibi düşüncesi olan dürüst işini Sadık bir yol arkadaşı ve iş arkadaşı arıyorum , ciddi arkadaşlar varsa benim aklımda ki tutar 10 000 dolar dükkan ( kira + deposit + 6 aylık peşin ve dükkan içine alınacak eşyalar dahil ) açılış yapıp işimize başlayabiliriz tabi yol ve diğer masraflar extra Haydemkalaye@hotmail.com

  • XMENX ve XSAX isimli arkadaşların yazılarını
   okuduğum zaman aklıma gelen ilk soru ,neden isimleri böyle oldu !!! saklanacak yada saklanması gereken bir durum varmı bu formda, Neden çekiniliyor bunu çok samimiyetle soruyorum ? Belki benim bilmediğim
   bir nedenden dolayıdır öğrenmiş oluruz !!
   biri hem ortak arıyorum diyecek hemde diğeri aman dikkat et diyecek !!!! peki kimsiniz siz sizin sözünüze nasıl güveneceğiz. söylermisiniz ?

   Lütfen bu formun formatını güvenilirliğini vede
   samimiyetini bozmayın arkadaşlar burada ümitleri
   gelecek hayalleri olan arkadaşlar var onun için
   açık olunmasını herkesden rica ediyorum.

   Teşekkürler,
   EMRE,

   • BEYLER
    BENDE AZBIRAZ ARASTIRMA YAPTIM
    TAYLANDTAKİ ŞIRKETINIZ HABERINIZ OLMADAN BASKA YERE TASINIYORR VE HISSE DEVRI YAPILIYOR . YANI ORTAK OLDUGUNUZ SIRKET SIZDEN HABERSIZ BASKA YERE TASINABILIRDE VEYA ORTAGINIZ AVUKATIYLN ANLASIP SENI EKARTE EDEBILIR. TAYLANDTAKI TURKLERIN YARISINDAN FAZLASI KACAK ARANAN VE YAKALAMASI OLANLARDIR SABIKALIDIR COGU. ADAM MİSAL 3 YADA 5 SENE ORDA YASIYOR MEMLEKETE HIC DONMEMİS YALAN SOYLUYOR OYSA DONSE YAKALANACAK LUTFEN DIKKATLI OLUN .TAYLANDTA CALISIP KACAK CALISAN YANİ WORKPERMITI OLMAYAN ADAMA HIC YAKLASMAYIN BIDE FACEBOK SIRKETI OLANLAR GORDUM YANI FACEBOKTA SIRKET KURMUS RESİMLER O BICIM GERCEGINDE HEPSI YALAN ASLINDA RESMI BOYLE BIR SIRKET YOK O YUZDEN DIKKATLI OLMAKTA YARAR VAR COK PARA BATIRAN VE TOKATLANAN VAR .TANER BEY HAYIRLI BAYRAMLAR

   • Sn Erdal bey

    Yazınızı Tayland Yorumları 9 sayfamıza aldım ve orada yayınladım sorunuzun cevabını Tayland Yorumları 9 sayfamızdan takip edebilirsiniz bu sayfada iş harici yazılara izin verilmemektedir beni anlayışla karşılayacagınızı umarım saygı ve sevgilerimle Taner METE

   • Sevgili S.T.D takipçileri

    Bu sayfamız daha evvelde belirttiğimiz gibi sadece iş arayan arkadaşlarımızın kendilerini ve mesleklerini tanıtmaları , iş ortağı arayan arkadaşlarımıznda kendileri ve kuracagı iş hakkında malumat vermeleri için hazırlanmıştır.

    Yayınlanan yazılara, yapılan yorumlara yada kendi kuracagı iş hakkında malumat isteyenlerin yazılarına, veya Tayland hakkında sorulan sorulara sadece TAYLAND YORUMLARI 9 sayfasında izin verilecektir bu nedenle yorum ve yazılarınızı yorum sayfalarında yazmanızı rica ederiz.

    Tüm arkadaşlarımızın bizleri anlayışla karşılayacagını umarız S.T.D

   • Taylandda çalışmak isteyen arkadaşlar sadece geciminiz kadar para arzu edenler fazlasını istemeyen ve kendi şartları ile gelebilecek askerliğini yapmış arkadaşlar email adresime telefon bırakmak şartı ile aranacak iletişim kurulacaktır.adalim06@hotmail.com

 189. İş arıyorum ne iş olsa yaparım para önemli değil , thai li eşim var çalışıyor bende burada zaman geçirebileceğim çalışabileceğim bir iş arıyorum ,

 190. ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK İŞYERİNE ORTAK OLABİLİRSİNİZ !!

  Merhaba arkadaşlar,

  Phuket in patog sahilinde kiralık bir otelin sahibi ile hemen hemen anlaşmak üzereyim. butik otel,restaurant ve seyahat acentasına uygun merkezde bir yer kirası toplam aylık 5.000 usdlr (150.000 baht) üç aylık kira peşin isteniyor (450.000 baht = 15.000 usdlr.) hava parası 3 taksitte verilecek 60.000 usdlr.(1. cisi hemen + 3 ay sonra 2.cisi + 3 ay sonra 3.cüsü) otel ve seyahat acentası hemen, restaurantı 1 ay sonra açılabilir halde. yuksek sezon gelmeden burayı kiralamak düşüncesindeyim. yeni bina 5 katlı. 9 yıllık kontrat 9 yıl kira artışı yok. Bu işe en fazla 60.000 ile 80.000 usdlr arası bir rakamla girilebilir vaziyette. !!
  sadece restaurant için masraf var. otelden kazanılan vede bizim bir miktar ekleyeceğimiz para ile de restaurantı yapabiliriz.ayrıca otelin önunde motor kiralama yapabiliriz. mal sahibi oteli bitirip rezervasyon sistemine girmiş bile ancak tam olarak henüz işletmiyorlar yandaki buyuk otel buraya gelen rezervasyonlara bakıyor ve temizliğini yapıyor.geçici olarak. Görmek isterseniz AGODA yazın phuket patong 2 yıldızlı butik oteller arasında
  var inceleyebilirsiniz.ismi ” Paksaa Boutique Hotel ” aynı ismi kullanarak
  devam etmekte yarar görüyorum. !
  Bu konuda benimle beraber olabilecek ortak dostlar arıyorum. sermayeniz kadar katılın gelin birlik olalım.Muhasebeci ve avukatım var. işlemlere hemen başlayabiliriz. (şirket ve vize için ) hertürlü sorunuza cevap verebilirim.
  Teşekkürler DENİZ denizalptepe@gmail.com.

   • Merhaba Tayfun bey

    Yaklaşık 1,5 ay bu ilanın sonucu ile ilgili olarak gelen teklifleri değerlendirmeye çalıştım ama çoğu gerçek çıkmayınca biraz hayal kırıklığına uğradım ve ağustosun ortalarında Tayland dan vaz geçerek Malezya ya geçtim – ki doğru karar vermişim – burada bir malezyalı ile birlikte çok güzel yatırımlara imza attık.
    size özel e-mailinizden yazmak isterdim ama bana ulaşan e-mailleride dikkate alarak buradan cevaplamayı uygun gördüm.
    Şunu belirtmek istiyorum ki, burada ortak arayan dostlara tavsiyem ; gelen e-maillere dikkat etsinler çoğu farklı isimlerde aynı kişiler sadece bilgi almak belki birseyler çıkartırım diyerek size yazanlar.
    size boşuna vakit kaybettiriyorlar !!!!!

    Tayfun bey size Tayland da yapmak istediğiniz yatırımınızda başarılar dilerim umarım başarılı olursunuz. iyi günler dilerim.

  • 3 aylık alabılırsın kardes ben kendım aldım bılıyorum aynı gun ıcınde vıze cıkar sorun deil

 191. Selam pattaya da veya çevresinde bir restaurant açmak istiyorum , ben şirket işleri ile uğraşmak istemiyorum direkt olarak ortak arayan varmı şirketine ? Şirketi üzerinden restorant açma hakkına sahip olmalı şirket sahibi veya şirket devretmek isteyen varmı ?

 192. Merhabalar İsmim Ümit Kartal 27 yaşındayım.Eşim Taylandlı 2,5-3 yıldır evliyim.Bir yıldan fazladır ayrı yaşıyoruz..Kendisi kayıp interpol polisi tarafından sarı bültenle aranıyor..Kendim Türkiyede Koç Bilgi Grubu Callus Çağrı merkezinde Vadofone’da İngilizce Müşteri Temsilciyim.Yapıkredi Bankasında çalışmak için işten çıktım..Samsunda Yapıkredi bankası çağrı merkezinde yeterli kriterde eleman bulunmadığı için eğitim için istanbula gidemedik beklemektedeyim…İşsizim eşimden dolayı çok bunalımdayım.Daha önceleri Tayland Bangkok Samutprakanda yaşadım eşimin ailesiyle..Ailesiyle maddi sorunlar yüzünden benimle beraber yaşayamadı türkiye döndük.. kendisi türkiye adaptosyon sorunu yaşadı benden habersiz evi terkederek bangkoka geri döndü.Kendisi Thy hostes ve kabin memuru işe kabul edildi fakat sonra pişman olup dönmek istedi bu seferde ben istemedim daha sonraları izini kaybettim hayatta olduğundan bile şüphem var…Şuan yeniden passport çıkartım Eşimi bulup yeniden bir hayatta başlamak istiyorum..Daha önceleri turizm,gayrimenkul sektöründe çalıştım..Ne iş olursa çalşırım ayırt etmeden..İngiltere Londra’da öğrenciyken türk resturantlarında komilik bile yaptım..Tayland istanbul Konsolosu bana 1 yıl oturum vizesi verecek..Eşimle bulup barışmadan dönmek istemiyorum..Başımıza ne geldiyse sevmekten geldi. ..Eğer elemana ihtiyaç olursanız her işte çalşırım…Yakında Taylanda gelicem ..İş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim Saygılarımla … mail:kartalonline@hotmail.com Cep:00905078377848

 193. Selam herkese , bir mekan açmak için önce şirket kurmamız gerekiyor bunu öğrendim ama tam olarak şunu öğrenemedim nereye giderek yetkili mevkilerden izin almam gerekiyor bir şirket kurmam için öncelikli olarak hangi devlet kuruluşuna gitmem ve bu işlemleri sırasıyla yapmam gerekiyor . Şirket kurmuş bir dost yardımı istiyorum sırasıyla bana nasıl ve nerelere gitmemi anlatacak birisi ve detayları ile anlatacak gerçekten bu işi bilen çünkü bir çok kişiye sordum ve sormaya devam ediyorum bazı arkadaşlar 25000 baht derken bazısı 75000 baht gibi rakamlar söylüyor bu konuda gerçekten bana yardımcı olacak dürüst bir arkadaş mail yoluyla detayları bildirir ve yol gösterirse minnettar olurum , herkese iyi şanşlar Bermenantalya@hotmail.com

  • Merhaba ;

   Sizin burda bu isleri kendiniz yapmaniz hicte kolay degil. Ingilizce ile derdinizi anlatamazsiniz. Size onerim Thailand hukumetinin onayladigi SIAM LEGAL firmasi ile gorusun tum islerinizi halleder. 90.000 baht civarinda sanirim. calisma izni ve vizenizide yapiyorlar. Ayrica sahte belgelerle hayali sirket kurup paranizi alan firmalarda yok degil. O yuzden siam legal i tavsiye ederim saygilar

  • Arkadaşlar tam olarak derdimi anlatamıyorum sanırım yardımlarınız için çok teşekkür ederim fakat ben bir aracı Yada bir avukat Yada bu işleri yapan bir firma istemiyorum ve aramıyorum ben kendim yapmak istiyorum Türkiye de olduğu gibi çünkü bir şirket kurmak istiyorum ve bunun için gerekli yasal yollar ne ise yapabileceğimi inanıyorum sadece yasal prosedür leri bilen orada şirket kurmuş bizim millet ten bir arkadaş bana nereye öncelikli olarak gitmemi başvuru yapmamı anlatacak ve sırasıyla hangi devlet dairesi ve evrak isimleri ve gerekli olan evrakları söyleyecek ve yönlendirecek bu konularda yardımcı olunursa detaylı bir şekilde işimi yapabilirim sanırım ,, teşekkür ederim ,,,

   • Peki siz tayca biliyormusunuz ? Sirket kurma isi uzmanlik gerektirir. Ben kendi sirketini kendisi kuran muhasebec ve i musavirler disinda hickimseyi ne gordum ne duydum.. Tayca bilmeden okadar formu belgeyi nasil doldurmayi dusunuyorsunuz ? yetkili merciye gittiginizde nasil konusacaksiniz ? bunlari goz onunde bulundurup birdaha dusunurseniz iyi olur..Sayet burda kendi sirketini kuran bir turk bulamazsiniz// Saygilar

 194. sadece kalacak yer ve yemek karsılığı çalışabilirim. normal derecede ingililzce bilgisine sahibim, grafik ve web tasarım yapmaktayım. Yapacağım işi türü cok önemli değil makul olan her iste çalışabilirim. gundemulas@hotmail.com

 195. selam taylant dostları.ben pattayada bulunan alaturca restorantın eski işletme md.rüyüm 3 sene önce thaili eşimle beraber tr.ye dönüş yaptık. gereken şartlar olursa taylantta geri dönmeyi düşünüyoruz eşimle beraber iş bakıyoruz ilgilenenler olursa detaylı konusabiliriz herşey gönlünüzce olsun.(herhangi bir işletme açma yada ortaklık gibi bir düşüncemiz yoktur)

 196. MERHEBALAR HERKESE ;

  BURAYA GELEN YORUMLARI OKUDUM HERKES KENDİ ÇAPINDA BİRSEYLER YAPMAK İSTİYOR TAYLAND’DA !! BU ÇOK GÜZEL.!
  ANCAK SANIYORUM KİMSE BİRLEŞEREK BİRSEY YAPMIYOR YADA YAPAMIYOR.SANIYORUM BUNUN ALTINDA GÜVENSİZLİK YATIYOR.

  BENDE BURAYA GELDİM BİRSEYLER YAPABİLİRMİYİM DİYE ,ANCAK GÖRDÜĞÜM KADARI İLE BELLİ SERMAYENİZ OLMAZ İSE ZOR.!!!
  KİMSEDE SİZİ YABANCI OLARAK ÜCRETSEL PAHALI BULDUĞU İÇİN (TAYLAND A GÖRE ) ÇALIŞTIRMIYOR. YADA ÇALIŞTIRMAK İSTEMİYOR.

  BEN BİR SÜRE DAHA BURALARDA CABALAYACAĞIM.SERMAYELERİ BİRLEŞTİREREK BİRŞEYLER YAPMAK İSTEYEN OLURSA , GEREK TURKİYE’DEN GEREKSE BURADAN ,BANA ULAŞABİLİRMİ ACABA ???
  SAYGILAR emaydinli2000@gmail.com EMRE

  • Emre bey ne tur islerle ilgilendiniz, baslangicta daha az sermaye yatirip, daha az kar amaclamak dogru secim degil mi? ne kadar sermaye gerekir orta olcekli bir is icin? bu arada bana yazarsaniz: anar-aydinli@mail.ru saygilar

   • Anar bey ,
    Ben genellikle turizm sektöründenim.elimde yaklaşık 30.000 usdlr sermaye var bununla şirket kurmak çalışma vizesi almak ve döner büfesi açmak belki biraz zorlanırsa mümkün ancak ben burada dönerden para kazananı görmedim hepsi iyiyiz diyor ama en fazla dayananı bir yıl. Ben zaten dönerde yapamam.Bilmiyorum.!!!
    Gördüğüm kadarı ile orta ölçekli bir sermaye 60 bin ve üstü yani 2.000.000 bahttınız olacak ki minimum burada kalıp çalışmanıza değsin.
    Azmimi kaybetmedim.
    Saygılar, EMRE

  • emre bey iyi günler ben tayland a gelmeyi düşünüyorum fakat orada sigortamı devam ettirebileceğim anlaşmalı türk şirketleri arıyorum sigortamı ben ödeyecem fadece beni sigortalı gösterebilecek şirket bulabilirmiyim bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. more_shark@hotmail.com benim mail adresim

 197. Turizm meslek lisesi 2004 mezunuyum alacart ascisiyim sicak we soguk ustasiyim tayland da is ariyorum

 198. arkadaşlar ben almanyada ekonomi ve amerikada genel işletme okudum .. anadili seviyesinde ingilizce,almanca konuşuyorum. Alman pasaportuna sahibim, uzun yıllar türkiyede dış ticaret alanındaki firmalarda yöneticilik yaptım. Asyada sıkça bulundum.Taylanda gittim daha önce çok sevdim, orada çalışıp yaşamayı isterim, bana göre bir iş teklifi olan arkadaşlara sesleniyorum saygılar ..

  • Merhabalar, Eylül Sonu Gibi Phukete Tatil için gelecegim ve ortlama 30.000$ sermayem var benim gibi bir iş kurmak isteyen ve sermayesi en az benim kadar olan arkadaşlarla tanışmak isterim e mail adresim tutlusun@mail.ru

 199. deniz bey merhaba ben 25 yıllık ascıyım kebap döner meze tencere yemekleri vs ustasıyım Tayland’da iş yeri açmak için gerekli küçük sermayeden kastınız ne kadardır ? ortaklı bir işletmeyi açmak için kaç $ gerekir verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.selamlar kıvanç güler

  • merhaba kıvanç bey

   100.000 usdlr civarında bir sermaye ile restaurant , otel ve seyahat acenta üçlüsünü yapabilecek bir yer buldum
   elimdeki sermaye esasında yetiyor ancak bir miktar elimde kalsın ve oluşabilecek riskler paylaşılsın diye hepsini yatırmak istemiyorum.Bu yüzden ortak yada ortaklarla el ele verelim düşüncesindeyim. sizin gibi Singapur da çalışmış tecrübeli kişiler elbette bu ortaklıkta çok önemli bu bakımdan koyabileceğiniz rakam neyse onu koyun belli bir şartım yok. Güçbirliği yapalım dediğim buydu.zaten siz 1 koyarsınız ben 6 koyarım başkası 3 koyar işi yaparız anlamında düşünüyorum.! Esit sermaye yapısının oluşması sart değil Bu üç farklı iş yerini ayrı ayrı şirketler yada tek bir şirket çatısı altında da yapabiliriz. Gelecek ve bize katılacak ortak sayısı ve sermaye miktarına bağlı elbette.Detaylar için e-mail adresim ; denizalptepe@gmail.com
   Teşekkürler,

 200. sayın arkadaşlar,
  Ortaklık yaparak fast foot, otel yatırımı ve seyahat acentası açma
  projemde bazı arkadaşların bu üçkağıt bir işmi diye yaklaştığını gördüm.
  haklı olarak, elbette dikkatli olmak lazım.!! Benim önerim, Turist olarak buraya gelin size yapılacak işleri göstereyim. sorun araştırın sonra
  geri dönüp düşünün öyle karar verin.! Bence en iyi ve güvenilir yol bu !
  gelmeden önce benden burası hakkında, vizeler hakkında ve çalışma
  şartları hakkınde hertürlü bilgiyi alabilirsiniz.
  Az sermayeli arkadaşlara yeniden cağrı yapıyorum gelin birleşelim
  iş kuralım çalışalım. Teşekkürler
  denizalptepe@gmail.com

  • Teklifine olumlu bakıyorum. Sana mail attım. Okuyup cevap dönüşü yaparsan sevinirim.

 201. Merhaba, “Microsoft Certified Trainer” ünvanına sahibim, Uluslararası platformda bilişim sektöründe kabul gören bir çok sertifikasyonum var, Antalya’da daha önce Acenta,Havayolu,Belediye ve Eğitim sektörlerinde IT Uzmanı ve Eğitmen olarak çalıştım en az 10 yıl tecrübem var, İyi bir Bilgisayar Uzmanı olduğumu düşünüyorum, İngilizcem Perfect olmasada iyi denilebilir, Antalya’da çalıştığım acenta IFLAS etti, sezonun ortasında iş bulmakta sıkıntı çekiyorum, Thailand ve Bakü aklımda ki ülkeler, fakat çok araştırma şansım olmadı o yüzden kıyaslayamıyorum, tavsiye ve önerilerinize açığım, Thailand’ta Bilişim Sektöründe yetişmiş kalifiye personel ihtiyacı var mıdır? Var ise irtibata geçerseniz memnuniyet duyarım. Saygılarımla…

 202. iyi günler arkadaşlar ben tayland da çalışmak istiyorum ingilizce var şoförlüğüm var her türlü aracı kullanabilirim ve gemici yeterliliğim var.oradaki deniz araçlarında çalışabilirim.yardımcı olursanız sevinirim.

 203. TAYLANDA ÇALIŞABİLMEK İÇİN …… !!!!!

  Arkadaşlar benim fikrim , madem buyuk sermayemiz yok ve Tayland da çalışmak istiyoruz. (Ben dahil) 2 yada 3 kişi küçük sermayelerimizi
  birleştirelim. ilk başlangıç olarak ufak veya orta boy bir işe girelim vizelerimizi alalım buraya alışalım sonra buyuk düşünürüz.
  Ben şu anda Tayland dayım. olabilecek işleri maliyet olarak inceledim ve listeledim. iyi niyetli ve zoru başarmak isteyenlerle ben varım. ya siz………. !!!!!!! Teşekkürler

  DENİZ

  • 0871103095….Koh Chang adasinda uygun ve hesapli isletme ler var,arayin goruselim…

   • Sayın hüseyin bey,

    Biz küçük sermayeli ortaklar olarak bir araya gelip hemen (Temmuz ayı içinde ) faaliyete geçecek bir işletme ve riski az olmak kaydı ile düşünmek zorundayız.
    Tayland dan teklif yaptığınıza göre burayı bilen birisiniz
    adalar haklısınız çok güzel ancak bızım projemize şimdilik 2 sekilde uymaz ;
    1) Bu adalara acentalar çalışıyor ve bunlarla çalışabilmek için belli buyuklukte olmak lazım !!
    2) bu adalar düşük sezonda pek iş yapmıyor biliyorsunuz.!!
    işte bu iki neden için ada yatırımı zor (ilk etap için ) Pataya, Phuket, Bangkok ilk etapda düşünülmesi gereken yerler buralar düşük sezonda dahi tur harici insanlar gelmekte. Teşekkürler,
    DENİZ

   • Koh Chang adasi,Phuket,den sonra Thailand,in 2,inci en buyuk adasidir.Ada,tamamen,yagmur ormanlari ile kaplidir.Milli park olarak,korumaya alindigi icin,Diger adalar gibi,her tarafi,isgal edilip,turism,in rantal kavgasina
    musade edilmiyecektir…
    Bu bakimdan ,onumuzdeki yillardada tesis ve isletme sayisi belli sinirda kalacaktir….Soylemek istedigim su ki;
    Burada simdi yatirim yapacak olanlar,5-10 yil sonra ,bunun karsiligini kat ve kat fazlasi ile alacaktir..
    Cunku isletme acacak yer bulamiyacaklar burada….
    Burada ,sadece sahil kesimine tesis acabilissiniz….
    ve ,sadece bir koye,de ev veya villa yapabilirsiniz,ki su an bizim oturdugumuz bolge…
    Burasi,ufak sermayesi olan,zarar ettirmiyecek,ama gecinderecek,eger basarili olunursa iyi kazanc getirecek
    bir yer,arkadaslar…
    Ve,cidden sizlere onerim,bir yerde ticareti bir kenara koyalim,…..Cennete gitmek icin olmeyi beklemeyin…..
    Koh Chang aradiginiz CENNET…inanin ,dogayi seviyorsaniz,buradan ayrilirken,buruk ayrilirsiniz…
    Saglicakla kaliniz.
    Huseyin Dogan.
    Bana ulasmak istiyen arkadaslar,0871103095,telefonum.

 204. Arkadaşlar selam tayland ta ortak fastfood açmak istiyorum dükkan kirası iş yapacak yer ve turist bölgesi olması şart araştırma yapan varmı thai de ? Kira ve dükkan açma masrafı söylediğim yerde ne kadar a mal olur ?

  • Merhaba nasılsınız? Uzun zamandır Thailand da çalışmayı düşünüyordum fakat kiminle nasıl kontak kuracağımı bilemedim. Türkiye’de ve yurt dışında Prof. Fitness hocasıyım. Aynı zamanda bugüne kadar takımlarlada çalışıp onların kondisyonerliğini yaptım. Avustralya’da GYM lerde personal trainer lil yapıyorum. İngilizcemi kullanarak Thailand da turistlerin yoğunlukta olduğu yerlerde onların antrenmanlarını yaptıracak antrenörler gerekebilir diye düşündüm. Birde artık şuna inanıyorum, yurt dışında Türk dendiği zaman akla artık kebapçı lokantacı şef gelmemeli biz dünyada her alanda söz sahibi olabilen entellektüelitesi olan bir ülke vizyonu çizmeliyiz. Sizinle fikirlerimi paylaşmak sizi tanımak ve eğer olabilirse bir çalışma platformu içerisinde yeralmak istiyorum. CV mide sizinle paylaşmak istedim, lütfen inceleyin. Zamanınızı ayırıp yazımı okuduğunuz için teşekkür eder saygılarımı sunarım… SERDAR AYBEK

   RESUME

   SERDAR AYBEK Current Address: 14-1446, 2-36, Shinsakuragaoka, Hodogaya-ku, Yokohama, Kanagawa, JAPAN 240-0036 Current Phone: +81 45 352 3021(Japan)/ +81 80 3272 7621(Japan) +61 4 0612 0107(Australia) E-mail: saybek81@gmail.com Skype: serdar.aybek Country of origin: TURKEY, D.O.B: 04/05/1981 EDUCATION Oct 2012- May 2013 – The Australian Strength & Conditioning Association ( ASCA ) – Strength & Conditioning Coach Lisence 2010-2011 Australian Institute of Fitness – Certificate3&4 of International Personal Trainer, Master Trainer Certificate 2009- 2010 Sarina Russo Language School 2007-2008Master of Hacettepe University – Master of Training Science 1998-2002 Uludağ University, Faculty of Education – Bachelor of Arts in Physical Education and Sports Teaching WORK EXPERIENCE 2012-2013 Brisbane Lions Rugby Team – Strength Coach August 2011- May 2012 TBL2L Gaziantep BüyükşehirBelediyespor- Head Athletic Trainer (Contributed to the promotion to Division1 League) 2009-2010 Brisbane Rugby Team – Strength Coach February 2009 – August 2009 Turkish Young National Basketball Team – Head Athletic Trainer August 2008 – January 2009 Turkish Naval Forces – SEAL Commandos – I was assigned to make a training program for soldiers. May 2007- June 2008 TBL2L Bursa Basketball Sports Club – Head Athletic Trainer April 2003- Marc 2007 TBL2L Bursa Yesim Sports Club – Head Athletic Trainer + NUMEREOUS GYM CENTER PROFESSIONAL SKILLS  Organisational skills  Good communications skills  Values work ethics PERSONAL CHARACTERISTICS • Reliable and trustworthy • Open to challenges and opportunities; • Well organised and punctual; • Self-motivated and Well-presented LANGUAGES • English and Turkish REFERENCES Barbaros AKKAS National Teams Administrative Manager Turkish Basketball Federation Istanbul Phone: +90 212 414 77 07 E-mail: tbf@tbf.org.tr Dr.Okan Gultekin Turkey Uludag University Phisical Education and Sports Department GSM: +90 532 252 64 24 E-mail: otekin@uludag.edu.tr Bsaketball Coach; Ismail Beles GSM: 0537 492 13 42

   iPad’imden gönderildi

 205. Is basvurusu icin neler yapmaliyim yurtdisinda calismak istiyorum turk yemekleri ve doner ustasiyim

 206. selam taylant dostları.ben pattayada bulunan alaturca restorantın eski işletme md.rüyüm 3 sene önce thaili eşimle beraber tr.ye dönüş yaptık. gereken şartlar olursa taylantta geri dönmeyi düşünüyoruz eşimle beraber iş bakıyoruz ilgilenenler olursa detaylı konusabiliriz herşey gönlünüzce olsun.

 207. Sevgili S.T.D üyeleri
  Bu sayfa sadece Tayland’da çalışmak isteyenlerin kendilerini hem iş olarak hemde şahsen tanıtmaları için açılmıştır,

  Çalışmak isteyen ve kendisini tanıtan arkadaşların yazılarına yorum yapmak kesinlikle yasaktır , yazılan yorumların sadece yorum sayfalarında yazılmalarına izin verilecektir yazılan yorumlar ise yayınlanmayacaktır.

  Bizleri anlayışla karşılayacagınızı umar saygı ve segilerimi arz ederim Taner METE

  • Sizden çok özür diliyorum Taner bey,
   Haklısınız buraya yorum yazmamam gerekirdi.
   bir dahaki sefer dikkatli olurum.
   saygılar
   can yılmazer

 208. İŞ ORTAKLIĞI !!!
  Taylanda 20 gün oldu geleli. burada bir turizm yatırımı yapmak istiyorum (otel kiralamak,restaurant açmak yada seyahat acentası açmak olabilir)
  Çok buyuk paralara değil. benimle ortak olacak ve sermaye koyabilecek
  birini aramaktayım (aynı sermayeyide ben koyacağım.)
  Tayland Phukete iş kurarak yerleşmeyi ve çalışmayı düşünen !!
  Buradaki şartlar,şirket kurumu ,vizeler yada ona benzer bilgilere ihtiyacınız var ise cevaplayabilirim.
  Saygılar denizalptepe@gmail.com

 209. Great web site you’ve got here.. It’s hard to find quality writing like yours these days. I really appreciate people like you! Take care!!

 210. CAN YILMAZ SİZİ DESTEKLIYORUM ARKADASIM KURMUS OLDUGUNUZ IS YERINDE TURKLERE CALISMA FIRSATI VERIYORSUNUZ SİZ KIMSENIN LAFINA BAKMAYIN BENCE ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN YOLUNUZ NAKHON SAWAN DÜŞERSE BEKLERIM HER ZAMAN
  fahri_akyildizz@hotmail.com
  Ve S..T.D Çalışanları En başda olmak Üzere TANER METE beye bu siteyi açtığı için tşk ederim….

 211. slm arkadaşlar bende baddaya ya gitme istiyorum benim mesleğim otomoil yact gemi gibi çeşili araçların boya işleri yapıyorum işimde profosyonel olup çeşitli ülkelerde şansımı denemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 212. Selam adım yağmur Yaklaşık 10 yıldır barmen lik yapıyorum , club ve bar da garson yaparak başladım mesleğime tayland ta barmen Yada club garsonu arayan iyi bir Türk işletmesinde çalışmak istiyorum . Saygılar

  • Selam adım yağmur Yaklaşık 10 yıldır barmen lik yapıyorum , club ve bar da garson yaparak başladım mesleğime tayland ta barmen Yada club garsonu arayan iyi bir Türk işletmesinde çalışmak istiyorum . Saygılar .Barmenantalya@hotmail.com

 213. Öncelilikle herkese selam olsun , sayfayı okudum , Herkes yatırım işyeri işletmesi veya ortak arıyor , hiç eleman arayan yokmu ? bu işletmelerde bizim yurdumuzun insanları neden ekmek yemiyor , neden bizim insanlarımıza iş verilmiyor ? Ben 25 yıldır mutfak ta aşçılık yapıyorum , otelde bulaşık yıkamadan geldim bu zamana , benimde tayland ta bir otel Yada restaurantta çalışmak gibi bir isteğim var sertifika ve ustalık belgelerim var ayrıca 2 tane ödülüm var en iyi tatlı ve en iyi çorba , the best cook in the international dan verildi yarışmada bana bu ödüller , vegastrong@hotmail.com

 214. Taner bey merhaba ve tayland dostları herkese selam 50000 dolar nakit param var bu parayı bir iş yapmak için Tayland’da kullanmak istiyorum ortak olabilir veya tayland bilen biri yardımcı Olursa supervizor34@hotmail.com

  • Merhaba vehbi bey bende sizin gibi belli sermaye ile iş yapmak istiyorum. bu siteyede ilan bırakmış idim.
   çeşitli teklifler geldi ancak sizinkini de yeni gördüm
   isterseniz güç birliğine hazırım.Yatırımı Phukette
   yapacağım detay verebilirim.
   Saygılar ,Deniz. denizalptepe@gmail.com.

 215. Çok güzel bir site harikasın Taner usta herkesi kucaklamışsınız bu sitede bende amerika da yaşıyorum adım Fevzi eşim new Jersey den yaklaşık 15 yıldır burada yaşıyorum hiç çalışmadım burda eşimin ailesinin durumu çok iyi olduğu için çalışma gereği duymadım zevk için sevdiğimiz şehirlerde mekan yada ev satın alıyoruz thai ye geldik ve bi kaç şehir gezindik eşim aşık oldu thailanda amerika ya geri döndük aklımız thai de kaldı eşim bir ev almak istiyor birde zevk için bir işyeri işletebiliriz satın alma Yada 10 yıllık kiralama gibi vs tam karar veremedik burdan gelen mailleri değerlendireceğim belki bir gece club satınalabiliriz Yada bir yat Katamaran gibi turkey bodrum da satın almıştık net karar vermedik fevzi_kahraman@windowslive.com
  Telefonumu güven için yayınlamak isterdim düşündüm benim için güvenli olmaz .

  • Sn Fevzi bey
   S.T.D arasına hoş geldiniz. İnşallah aramızdan size yardımcı olabilecek bir kardeşimizle irtibata geçer ve hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.
   Ben bu yaz sonu Tayland’a geri dönüyorum tekrar Tayland’a geldiğinizde tanışmak ve görüşmek umuduyla aramıza hoş geldiniz tüm arkadaşlar ve S.T.D adına saygılarımla Taner METE

   • Taner bey siz neredesiniz ? Affedin ben anlayamadım sizi Tayland’da sanıyor idim ?

   • Sn Fevzi bey
    Ben Tayland’da yaşıyorum benim hem kendi evim orada hemde şirketim orada ama her sene yaz aylarını İstanbul’da evletlarımın yanında onlarla beraber hem özlem gidererek hemde İstanbulda yapmam gereken bazı işlerimi hallederek geçiriyorum .
    İnşallah görüşmek ve tanışmak umuduyla hoşça kalınız her zaman aramızada bizlerle birlikte olunuz Taner METE

   • Taner bey mail me telefon numaranızı bırakın lütfen bizde bodrum da eşimle beraber tatil yapıyoruz

 216. Merhaba, şu anda Antalya’da yaşıyorum, nişanlımla Tayland’a yerleşmek istiyoruz, kendisi dalış eğitmeni, İngilizce ve Almanca’sı şok iyi ve orada da bu işi yapabileceği bir fırsat bulacağını tahmin ediyoruz, bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü acaba? Aynı zamanda ben de tattoo ya da yiyecek içecek alanında kendime özgü çeşitlerin olacağı bir cafe-restaurant açmak ve işletmek istesem acaba bunun oluru nedir, olumlu olumsuz yanları, maliyet ve kazanım açısından nasıl olur merak ediyorum. Thailand’da yaşayan tanıdığım kimse yok, blogunuzu bulduğuma sevinmişken hemen bir de yaşanacak yer önerisi istesem olur:) eşimin dalış yaptırabileceği, gece hayatından uzak, sakin ve ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz bir yer önerisine ihtiyacımız var. İlk seçenek olarak Phuket’i görüyorduk fakat çok fazla bir bilgim yok, şimdiden çok teşekkürler !

  • Esinize gore en uygun yer Koh Chang adasi olabilir.
   Is yeri acmaniz dahil her konuda saglikli bilgiyi bizden,Koh Chang,la ilgili her detayida internetten sagliyabilirsiniz.Saygilar.
   Koh Chang,da ikamet ediyorum,bana e-mail,le veya telefonla ulasabilissiniz.
   0871103095……doganhseyin@yahoo.com

 217. merhaba adım doğukan ,7 yıldır garsonluk yapmaktayım , 2 yıl komilik , 3 yıl 4 yıldızlı otel de garsonluk ve 2 yılda Sultanahmet Restaurant’ta garsonluk yaptım , tayland da çalışmak istedim her zaman ve bu siteyi gördüm tesadüf , ciddi ve kaliteli bir müessede çalışmak istiyorum asilasil1982@hotmail.com

 218. Herkese selamlar Taner abi sitenizi yeni keşfettim çok güzel ve herkese yardımcı olabilecek bir site kurmuşsunuz tebrik ederim ve ayrıca teşekkür ederim bende kendimi tanıtmak ve iş imkanı bulunursa tayland ta çalışmak isterim kebap ve ızgara ustasıyım yıllardır bu işle uğraşıyorum ızgara kebap ve döner ustasıyım seyahat engelim yok

 219. merhabalar ,
  aralık ayında phukete yerleşmeyi planlıyorum ,eşim tayland vatandaşı ve 10 yıl üzeri Banka ve Benzeri Şirketlerin Bilgi Sistemleri ve ITdepartan uzmanlığı üzerine çalıştım ,Bu dalda phuket çevresinde iş aramaktayım,

  irtibat :salim_ks@hotmail.com

  Saygılar,

 220. İyi günler,
  Ben deniz, Phuketde yatırım yapan bir arkadaşımın sayesinde buraya geldim burayı çok sevdim. elimde bulunan sermayenin (120.000 usdlr )
  %30 u kadar bir sermaye koyabilecek yatırımcı ortak ile burada Turizm
  yatırımı yapmak istiyorum.. Arkadaşımın tavsiyesi ile bu siteye duyuru bırakıyorum. ilgilenen dostlar lütfen e-mail adresime yazabilirler.
  Teşekkürler
  Deniz.

 221. Herkese selam adım Erdal yaşım 31 doğma büyüme istanbulluyum istanbul da yaşıyorum aslen Antakya memleketim tayland ta çalışmak istiyorum ve para pul gözümde değil samimi dürüst insanlar ile çalışabileceğim işini severek yapan dürüst kendine özen gösteren bakımlı aktif biriyim samimi olarak tekrar belirtmek isterim para Yada maaş gibi bir talebim yok çalışmak istediğim yerin zaten kendi yerim gibi görüp özverili ve sevgi saygı içerisinde abi kardeş arkadaş kısaca bir aile gibi çalışabileceğim bir yer istiyorum , daha önce bodrum Antalya Kıbrıs ve yaşadığım şehir istanbul da garsonluk ve mutfak ile alakalı işlerde çalıştım işimde İngilizce ve Arapça dilini yeterli derece de kullanabilirim ayrıca bangkok pattaya phuket i gezdim daha önce thai de bulundum , her işi yaparım fakat kendi işimle alakalı olan işleri tercih ederim kaprisli bir insan değilim dir medeni anlayışla saygı ve sevgi önce gelir benim için bunun içinde samimi olarak buraya böyle bir yazı yazdım samimiyetime inanan benimle iletişime geçmek isteyen olursa mail ve telefon numaramı bırakacağım benimle konuştuktan ve beni tanıdıktan sonra inanıyorum samimiyetime ve dürüstlüğüme inanacaktır . Burada bu kadarla sınırlı yazacaklarım kendimle ve çalışma hayatım ve para gibi bir kağıt parçasınıda neden istemediğimi anlatırım beni kabul eden işaileme (Taner abi sana da selam ve saygılarımı yolluyorum ) lütfen telefon ve email me yayınla abi tşk ederim , skfenerbahcesk@hotmail.com 05075424048

  • Daha önce mesaj atmıştım bunları yazma gereği gördüm Yol masrafı Yada bana iş verecek olan işverenimden herhangi bir masraf Yada thai ye gelmem için bir ücret istemiyorum pasaport um ve vize gibi işlemleri halledebilirim ..

 222. THAILAND DA IS YAPMAK ISTEYENLERE ;

  999.000 BAHT SERMAYE ILE KENDI ISINIZI KURUN, HIC CALISMADAN PARA KAZANIN.

  EGLENCE SEKTORUNUN EN ZEVKLI EN HEYECAN VERICI TUM YAS GRUPLARNA HITAP EDEN , HERYERDE ILGI ODAGI OLAN, GOZDE EGLENCE MAKINASI 7D CINEMA SIMULASYON THEATER SATISLARIMIZ BASLAMISTIR.

  THAILAND DA BIR ILK OLAN 7D CINEMA YATIRIMCISINA COK KAZANDIRAN BIR IS KOLUDUR. DUSUK SERMAYE ILE CALISMADAN PARA KAZANDIRAN EN KOLAY VE EN KAZANCLI BIR ISTIR.

  BIZIM SUAN KENDIMIZIN THAILAND IN BUYUK ALISVERIS MERKEZLERINDEN OLAN ROBINSON SHOPPING MALL DE REFERANSIMIZ MEVCUTTUR. TURISTLIK BIR YER OLMAMASINA VE BILET FIYATIMIZIN DUSUK (79 BAHT) OLMASINA RAGMEN AYLIK ORTALAMA KAZANCI 100.000 BAHT CIVARINDADIR.
  GIDER OLARAK SADECE BIR KIRA VE 1 ELEMAN GIDERI VARDIR.

  TURISTLIK VEYA INSAN TRAFIGININ COK OLDUGU ISLEK BIR YERDE ACTIGINIZDA BU KAZANC EN AZ 3-4 KATINA CIKACAKTIR. 7D CINEMA THAILAND DA HICBIR YERDE YOKTUR. SADECE BIRKAC SEHIRDE 4 VE 5D VARDIR.

  16 – 20 m2 BIR ALAN, YUKSEKLIGIDE EN AZ 3 mt. OLAN HERYERE KURULUMU YAPILMAKTADIR.

  7D SISTEM HAKKINDA DAHA DETAYLI BILGI ICIN FACEBOOK SAYFAMIZI ZIYARET EDEBILIR VE ILETISIMDEN BIZE ULASABILIRSINIZ..

  ILETISIM : 087 918 6471 – AKIN

  FACEBOOK / 7D CINEMA NST

  E MAIL : seiko35@windowslive.com

 223. bende taylant da calısmak istiyorum kaynak alcıpan ıscısıyım efer yardımcı olursanız cok sevınırım

 224. Merhabalar ,

  Phuket de yapmakta olduğum iş ve sahsımla ile ilgili bir açıklama yapma
  zorunluluğunu hissederek burada yayınlamak istiyorum tabi Taner bey bunu onaylarsa ? çünkü tarafıma çok fazla e-mail yolu ile garip talepler
  gelmekte ve bunlara cevap vermekten yoruluyorum, vermesemde sıkıntı dolu e-mail alıyorum ;
  öncelkle ben uzun yıllar yurtdışında marka otellerin müdürlüğünü yapmış 51 yaşında 2 dil bilen bir turizm profesyoneliyim. 22 yıllık birikimimle burada 1.yatırımımı yapmaktayım Buradaki yatırım tutarım yaklaşık 300.000 usdlr civarında Burada 9 yıllığına bir butik otel kiraladım yeni bitmiş içini döşedim altına yeni bir restaurant açmaktayım diğer kösesinede seyahat acentası açıyorum (bunun için lisanlarla uğrasıyorum bitmek üzere ) Almanya danda büyük bir seyahat acentasının temsilciliğini almak üzereyim. kısaca durumum böyle 4 adet yabancı çalıştırma hakkı özellikle aldım çünkü ekim sonu itibariyle Malezya ve Endenozya ya da aynı tip yatırımlar yapacağımdan burayı emanet edeceğim kimseler olsun istedim. buna karar verirkende yurdum insanından olmasını tercih etmiştim doğrusu ancak gelen talep e-mailleri beni hayal kırıklığına uğrattı açıkcası.
  düzgün doğru kişiler yine düzgün doğru kişilerle çalışmak ister bunun
  için taleplerinizi yaparken rica ediyorum şartlarıma dikkat ediniz.!
  askerlik sorununuz olmamalı, 30 yaşından küçük olmamalı ,en az bir dili
  kendini kurtaracak kadar bilmeli (çünkü buradada ingilizce yi çok mükemmel konuşmuyorlar) burada asgari ücret yaklaşık 350 usdlr civarında sigorta yok sadece sağlık sigortası var. bunu göz önünde bulundurarak maaş rakamını belirleyin (elbette 500 usdlr da isteyin demiyorum ama örneğin bir kebap ustası benden 7.000 usdlr istedi
  acaba kendisi turkiyede alabiliyormu ? Sevgili arkadaşlar Tayland öyle
  düşündüğünüz gibi bir avrupa ülkesi degil ! (sosyal haklar açısından)
  buraya gelmek için biraz mütevazi olmanız gerekiyor.
  Ayrıca her arkadaşa teklifim hemen şu oluyor ; varsa ufakda olsa birikiminiz
  gelin sizi hem çalışan hem ortak yapayım burada hem ücret alın hemde 3 ayda bir hisseniz ölçüsünde kar payı vereyim böylece arkadaşların gelir beklentilerini yükseltmeye çalısıyorum. bilmiyorum iyi niyetimi anlatabildimmi !! gelin beraber büyüyelim imkanıda tanıyorum !

  ardağım iş konuları
  -Kebap ustası – seyahat acentası sorumlusu – otel yöneticisi –

  yeni e-mailim ; cancoltd16@gmail.com

  CAN YILMAZER

  • taner bey merhaba
   yolladığım yorumu onaylamazsanız sorun değil, sadece
   eleman bulmada biraz geciktim onun için tedirgin oldum
   onaylamaz iseniz bir başka kısa yorum yapmak istiyorumda arka arkaya olmasın istedim.onun için sonucu
   öğrenmek istemiş idim.
   teşekkürler

  • valla hi ben gelmeyi çok isterim..27 yaşındayım..kendimi kurtaracak kadar ingilizce biliyorum..truzimle sektöründe çalışıyorum..saygılar

  • sayin Can bey yazinizi okuduktan sonra anladimki bana gore bi is yok dedim ama yinede sansimi denemek icin size yazmaya kendimde cesareti buldum ben mukemmel derecede rusca bilmekteyim birazda ingilizcem var tabiki turizim otelcilik akademisi otel isletmeciligi ve yonetimi 3 sinifi terkim 4 yil senkronize ve yazili olarak rusca tercumanlik yaptim suanda 7 yildir gida sektorunde calismaktayim. isim iyi ama bu yaz tatilimi taylandda yapmaya karar verene kadar. bir ulke bu kadar beni etkileyecegini hic aklima getirmemistim. o yuzden is arama girisimlerinde bulundum. aslinda orada yapilacak o kadar is varki ama hersey sermayede bitiyor. bendede o yok tek bildigim sey turizm ve dil ve gida sektoru ayrica size uyarsa guzelde bi fikrim var.

   • Sayın Meda,
    Malesef biraz geç kaldınız ben tüm yatırımımı yaptım ve elemanları buldum benimle çalışıyorlar.
    kısaca verdiğim ilan malesef sürecini doldurdu.!!
    belki bu sayfadaki başka arkadaşlar sana yardımcı olabilirler. Başarılar

   • onemli degil ilginize tesekkurler size basarilar dilerim… belki seneyede pukhette tatile gelirim.

 225. iyi günler arkadaşlar ben deniz ve liman işletme mezunuyum… iyi seviyede ingilizce biliyorum ve 2yıldır antalyada büyük bir otelde cankurtaranlık yapıyorum.. Dilimi geliştirmek ve thailand kültürünü oğrenmek icin orada calışmak istiyorum..
  teşekkürler.. tel: 0536478 6469

 226. S.T.D Çalışanları Ve Sayın kullanıcılarına
  Taner METE Bey türkiye de iken thailand hakkında hiç bir bilgim yokdu burda nasıl yaşarım nasıl geçinirim ama Sitenizi gördükden sonra diğer kullanıcılar siz olun arkadaşlar yardımıyla çok bilgiye sahip oldum Ve şuanda Yaklaşık 4 ay olucak thailand Nakhon sawan Da yaşıyorum Ve Bir Bilgisayar satış Tenik servis Yeri Açtım S.T.D Çalışanları ve Size Çok Tşk ederim Eğer Nakhon sawan Yolunuz Düşer Se
  087826903
  Fahri_akyildiz@hotmail.com
  Thailand Gelmek İsteyen arkadaşlara Bu Site sayesinde sahip olduğum bilgiyi sizinlede paylaşabilirim…tşk TANER METE BEY…!

 227. Merhaba,
  Bu yaz Tayland Bangkok’ta açacağımız Türk Restoranı mızda özellikle döner kesmeyi bilen, deneyimli, kendine güvenen bir aşçı istihdam edeceğiz. İlgilenen arkadaşlar atatlisu@ku.edu.tr adresine özgeçmişlerini gönderebilirler. Teşekkürler…

 228. merhaba antalyadan hüseyin ünlü. show barmeniyim. 12 yaşımdan beri bu işi yapıyorum her türlü discolarda çalıştım ama en büyük hayalim ise tayland da çalışmak.iyi derecede almancam orta düzey ingilizcem ve birazda rusçam var. mümkünse phuket te barmen lazımsa ben hazırım. teşekkürler.. 0507-288-43-61

 229. Selamlarben 43 yaşında yim 17 yildir şoför luk yapıyorum ben thaiyland da çalışmak istiyorum butun belgelerim mevcut tur ve aynizamanda foklif operetöryum personel ihtiyaci olan firmalarda çalimak istiyorum işe ihtiyacim var şimdiden teşekur ederim telefon 05343336378 bana yetişebilir siniz saygilar omer ozaslan ismim

 230. Merhabalar ismim Barış 10 senedir Turk ve dunya mutfagı üzerine profesyonel aşçı olarak çalışmaktayım.Mezeler ,zeytinyaglılar ve donerde uzmanım.İyi derecede ingilizcem var,beş yıldızlı otel tecrubem ve sertifikam var.Orada çalışmak ve yaşamak için iş arıyorum.İlgilenen olursa bana bu numaradan ulaşabilirler teşekkür ederim.
  05350515473-mehmetbarisacar@gmail.com

 231. I was wondering if you ever thought of changing the structure of your site?
  Its very well written; I love what youve got to say.

  But maybe you could a little more in the way of content so people could
  connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1
  or 2 pictures. Maybe you could space it out better?

 232. Selamar …
  adım Şafak Kaya tayland samut prakan yasıyorum evım kendıme aıt lıse elektonık bolumu mezunuyum ayrıca alımınyum ve cam ısı cam gıydırme cephe uzerıne oldukca tecrubelıyım 15 yıl kadar tecuben var bu konuda ıs aramaktayım tel=0853925083

 233. Selamlar…
  Adım Ercan. Yaklaşık 1 senedir Tayland’ta ikamet etmekteyim. Bir türk acentesinde rehberlik yaptım. Orta seviyede İngilizcem var. Eşim thai vatandaşı olduğu için yine burada benzer bir iş bakmaktayım..

 234. merhaba sayın taner bey ve diyer arkadaşlar
  bende iş aramaktayım sevgili taylandada almanca ingilızce ve franzısca biliyorum turızımde deneyliyim yardımcı olan arkadaşlara şimden samimiyetimi sunarım

 235. slm ben volkan adanada yaşıyorum meslegım garsonluk hertürlü servisi biliyorum 17yıldır bu işi yapıyorum sizde uygun görürseniz oetelinizde çalişmak isterim

 236. Merhaba arkadaşlar ben 24 yaşındayım çocuklugumdan beri Taylandı sevip araştırdım hep Elektrik Elektronik mühendisiyim Tayland yerleşmek orda yaşamak istiyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.

 237. sayın taner bey,
  ben yaklaşık bir ay önce geldim Tayland Phuket adasında
  kalmaya yatırım yapmaya karar verdim bu yatırımı yaparken de elimdeki bütçeyi iyi kullanabilmek ve çesitli yatırımlar yapabilmek adına ortak
  kişiler aramaktaydım bu arada da şirketimde çalışacak elemanlara ihtiyacım oldu tabi. (yabancı anlamında )
  benim bu süreç boyunca kullandığım tek site sizinki oldu. bu
  anlamda size bir teşekkür borcum oluştu. inşallah yatırımımı bitirip açınca
  size bizzat gelip teşekkür etmek isterim. Buraya kimseyi tanımadan gelmiştim benim buradaki tek ve sağlam danışmanım sizin site oldu.
  bu anlamda bu yorumu okuyan yatırım yapacak kişilere tavsiyem
  buradaki kişilerden çok bu sitedeki bilgilere ve taner beye güvenmenizde fayda var. ben bunun faydasını fazlasıyla gördüm ,görmekteyim

  CAN YILMAZER / PHUKET

  • Sn Can Yılmazer
   Yazınızı okudum ve çok memnun oldum eger sizlere gerçekten yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere.
   İnşallah her istediğiniz gönlünüzce olur ve bizlerde bununla gurur duyarız.
   Tanışmak ve dost kalmak umuduya tüm S.T.D adına saygı ve sevgilerimle Taner METE

 238. thailand da çalışmak istiyorum..ingilizcem var..truzim sektöründe 5 yıldır otelde kasiyerlik yaptım..27 yaşındayım

 239. Merhabalar, ismim Asil Özbay(Bayanım) Beden Eğitimi öğretmenliği mezunuyum ve aynı alanda yüksek lisans yaptım.
  2. Kademe Satranç antrenörüyüm ve braşımı öğretebilecek düzeyde ingilizce yeterliliğim var. Tayland’ da gönüllü olarak çalışmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun oluyorum.

  • Tayland da devlet okullarinda veya cocuk esirgeme kurumlarinda gonullu olarak calisabilirsiniz,,

 240. Selam adım kıvanç güler tecrübeli döner kebap ve ızgara ustasıyım daha once sıngapurda calıştım.iyi bir usta ihtiyacınz oiursa beni degerlendirmenizi tavsıye ederim. Görüşmek üzere..

  • merhaba kıvanç
   ben1 ağustosda phukette otel, turk restaurantı (dönerci değil) ve seyahat acentasını faaliyete geçiriyorum. otel yeni bitti. onu bekledim şimdi eleman arıyorum. 4 adet yabancı çalıştırma imkanım var cv ni bana e-mail ile
   yollarsan değerlendirmeye alabilirim. tesekkürler
   aradığım elemanlar ;
   kebap ustası
   seyahat acentası yöneticisi (acentada çalışmış ve
   ingilizce bilen )

   e-mail ; canyilmazer67@yahoo.com.tr

   • eğer isterseniz ben çalışa bilirim..daha önce acentada çalışmadım ama beceririm..ingilizcemde var..27 yaşındayım..truzim sektöründe 5 sezon çalıştım ve hala çalışmaktayaım

   • Merhaba can bey !!
    oncelikle calismalarinizda kolayliklar dilerim ;ben suanda bangkok;ta yasiyorum kisa sure once geldim ;turkiyede 17 yil turizm rehberlik ve tur operasyon konusunda calistim ;bolu izzetbaysal univ ;turizm mezunuyum;ingilterede 8 yil bulundum ;daha sonrasinda rusya moskovada sehir tur rehberi olarak calistim ;ingilizce ve rusca dillerine sahip durumdayim ve bu ulkede calisma olanaklari saglayacak ciddi ve guvenilir bir yerde calismak istiyorum;verdiginiz mail adresine size detayli bir mail attim umarim cevaplarsiniz
    saygilar

   • CAN BEY tekrar merhaba !!
    vermis oldugunuz mail adresine pozisyonumla ilgili mail atmistim size olumlu yada olumsuz cevap verirseniz cok memnun olurum tesekkurler

 241. selam iyigünler kolay gelsin S.T.D. AİLESİ VE çalışanları yorumcu arkadaşlar thailand da kalıyorum 1 aydır iş aramakdayım bu konu hakkında yardımcı olabilicek bir arkadaş varmı lütfen nakhon sawan da kalmakdayım
  fahri_akyildiz@hotmail.com
  0878426903

  teşekkur ederim

 242. merhaba arkadaslar ben 2 yildir tayland/ BKK ‘de yasiyorum ve burada yasantim suresince ticaret yapmanin burada cok guzel gelirler getirdigine sahit oldum ( tabiki isini bilir ve dogru bir sekilde isinin basinda olursan) ve kararimi verdim artik burada bir is yapmanin vakti geldi diye dusunuyorum benim gibi dusunen arkadaslar var ise bilgi paylasimi ve ortaklik yapabiliriz not;su anda bir sirkette calisiyorum ve kontratim 15 agustosta bitiyor bu tarihlere yakin is kurmak isteyen arkadaslar hk_sonsen@hotmail.com adresinden mail araciligi ile ulasirlarsa sevinirim tum S.T.D ailesine ve taner abime sevgi ve saygilarimla hoscakalin….. mustafa

 243. Turkiyenin en buyuk uluslararasi Tur operatorlerinden olan firmamizin , yeni acilan Phuket Ofisinde , rehberlik ve operasyon yetenegi olan , dinamik , calisanlar aramaktayiz.. Phukette ikamet eden ilgililer tercihimizdir. Ilgi adaylar sayfaya , ozgecmisleri ile birlikte kontak detaylarini birakabilirler.

  • GÖKHAN BEY İYİ GÜNLER,

   siz bildiğim kadarı ile pegasın buradaki temsilcisisiniz. bende uzun süreli turizm kolunda çalışan bir profesonelim
   iş kurmak için ve yerleşmek için phuketteyim.
   sizinle çalışabilirim iş tecrübem ingilizcem ruscam ve fransızcam vardır. en azından 1 yıl çalışıp sonra iş kurmak olabilir düşüncesi ile yola çıktım burada acenta
   kuracak idim. Değerlendirmeye alabilirseniz sevinirim
   teşekkürler

   canyilmazer67@yahoo.com.tr

  • Herkese selam pattaya bir iş yapmak istiyorum aklımda çok güzel ve kazançlı bir iş var bir çok defa gittim pattaya ya uzun süreler kaldım sadece tatil ve eğlence için , fakat bu yıl bir ufak çaplı işyeri açmak istiyorum , yapacağım işin kesinlikle başarılı olacağına ve para kazandıracağına eminim yalnız pattaya ya gidenler yada pattaya işletmeciler iyi bilir yalnız iş yapmak zor (hem manevi hem maddi) yorucu sabır isteyen bir iş bunu 2 kişiyle daha başarılı hale getirilebilir diye düşündüğüm için ortak arıyorum nakit bir miktar param var aynı oranda ortaklık ve aynı mevlada beraber bir işletme düşünen olursa , bana ulaşın mail den skfenerbahcesk@hotmail.com (dolandırıcı yalancı menfaatçi dalgacı boşmuhabbet için kimse mesaj atmasın) güven öncelikli dürüst bir ortak arıyorum (tekrar belirtmek istiyorum yapacağım işi yüzyüze güvendikten sonra anlatacağım , kesinlikle para kazandıracak ve başarı getirecek bir iş uzun süreler pattaya ya gidip gelip (tatil için) aynı zamanda araştırdığım bir yer pattaya …

   • Can bey merhabalar, ben hayatta daha Taylandda bulunmadim, ama orada bir is yapmak isterim, bu arada ben azeriyim, Azerbaycanda oturuyorum, beraber is kurmak icin ne kadar sermaye gerekli? bana joachimsinn@yahoo.de adresinden de cevap yaza bilir siniz.. basarilar..

   • selam…cep tel..05443825699..can bey..istanbul dan ben şaban şen…ararsanız sevinirim..iyi günler..

  • merhaba gökhan bey ben almanca,ingilizce,fransızca dillerinde ve alman sanayı ticaret odası sertifakalıyım türkiyede antalyada turizim ve rehperlık yapmaktayim tercübeliyim istanbulluyum bana iş imkanı verebilirseniz memnun olurum 05346105797 tşkl

 244. iyi günler..ben turuzim sektöründe 5 sezondur büyük otellerde kasiyerlik yapıyorum..antalyada ….konuşacak kadar ing var..27 yaşındayım..thailand da yaşamak istiyorum….cvp larınızı bekliyorum

 245. merhaba
  33 yaşındayım, thailanda yeleşmek ve burada yaşamak istiyorum. makine mühendisiyim burada nasıl iş bulabilirim. bugune kadar hep bakım onarım konusunda çalıştım. bcanakbulutt@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. her türlü bilgi benım için değerli
  teşekkürler.

 246. merhaba ben bu yaz emekli olacağım ingilizce öğretmeniyim bundan sonraki hayatımı taylandda geçirmek istiyorum orada ingilizce veya türkçe öğretmenliği yapabilirmiyim şartlar nedir neler yapmam gerekiyor yardım edermisiniz

 247. Mete bey,
  Siteniz`in cok ragbet görmesi nedeninden, bu Siteyi Forum`a cevirmeniz gerekli :-)
  hem yeni gelen ziyaretcilerin istedikleri bilgilere hemen ulasmasi acisindan, hemde her konu bir baslik altinda toplanmasi acisindan cok iyi olur diye düsünüyorum.

  Selamar

  AhmetOe

 248. Pattaya walkingstreet 16.sokaktaki restoranimi ciddi sekilde 4 hazirandan once devralmak isteyen olursa cok uygun fiyata devredecegim; bana ulasmak isteyenler avyasemin@mynet.com adresinden ulasabilirler

 249. merhaba taner bey .benim adım emre sitenizi cok begendım cok basarılı olmus.ben plastik ambalaj konusunda deneyim sahib bir kisiyim.daha once pattayada tatil amaclı bulundum.pattayadaki lokanta market ve magazalara plastik ambalaj grubu üzerine bir is yapmayı düsünüyorum .pecete,kürdan,poset,bardak cöp torbaları galos,magaza torbaları v.s gibi .sizce bu tür bis yaparak orada basarılı olabilirmiyim .ilginize tesekkürler

  • Sn Emre bey
   S.T.D arasına hoş geldiniz. Tayland plastik ambalaj konusunda çok ileri bir durumdadır, nereden biliyorsun derseniz bunun araştırmasını başka bir arkadaşımız için yaptık ve gerçektende bizlerden çok ileri durumda olduklarını ve bize göre çok daha ucuz malzemeler olduğunu gördük.
   Bana kalırsa sizde bir araştırma yapınız ve Tayland’da bu işi yapan ne kadar çok firmanın olduğunu göreceksiniz.
   Aynı arkadaşımızla Bangkok’a dahi gittik kendisi A4 kağıdını ülkemize getirmek istiyordu hemde tırlar dolusu ama fabrika yetkilileri Türkiyede 3 ana distribütörleri olduğunu iki Tanesinin İstanbul’da bir tanesinin Adana’da oldugunu ve anlaşma geregince bir dördüncü firmaya asla veremeyeceklerini söylediler oradanda elimiz boş döndük.
   Bunları anlatmamdaki sebep çok iyi araştırınız ve öyle karar veriniz şunu unutmayalımki Tayland ülkemizden bir çok konularda bir hayli ileriye yol almış durumdadır Tayland’da yok diye bir şey yoktur.
   Aramıza katılımınıza tüm S.T.D adına çok teşekkür eder, bizleri takip etmenizi dilerim saygılarımla Taner METE

 250. Taner bey bu arada bu siteyi açmış olduğunuz için teşekkür ederim. Benimde işime yaradığı gibi birçok insanın yararlandığı bir adres olduğundan eminim. Vaktinizin hiç olmazsa bir kısmını insanlara faydalı olacak çalışmalara ayırmanız gerçekten güzel. Allah razı olsun.

  • Sn Sedat bey
   S.T.D arasına hoş geldiniz. Sizler gibi dostlar edindikçe bizler dahada çok mutlu oluyor ve sizleri kazandıkça dahada geniş bir S.T.D yelpazesine sahip oluyoruz.
   İnşallah aramızda mutlu olur ve istediğiniz bilgilere sahip olabilirsiniz, ben size tekrardan aramıza hoş geldiniz der tüm arkadaşlarım adına saygı ve sevgilerimi arz ederim Taner METE

 251. Merhaba, Tayland’dan çeşitli firmalardan seçeceğimiz ürünlerin sipariş ve kargolamalırını yapabilecek kazancı bölüşebileceğimiz bir arkadaş arıyoruz. Daha çok giyim ağırlıklı ürünlerlerden düşük adetli alımlar yapacağız. Tayland’da yaşayan ve vakti olup ilgilenebileceğini düşünen arkadaşlar sedat@groupmrt.com adresine yazarlarsa neler yapabileceğimizi görüşürüz.

  • Merhaba, Sedat bey yaklasik 3 yildir burada yani bangkok’da yasiyorum ve cok genis thai cevrem var sartlar uyarsa size yardimci olmak isterim

 252. selam iyi gunler fahri AKYILDIZ yaklasık 15 gündür thailand da kalıyorum kız arkadasımın yanındayım ve bır iş arıyorum ama daha bulabilmıs değilim ınternette arama yaparken sızın sıtenız gozume carptı ve yorumlarınızı okudum guzel bır sıte devamını dılerım ingilizcem ıyı bilgisayar dan cok ıyı anlıyorum yazılım ve programlama ama bır okul okumadım bunun uzerıne yanı tayland da sevdıgım ınsanın yanında kalmak ve ne ıs olursa yapabılıcegımı bılıyorum bunun ıcın sızden yardım ısdıyorum bana donersenız cok sevınırım
  fahri AKYILDIZ
  fahri_akyildiz@hotmail.com
  tel: 0878426903

  • Sevgili S.T.D üyeleri
   Bu sayfa sadece Tayland’da çalışmak isteyenlerin kendilerini hem iş olarak hemde şahsen tanıtmaları için açılmıştır,

   Çalışmak isteyen ve kendisini tanıtan arkadaşların yazılarına yorum yapmak kesinlikle yasaktır , yazılan yorumların sadece yorum sayfalarında yazılmalarına izin verilecektir yazılan yorumlar ise yayınlanmayacaktır.

   Bizleri anlayışla karşılayacagınızı umar saygı ve segilerimi arz ederim Taner METE

   • Selamünaleyküm Taner Bey. Ben 21 yasındayım makina teknolojisi ile ilgileniyorum. Ben şunu açıkca size söylemek istiyorum artık bu memlekette kalmak istemiyorum gerçekten..Çünkü artık ben çok sıkıldım. Burada kalarak ben hiç birşey elde edemeyeceğim.. Beni anca Tayland iyi eder. Lütfen bana yardımcı olursanz sevinirim..

 253. Merhabalar Ben Alper, ben ve eşim kasım 2013 ten itibaren olmak üzere 3-4 ay Tayland da yaşamak istiyoruz. Hatta herşey yolunda giderse tamamen yerleşebiliriz de:) Tayland a ilk kez balayında gittim; eşim daha önce Phuket adasına da gitmişti; o kadar çok sevdik ki herşeyi, insanları, doğayı, yemekleri, denizi,huzuru..daha bir çok şey.. En azından hayatımızın bir kısmını orada geçirmeyi düşünüyoruz.
  Benim mesleğim ısıtma soğutma klima doğalgaz teknikerliği, eşim ise hem beden eğitimi öğretmenliği var hem de özel bir şirkette uçuş hostesliği yapıyor..benim ingilizcem orta düzeyde, eşimin ingilizcesi çok iyi almanca da biliyor.. yaşlarımız 31. İzmir liyiz..
  Çok para da gözümüz yok; yemek, barınma ihtiyaçlarımızı giderebilelim yeter :)
  Umarım herkesin herşey gönlüne göre olur. sitenizi çok sevdik.herkese bol şans :)

  • merhaba
   ben turkiyeden Tayland da otel kiralamak yada turk restaurantı açmak üzere , kısaca iş kurmak üzere yeni geldim bende ailecek buraya yerleşeceğim dilerseniz beraber yapabiliriz. tüm işlemleri biliyorum daha fazla bilgi için
   canyilmazer67@yahoo.com.tr den isteyebilirsiniz
   CAN

 254. Meraba .. ben 24 yaşında ..Genel meslegi. bilgisayar . ama garsonluk . yada sanayi ortamında bulundugum icin her türlü meslek dalında bilgim oldukca vardır diksiyonum düzgün ve öyle güzel bir ülkede iş arıyorum yardımcı olmanız dilegiyle .. iyi günler

 255. Merhaba…Ben 21 yaşındayım.Makina teknolojisi alanında iyiyim.İngilizcem orta derecede.Tayland a hiç gitmedim ve çok gitmek istiyorum. Tayland a karşı ayrı bir ilgim var.Anladım ki Türkiye ‘ de kalarak birşey yapamayacağım.Ama Tayland’a gidersem büyük şeylerin beni beklediğini hissediyorum.Bana yardımci olursanız beni mutlu edersniz.

 256. Merhaba…Ben 21 yaşındayım.Makina teknolojisi alanında iyiyim.İngilizcem orta derecede.Tayland a hiç gitmedim ve çok gitmek istiyorum. Tayland a karşı ayrı bir ilgim var.Anladım ki Türkiye ‘ de kalarak birşey yapamayacağım.Ama Tayland’a gidersem büyük şeylerin beni beklediğini hissediyorum.Bana yardımco olursanız beni mutlu edersniz.

 257. slm bende taylanda çalışmak istiyorum 21 yaşındayım saygılarımla

 258. Merhaba Sayın Taner METE Bey ve Değerli S.T.D. Ailesi;
  Bu siteyi tesadüfen keşfettim ve tüm yorumları okudum.
  Ben ilkokul sınıf öğretmeniyim ve 5 yıldır sınıf öğretmeni olarak çalışmaktayım. İngilizcem orta düzey. (Üniversitede ingilizce hazırlık sınıfında öğrendim).
  İnternetten yaptığım araştırmada Tayland’da üç adet özel türk okulu olduğunu farkettim. Bu okulların birinde yada başka bir okulda çalışma şansım var mıdır? Yada bir sınıf öğretmeninin Tayland’da yapabileceği işler nelerdir? Bekarım ve yurtdışında yaşamak istiyorum. Tayland güzel bir seçenek gibi görünüyor. Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

 259. Herkese merhaba ben Kıvanç .Adana urfa ızgara köfte döner çeşitleri ve sulu yemek ustasiyim yaşım 43 daha önce iki kez singapur ve Kıbrıs’ta çalıştım. Seyahat engelim yoktur ..Gene yurt dışında çalışmak istiyorum. ..ilgilenen olursa e-mail adresim kvncglr@hotmail.com. .tlf. .05412441021…tşkler

 260. pattaya walking streetteki restoranimiza izgaradan ve donerden anlayan usta aranmaktadir. pattayada oturanlar tercih sebebidir..ilgilenenler avyasemin@mynet.com adresine email atabilirler.. veya 0876876645 nolu telefonumdan bana ulasabilirler..

 261. Taylandda çalışmak istiyorum. Oraya yerleşme planım var. İş arıyorum. yardımcı olabilirmisiniz.

  Makine mühendisiyim. İngilizcem çok iyi. Biraz taylandcam var. gündelik hayata yetecek kadar. Kısa sürede dillerini iyi derecede konuşabilirim.

  msaydin82@yahoo.com

 262. Merhaba benim adım Serkan ben 2 defa Bangkok a geldim ve hayran kaldım ilk gelişimde 15 gün ikinci gelişimde ise 5 ay kaldım . Ben burada yaşamak istedim ve bir bayanla çok ciddi bir beraberliğimiz var
  Ben endüstriyel tasarımcıyım
  3D dizayn yapıyorum
  Plastik ve metal kalıplarının tasarımlarını 3 boyutlu olarak tasarlayıp bunları CNC makinalarında işleyebiliyorum
  19 yıldan beri bu işin içindeyim ve gerçekten Taylant ta yaşamak istiyorum
  Yardımcı olacagınızı düşünüyorum.
  İngilzcem var
  Şimdiden teşekkürler

  • safak bey merhaba ben 33 yaşındayım ve işletme mezunuyum iyi derecede ingilizceye sahibim. önceden kendime ait bir coffee bar işletiyordum ama malum turkiyedeki ekonomik krizden dolayı kapatmak zorunda kaldım. size sorum ben oraya gelirsem nasıl bir işte çalışabilirim aylık ortalama kazancım ve giderlerim ne kadar olur. ve en önemlisi siz bana iş bulabilmem bakımından hangi şehri tavsiye edersiniz?

 263. selam ben denizlide 48 yaşında serbest fotoğrafçıyım iş arıyorum biraz ingilizcem var mesleğimde ileri derecede tecrübem var tailand da çalışmak istiyorum

 264. Merhabalar
  İsmim Mehmet Emin CANLI.25 yaşındayım evliyim. Geçen sene 4 ay kadar Çin Changzhou kentinde yaşadım ve ticaret imkanım oldu.Şimdi ise Tayland’dan belli tespit ettiğim ürünleri, almak istiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ? şimdiden teşekkür ederim..

  • Merhaba mehmet bey nasil bir yardim gerekiyor nasil bir urun istiyorsun yazarsan yardimci olamaya calisirim

 265. slm hayirli gunler arkadaslar. ne engiliscm var ne de taylanndi gormusum bi tek pasaportum var o gun bilete baktim tek gidis 1 150 tl idi ama kesin gidecem tabi olmesem bana yardimci olun yada bi oneride bulunu arkadaslar hakkat da yada bi akil verin
  kafama taylandi. koydum aceba donus bileti daha mi pahali yada orda parasiz kalsak ne yapabiliri lutfen yardim
  yk.biz@hotmail.com

  • Arkadasim donus biletini de al derim :) kafana koymussun gel gor fakat burada calisa bilmen coooook zor :( buranin sartlari cok agir burada bir dostun arkadasin yoksa tavsiye etmem… eger gelmek istersen bileti gidis donus alirsan daha ekonomik olur ne yaparsin donus biletini opsuyonlu duruma gore donus biletinin tarihini uzatabilirsin bol sanslar :)

  • Donur Biletini mutlaka al simdiden hos geldin diyebilirim arkadsinda yazdigi gibi buranin hayat sartlari zor aslinda cok zor deil ben yaklasik 20 gundur burdayim alisdim diyebilriim guzel ve adı gibi ozgur bir ulke simdiden hos geldin tekrardan ama biletini gidis donus al burdan donus yapmak isdersen aldin biletin hemen hemen iki katini odersin yani 830 euro tek bankok turkiye :D bilgin olsun :D

 266. Merhaba adım Sevim.25 yaşındayım.Mustafa Kemal Üniversitesi’nin 4 yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünden Mayıs ayında mezun olacağım.Stajımı Atatürk Havalimanı Onur Air/Operational Control Centre’da yaptım.Mustafa Kemal Üniversitesi 2. üniversitem.İlk üniversitem Gaziosmanpaşa Üniversitesi 4 yıllık Turizm İşletmeciliği ve otelcilikti.2 yıl Antalya/Alanya’da 5 yıldızlı bir tatil köyünde animatörlük yapmışlığım var.Turizm sektöründeyken 4 ay içerisinde Almanca öğrenmiştim.Yabancı dillere karşı ilgim var.Yabancı dil olarak İngilizce biliyorum.İnsanlarla ilişkilerim iyidir.Her çalıştığım ortamda çalışma performansımdan memnun kalınmıştır.Öğrenmeye açık biriyim.Çalıştığım iş yerine katkı sağlamayı isterim.Disiplinliyimdir,boş durmayı sevmem,sürekli uğraşacak bir şeyler bulurum kendime.Uzun vadeli çalışmaya hazırım.Türkçe ve ingilizce öğretebilirim.Havacılık sektöründe istihdam edilebilirim mümkünse tabi.Bunun dışında beni uygun gördüğünüz herhangi başka bir meslek alanı ve iş pozisyonu da olabilir.İstediğiniz takdirde cv yollayabilirim.

  • Merhabalar Sevim hanim bu ulkede yasam cok kolay oldugu gibi coook da zor bahsettigin isleri burada ve buranin halki cok az sayilabilecek ucrette yapiyor ve halkin da yuzde 80’i azda olsa ingilizce biliyor ayrica burada biriki arkadasim ingilizce ogretmenligi yapti fakat kisa sureli conku ilk tercih kokeni yada ana dili ingilizce olan kisiler tercih ediliyor amerika alabilir canada yada buna benzer ulkeler ve gariptir buralardan gelipde 30 yada 40 baht’a ogretmenlik yapan kisiler var bu bakimdan ingilizce ogretmenligi cok zor :( sana tavsiyem eger burada senin ile ciddi olarak ilgilenecek bir arkadasin veya akraban falan yoksa hicde maceraya atilma derim :( burasini gormemis kisler icin cazip gorune bilir fakat ogle degil prosudurleri cok farkli ve agir, thai hukumetinin politikasi diyorki kisaca gel gor ve git :) umatim sana yardimci olmustur bunlar…saygilar

   • merhaba cevabınızı okudum.Kendi alanımda çalışmam şart değil.Başka firmalarda,işletmelerde de görev alabilirim..amacım ciddi paralar kazanmak falan değil.Sonuçta Türkiye’de de ciddi paralar kazanmıyoruz.Yurt dışı deneyimim olsun istiyorum.Çalışma söz konusu olunca her işin kendine has zorlukları var.Bunun bilincinde olmak gerekiyor.Belki benimle ilgilenen bir işletme,firma vs çıkar diye düşünüyorum.

  • merabalar sevım hamn ben bayram oncelıklebu cesaretınz kutluyorum ben taylanda unlu mamullerı uzerıne yer acmak ıstıyorum suan var olan bır sırketım var calısma ımkanımz olabılır

 267. Merhaba,
  Ben Chiang Mai’de 1 yıl kadar kalmak, yıllık vize alabilmek için de 1 yıl dil okuluna gitmek istiyorum.
  Orada bildiğiniz güvenilir, benim adıma öğrenci vizesi başvurusu yapıp sonlandıracak okul var mı?
  (Bu işin dolandırıcıları çıkmış diye okudum.)

  Bilgi verirseniz çok sevinirim, saygılar.
  Gönenç

  • kardesim oncelikle selam tayland da ogrenci vizesi alabilmen icin dil kursuna yazilman gerekiyor ancak senin gelip bunu burda bir zat yapman gerekiyor senin adina burda hic bir sekilde kimse basvuru yada bir resmi bir sey yapamaz

 268. Merhaba ismim gökhan taylanda yerleşmek istiyorum işyeri açıp yada anlaşabileceğim birisiyle ortaklık yapıp hayatımı idame ettirmek istiyorum benimle ortaklık yapabilecek yada taylantda işyeri olup ortak arayan kişilerle iletişime geçmek isterim iletişim adreslerimi mail gönderdiğinizde vereceğim mail adresim gokhantr1980@yandex.com

  • ben şuanda Phuket adasında bir otel kiralamak yada restaurant (lüks ) açmak üzere (iş kurmak ) için 1 aydır
   bulunmaktayım. defalarca geldim sonuçta karar verdim.
   dilerseniz birlikte güç birliği yapıp iş kurabiliriz.
   bir düşünün. prosedürleri biliyorum. ben ailemle buraya yerleşiyorum.
   Fazla bilgi için canyilmazer67@yahoo.com.tr

   teşekkürler

   CAN

   • sayın arkadaşım ben alnca ıngılızce fransızca bilen almanyada yıllardır yaşadım ve alman ticaret odası sertifakalı rehperim bana iş verebilirseniz memmun olurum

 269. merhaba tayland sevenler ))
  ben emre can ankarada özel bir hastanede pratisyen helkimim yaşım 32 artık türkiyede yaşamayı düiünmüyorum bundan sonraki hayatımı taylandda geçirmeyi düiünüyorum daha önce bir defa bundan 5 sene önce taylandda bulundum .Amacım gezmek ve eğlenmekti şuan daha
  farklı düşünüyorum ,taylandda kendime bir işletme kurmak istiyorum .
  Restaurant -bar tarzı bir işletme ,böyle bir işletme kurabilmem için tayland hükümetinin benden talep ettikleri nelerdir ?
  eğer bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim .
  herkese iyi akşamlar diliyorum.

   • yasemin hanım measıjınızı okuduğumda gerçekten sevindim ama ben pattaya yada bangkok gibi şehirleri düşünmüyorum.Aklımdaki şehir chaing mai 5 sene önceki seyahatimde yaklaşık 10 şehir gezdim ve bana uygun olan şehrin chaing mai olduğunu düşünüyorum.
    Ama size mail adresinizden ulaşıp yinede şartları konuşmak istiyorum .Herkese çok selamlarımı gönderiyorum aranıza katıldığım için gerçekten sizler kadar mutlu oldum umarım herşey gözlümüzce olur .

  • Sn Emre bey
   S.T.D ailesine hos geldiniz.

   Tayland’da isletme acabilmeniz icin ilk once sirket kurmaniz ( % 49 sizin % 51 Tayland’li ortaklariniza ait olmak uzere ) ve kendiniz icin ( work permit ) yani calisma izni almaniz gerekmektedir.

   Sirket imza atma yetkisini kendinize alabilirsiniz.

   Tayland’da kendinize calisma izni aldiginiz zaman ayni is yerinde en az 4 Tayland vatandasini sigortali calisiyor gostermeniz gerekmektedir.

   Tayland kanunlari kendi vatandasini daima kollamak uzerine hazirlanmistir bunu tum is yeri acacak olan arkadaslarimizin bunu daima goz onunde bulundurmalari gerekmektedir.

   Yasemin hanimin basettigi yer gercektende walking street’te guzel bir yerdedir bence uygundur ve dusunulebilir .

   Aramiza katiliminiza tum S.T.D adina cok tesekkur eder saygi ve sevgilerimi arz ederim Taner METE

   • Herkese Selam kivanc güler ben daha öncede siteniz aracılığıyla bir msj yayinlamistim 25 yıllık aşçılık ve kebapcilik donercilik tecrübesini sahibim yaşım 43 bir süre singapur da çalıştım gene yurtdışında çalışmak istiyorum bekarim ve seyahat engelim yoktur bana uygun bir iş varsa Tayland’da calismak isterim. .tlf. .0530 1122940 tşkler.

 270. I just want to say I am newbie to weblog and truly savored your page. Likely I’m planning to bookmark your blog post . You surely come with beneficial articles. Regards for revealing your blog site.

 271. Taner Bey selamlar…ben 51 yaşında 1524 tl aylık maaşım var emekliyim….Thailand’da daimi yaşamak istiyorum….bana bu konuda nereye başvurmam gerektiğni söylermisiniz rica etsem….yukarıda bir açıklamanızda emekli olmak ve 50 yaş ,
  oturma izni kolay demişsiniz…..

  • Sn Erdal bey
   S.T.D arasina hos heldiniz.

   -Tayland”da oturma izni alabilmeniz icin 50 yas uzeri olmaniz ve aylik gelirinizin 2000 US dolar oldugunu konsolosluk kanaliyla belgelemeniz gerekmektedir.
   -Aylik 2000 US dolar geliri olmayan 50 yas uzeri oturma izni yani O visa almak isteyenler icin ise her sene bankada resmi yolla girmis 25 000 US dolar paralarini belgelemeleri gerekmektedir ve bas vuracaginiz tek yer Immigration Office yani Gocmen Burosudur.

   Katiliminiza tum S.T.D adina cok tesekkur eder saygi ve sevgilerimi iletirim Taner METE

 272. My partner and I absolutely love your blog and find a lot
  of your post’s to be just what I’m looking for.
  Would you offer guest writers to write content in your
  case? I wouldn’t mind writing a post or elaborating on many of the subjects you write concerning here. Again, awesome weblog!

 273. gercekten dogasıyla ınsanlarıyla eglencesıyle tatıl ıcın gelınebilecek ender guzellıkte bır ulkedir tayland…..fakat iş yapma ve para kazanma konusunda oldukca zorlu ve cetın bir yasam bekliyor taylandda…….ben phukette yasıyorum kendime ait işyerim var……….eger phukete yolun duserse beklerim …..0824112922…….barıs..

 274. slm ben ahmet ıstanbulda yasıyorum 30 yas kebap lahmacun ustasıyım yurtdısında calısmak ıstıyorum pasaport ve ustalık belgemvar 05424038844 ıldılılere duyrulur saygılar

 275. Herkese merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım, güzel paylaşımlar içerisine girebiliriz umarım. İsmim ibrahim , mühendisim ve kamuda çalışıyorum. Daha önce 2 kere tayland seyehatim oldu ve çok sevdim doğasıyla,insanlarıyla,eğlencesiyle yaşanılacak bir yer. Buradaki herkes gibi taylanda yerleşmek istiyorum:) Taylandda bireysel bazlı maaşlı çalışmaların çok büyük bir getirisi olacağını ve rahat bir yaşantı sunacağını düşünmüyorum. Benim önceliğim yeterli miktardaki birikimimle, gerçekten piyasayı bilen ve uyumlu birisiyle yatırım yapmak ve ticarete girmek. Bu konularda (ortaklık, yatırım imkanları, vb.) bilgisi olan arkadaşlarla detaylıca konuşmak isterim. Kendi imkanlarımla yaptığım araştırmalarda tayland kadar hatta biraz daha iyi olan kamboçyanında yatırım imkanları bakımından iyi olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle iki ülkeden biriside olabilir. Hedefim hayalperest yaklaşımlarla yanlış yatırım ve ticaret kollarına girip paramı heba etmek değil. Bu nedenle ciddi ve mantıklı teklifleri olan kişilerle karlı işlere girmek istiyorum. Mayıs ayında 15 yada 23 günlük bir tayland ziyaretim olacak teklifime olumlu yaklaşabilecek kişilerlede orada görüşüp konuşabiliriz. Görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

 276. Merhaba ben önder ilengir 27 yaşındayım 7 senedir Türkiyede sinema tv sektöründe (ışık departmanı) ışık şefi teknik personel olarak çalışıyorum Türkiyedeki birçok production yapım şirketiyle çalıştım ve bağlantılarım var faal şekilde.Hatta fotoğrafçılıkta yaptım bu zaman zarfında. Thailand ta bir iş bulursam orada kalmayıda düşünüyorum . Seyehat engelim yok ,askerliğimi tamamladım bekarım ingilizce biliyorum ilgilenirseniz sevinirim arkadaşlar

 277. arkadaşla ben askerdeyim şu an askerlik bitince taylandda çalışmak istiyorum her türlü iş yaparım işime sadık biri olarak sesleniyorum tel:05366788692 numaramdan ulaşabilirsiniz

 278. HERKESE SELAMLAR

  BEN ALİM POSACI ŞU AN İSTANBULDA YAŞAMAKTAYIM.ORTA VE LİSE EĞİTİMİMİ İZMİR ÖZEL EGE KOLEJİNDE TAMAMLADIM DAHA SONRA KUŞADASINDA 4 YIL SERBEST REHBERLİK YAPTIM VE SONRADA EĞİTİM İÇİN AMERİKAYA GİTTİM CHICAGO ZAREMGOLDE ORT TECHNICAL INSTITUTE DA 1 YIL DAHA ESL (İNGİLİZCE EĞİTİMİ) ALDIM DAHA SONRA 6 YIL CHICAGO DA YAŞADIM AVRUPA DA 20 ÜLKEYİ AŞKIN REHBERLİK YAPTIM HALEN DAHA SERBEST OLARAK FİRMALAR İÇİN YURTDIŞI FUARLARDA TERCÜMANLIK VE REHBERLİK YAPIYORUM AYRICA 1 YILI AŞKIN SÜREDİR MAISTRO İLAÇ FİRMASININ TERCÜMANLIĞINI VE REHBERLİĞİNİ YAPIYORUM ZATEN THAILAND IDA ONLARLA BİRLİKTE KATILDIĞIM VIV ASIA BANGKOK FUARI SAYESİNDE TANIDIM 1 HAFTA BANGKOK VE 10 GÜN PATTAYA DA KALDIM VE ORALARI ÇOK SEVDİM VE ORADA YAŞAYIP REHBERLİK YAPMAK İSTİYORUM HERHALDE SÖYLEMEME GERK YOKTUR KUSURSUZ İNGİLİZCE KONUŞUYORUM (AMERİKAN AKSANLI) BURDANDA ARAŞTIRIYORUM TUR OPERATÖRLERİNİ AMA ORDANDA ULAŞABİLECEĞİM BİRİLERİ VARSA TANIŞIP GÖRÜŞMEK İSTERİM.AYRICA KUYUM TEZGAHTARLIĞI VE HEDİYELİK EŞYA ÜZERİNEDE 3 YIL TECRÜBEM VAR.BURADAN HERKESE SELAMLAR SAYGILAR

 279. merhaba sn. Taner Mete bey ve diğer arkadaşlar;
  ben 33 yaşındayım ve işletme mezunuyum iyi derecede ingilizceye sahibim. önceden kendime ait bir coffee bar işletiyordum ama malum turkiyedeki ekonomik krizden dolayı kapatmak zorunda kaldım. size sorum ben oraya gelirsem nasıl bir işte çalışabilirim aylık ortalama kazancım ve giderlerim ne kadar olur. ve en önemlisi siz bana rahatça iş bulabilmem bakımından hangi şehri tavsiye edersiniz?

 280. selam taner bey
  ben hububat işi ile uğraşıyorum.orada nohut,kurufasulye yetiştiliyormu.
  fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum.
  bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  • Hububat icin size Bangladesi tavsiye edebilirim… iklimi senede 3 hububat almaya elverisli diye biliyorum. Ingilizceniz iyiyse bir arastirma yapin derim.
   Selamlar

  • @Faik bey Emailinizi bekliyorum. Mayista bangladeshteyim sizin icin arastirma yapabilirim. Selamlar

  • selam faik bey adim fatih ben tayland”da yasamiyorum gitmeyi dusunuyorum sadece sorunuza cevap vereyim eger yetistirmek amacli veya satin alip tr ye goturp satmak amacli farketmez fasulye . nohut . barbunya gibi urunleri en iyi dunya uzerinde Kyrgyzystan da yaparsiniz tr ye gore cok dusuk fiyat farki var ayrica kaliteli istedigin miktarda bulabilirsin kendin yetistirip tr ye satabilirsin uzun sureli is /// dusunursen kisaca bilgi vereyim 1 kg iyi kalitede fasulye 40\ 45 com ( 1.30) tl buradan alirsin/// ayni fasulye tr de 5 tl ( 125 ) com alici buluyor toptan fiyata gelip kendiniz arastirirsaniz daha iyi anlarsiniz saygilar

 281. arkadaslar phuket kamala main road uzeri tesco lotus yaninda (SIFA pharmacy) …eczanemizi acmis bulunmaktayim…..phuket kamala beach tarafina gelecek olan tum tayland dostlari bizi ziyaret davetlimdir…..herkese sevgi ve saygilar…

   • Sevgili özgün , barış beye sormuşsun konu ile ilgili bilgim olduğundan ben cevap vereyim . Maalesef Türkiyeden alınan eczacılık diplomanız burada geçersizdir ancak muvazzalı eczane açabilirsiniz. Zincir eczaneler (Boots) burada mevcut ve yasalar muvazzaya uygun.

   • merhaba cevap için çok teşekkür ederim, bir şey daha var sormak istediğim, kabalık olarak görmezsiniz umarım sadece bilgi edinmek amaçlı, tayland da muvazalı eczane açtığımda aylık ya da yıllık gelir hakkında bir bilginiz var mı, bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

 282. A year and zaœ half spent s³awa an independent consultant included natomiast six month stint mistrz consultant software engineer at CERN, the European Particle Physics Laboratory in Geneva, Switzerland.

  • Sn Gokhan bey
   Kusur ne demek askolsun ben su aralar her gun kontrol edemiyorum anca gun asiri bakabiliyorum ama artik her gun kontrola basliyorum.
   Sitemizde yazdiklarinizin aninda cikmasi icin en az bir kere siteden onay almaniz kafidir artik yazdiklariniz ananda yayinlanir ama eger degisik bir bilgisayar yada degisik bir email adresi kullanirsaniz site sizi ilk defa gelmis olarak kabul eder ve tekrardan onay bekler.
   Aramizda her zaman yeriniz akliniza en ufak bir sey gelmesin , ben tum S.T.D adina saygi ve sevgilerimi ilsetir yeni yorum ve yazilarinizi beklerim dostca kaliniz Taner NMETE

 283. Merhaba ben Bülent 37 yaşındayım İsveç’te yaşıyorum şu an,Eşimde thailand lı. Burada inşaat işi ile çalışıyorum, Thailand da yaşamak istiyoruz Chaiyapum da. Türkiye de bir evim var onu satıp Chaiyapum da inşaat malzemesi satmak ve çalişmak istiyorum İsveç’e biliyorum biraz da thailand ca. Olabilirmi acaba, teşekkürler Bülent

  • Sn Bulent bey S.T.D arasina hos geldiniz
   Tayland,da calisabilmeniz icin ilk olarak sirket kurmaniz ve ardindanda work permit yani calisma izni almaniz gerekir.
   Sizin esinizde Tayland,li bakin buda sizin icin zaten bir artidir.
   Insaat makzemesi satmak bence iyi bir fikir zira burada cok buyuk bir insaat sekyoru patlamasi var inanilmaz projeler yapiliyor yakinda burasi herhalde Dubai.yi bile sollayacak gibime geliyor en fazla 3 senesi kaldi ondan sonra burada yabancilarin nufusu dahada fazlalasicak gibime geliyor.
   Hayirlisi olsun madem bu sizin isiniz bence insaat malzemesi satmak bana uygun bir fikir olarak geldi.
   Her zaman bizleri takip ediniz farkli bilgiler edinebilir hatta yeni dostlar bile kazanabilirsiniz
   Tum S.T.D adina saygi ve sevgilerimle Taner METE

   • Tekrar teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Sizden duyduklarım bana birazdaha hız verecek saygılar. Taner bey hoşcakalın. Bülent.

   • Selamlar Taner bey, böyle bir sayfa hazirladiginiz icin ilk önce size tessekür ederim. Yukarida yazmis oldugunuz insaat sektöründeki patlama bütün Tayland icinmi gecerli yoksa belirli bölgeler icinmi ?
    Cevabiniza simdiden tesekkür ederim.

   • Sn AhmetOe
    S.T.D arasina hos geldiniz.
    Tayland,da Bangkok ve Pattaya basta olmak uzere ozellikle turistik bolgelerde insaat sektorunde buyuk bir patlama var ve cok buyuk dev projeler gerceklesiyor.
    Bizler yakinda bu projelerle ilgili olarak sitemizde ozel bir sayfa hazirliyoruz her halde on gun icerisinde yayina verecegiz S.T.D araciligiyla Tayland,da emlak almak isteyenlere aracilik yapilacaktir ve bunun karsiligi alicidan hic bir ucret talep edilmeyecektir.
    Bizleri takip ediniz saniyorum insaat lsi yapmak isteyenler yada emlak almak isteyenler S.T.D araciligiyla geniz bir bilgiye sahip olacaklardir.
    Tum arkadaslarim adina saygi ve sevgilerimle Taner METE

 284. nisanın 3-veya – 5 inde pattaya ya 10 günlüğüne rusya üzerinden gidiyorum 1000 dolara jomtien beachte 3 yıldızlı bir otel kahvaltı dahil mosokova-pattaya-moskova uçak biletide içinde.Geçen sene 2 defa aynı şekilde moskova üzerinden 7gece8 gün 650 dolara gitmiştim.Yalnız gideceğim için kendime orada olan veya aynı zaman dilimi içerisinde turist olarak orda bulununacak arkadaş arıyorum.
  Yazları 6 ayboyunca antalyada 5 yıldızlı otellerin SPA (welness) departmanlarında satış sorumlusu ve yöneticisi olarak yani infocu çalışıyorum.SPA üzerine 10 yıllık tecrubem var çalıştığım müşteri pörtfeyli genelde Rus misafirler.Dil olarak Rusça ön planda ama İngilizce ve Almancada konuşabiliyorum.Kış aylarında 6 ay rusyada ikamet ediyorum yani sizin anlayacağınız sadece yazın çalışıyorum.Eğer uygun olursa Tayland da bize göre kış aylarında 5 yıldızlı Rus misafirlerin ağırlıklı olduğu otellerin SPA bölümünde çalışmak isterim.
  Teşekkür ederim
  mcmontre@yahoo.com

  ..(siteye üye olamadım yardımcı olursanız sevinirim)

 285. Merhaba beni ismim Vusal(Raki) 23 yasinda, kendim dj ediyorum.Sezonda kemerde calisiyorum otelde,Sezon bitdikde Taylantda calismayi dusunuyorum,Dj makinem var arsivim var rusca,english ve s….. Anadilim Azerice,Rusca cok iyi ana dilim gibi,Turkce cok iyi.Bana uygun is olursa mesajinizi beklerim 0507 359 81 71

 286. Selam ben sanatlada uğraşan sıradışı eğlenceli bir yoga eğitmeniyim. İletişim yeteneğim sınırları zorlayacak seviyede bana profesyonel olduğum bu alanda bir yer çıkar mı acaba? ne dersiniz??

 287. selam.
  ben de bar men lik yapıyorum 15 senedir
  yurt dışında çalışmak istiyorum
  dil olarak özellikle ilgilendiğim ındonesia dilidir.
  4500 arkadaşım var ındonesi lı olarak
  tayland yada ındonesia olabilir benim için.
  uzak doğu ülkeleriyle ilgiliyim.
  telefon numaram bu 0543 480 47 77

  saygılarımla.

 288. Gerçekten yardım sever ve yol yordam gösteren iyi bir kişiliksiniz, hatta oyun konusunda siz ve arkadaşlarınızında profesyonel bir iş birliği içinde uyumlu yakınlıklarınız, hala aklımızdan çıkmış değil… Ziya ve diğer arkadaşlarınızla uyumlu davranışlarınız sonunda yardım sever kişiliğinizin sonucu nerede nasıl çalışabileceğimizi gösterip bize yardımcı olan güzel insanlar… Umarım hâliniz vaktiniz yerindedir, Allah korusun orası tusunami bölgesi, aniden birşeyler olupta sevgili arkadaşlarınızla zarar görmenizi istemeyiz. Çünkü özellikle Ziya arkadaşınız ve siz gerçekten çooooook değerli insanlarsınız… Belki doğal Afet olmadan birdaha görüşme şansı yakalarız… Size olan sevgi ve saygımız asla bitmicek? Sevgiler iyi insanlar…

 289. hello, i’m ozan. i’m an aeronoutical engineer here in istanbul, and i have 3 years experiment in this sector. however, i want to give up my job. I want to move tailand and do a different job. i’m bored very much of my life here, i want to live a different life. i’m available to all kind of offers coming from all normal and abnormal people, as long as not to live as a captive like here.

 290. merhaba. ben Ozan. İstanbul’da yaşıyorum, uçak mühendisiyim. 3 yıllık uçak mühendisliği tecrübem var, ancak mesleğimde devam etmek istemiyorum. tayland’a yerleşip başka bir iş yapmak istiyorum. buradaki hayatımdan aşırı sıkıldığım için başka bir hayat yaşamak istiyorum. aklı başında olan ve olmayan herkesten gelebilecek her türlü teklife açığım. yeter ki buradaki gibi esaret hayatına mahkum olmayalım.

  selamlar.

 291. arabalar ucuz işçilik ucuz araba servisi işi var satılık ama para kazandırmaz ))) zaten biliğiniz gibi taylandlılar sadece yapamadıkları işleri başkalarının yapmasına izin verir bence komşu ülkelerdeki iş fırsatları ve yatırımcıya verilen değer daha fazla bence kamboçyayı deneyin derim iş için

 292. herkeze slm taner bey sanayi sektörü nasıl tayland da araba motor yenileme ve ya araba üzerine bilginiz varsa yada ögrenme şansınız varsa sizden bir cev beklicem çok teşekkür ederim şimdiden

  • Sn Omer bey S.T.D arsina hos geldiniz
   Tayland gorebildigim kadariyla araba uretiminde cok cok ileride bir konumda bildiginiz tum markalar burada uretiliyor
   Tayland Dunyada kaucuk uretiminde birinci sirada oldugundan dolayi burada araba lasyikleri adeta bedava
   Motor yenileme hakkinda pek fazla bir bilgim yok ama burada iscilik bize gore cok ucuz ve gayet kaliteli, saniyorumki motor yenilemede burada gayet iyi bir sekilde yapilmaktadir.
   Aramiza katilmaniza tum S.T.D adina cok tesekkur eder saygi ve sevgilerimi arz ederim Taner METE

   • Taner Abı Öncelikle bu siteyş kurdunuz ıcın sıze tşk ederim çok güzel bilgiler veriyorsunuz ben kendim bilgisayar mezunum bilgisayar donanım yazılım üstüne thailanda çalışmak istiyorum bu konuda nasıl yardımcı oılabılırsınız..Tşk Ederim..

 293. Generally I don’t learn post on blogs, however I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, quite nice post.

 294. Greetings I am so glad I found your web site, I really found you by accident, while I was looking on
  Aol for something else, Anyhow I am here now and would just
  like to say thanks for a fantastic post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the moment but I have saved it and also
  added in your RSS feeds, so when I have time I will
  be back to read much more, Please do keep up the awesome
  jo.